Прощена неділя — останній неділю Масниці і останній перед Великим постом. Саме в цей день найбільш близькі один одному люди щиро просили прощення за всі образи і неприємності, завдані у році. Це відбувається для того, щоб з абсолютно чистою душею і легким серцем спокійно готуватися до майбутньої Великодня.

У день Прощеної неділі в усіх Православних храмах відбувається чин вечірні, по закінченні якого відбувається церемонія взаємного прощення. Всі люди присутні на даний момент у храмі кланяються і просять від чистого серця взаємного прощення. Саме в цей період часу літургійно починається Чистий понеділок.

Молитва про прощення гріхів у Прощену неділю

Милостивий Бог, прости,
І гріхи відпусти мені,
Як і я прощаю людям,
Так і мені прощення буде.

Дай мені, Боже, доброти,
Щоб я була такою, як Ти.

Допоможи мені всіх прощати,
Всі закони виконувати.

У Прощену неділю
Дай мені Боже благословіння!

Молитва на Прощену неділю

Господь, мій Бог, прошу пробачення,
За те, що було і що є.
За всі гріхи і гріховність,
Вчорашні і ті, що є.

У неділю 26 лютого-Прощена неділя, це останній день перед Великим постом, закінчення масляного тижня і кордон між веселощами «проводів зими» і суворою стриманістю в дні посту перед Світлим Христовим воскресінням. Прощену неділю не має фіксованої дати в православному церковному календарі і щороку святкується в новий день. Справа в тому, що це свято безпосередньо пов’язаний з Великоднем, точніше, з Великим постом перед Христовим воскресінням. Прощена неділя наголошується на сьомий день Масляної, напередодні великоднього посту. Закінчення останньої години свята означає наступ Великого посту. #храм #храмвознесениягосподня #православ’я #церква #церковькраснодар #віра #краснодар #храмыкраснодара #храмвознесениягосподнякраснодар #Пашковський #християнство #ікона #купола #дзвони #милосердя #доброта #Прощеноевоскресенье

Публікація від Храм Вознесіння Господнього (@xram_vozneseniya_krasnodar) 23 Лют 2017 о 1:02 PST

Найважливіше і основне для кожної людини в день Прощеної неділі досить щиро покаятися у скоєному поганому вчинку по відношенню до іншої людини, а також самому пробачити всіх хто заподіював біль і страждання. Адже пробачити це означає очиститися духовно.