Відомо безліч джерел, колодязів, джерел, де за молитвами святих виливається вода, що має більшу благословення, ніж води Вифезды Єрусалимської. Не тільки пиття води, але навіть занурення у води цих джерел приносить безліч зцілень і чудотворінь. Церква завжди робила і зараз здійснює освячення вод громадських джерел, річок, озер.

Якби ми завжди робили так, як вчить нас Церква і Слово Боже, тоді благодатні дари Святого Духа постійно виливалися б на нас, тоді кожен джерело був би для нас джерелом зцілення від недуг тілесних і душевних, кожна чаша води служила б очищенням і просвітою, «зцілення водою і спокою», святою водою. Але так не відбувається. Від води хворіють, вода стає небезпечною, смертоносною і руйнівною стихією. Так що вода з крана — і свята вода нам не допомагає!

Читайте також:

Молитва Архангелу Гавриїлу

Невже молитви Церкви безсилі? Коли Бог мав намір покарати перший світ водою, тоді Він говорив Ною: «кінець всякої плоті прийшов перед лице Моє, бо земля наповнилася від них злочинами; і ось Я винищу їх із землі… Я наведу на землю потоп водний, щоб винищити всяку плоть, у якій є дух життя, під небесами; все, що є на землі, позбудеться життя» (Бут. 6, 13. 17). Ці слова можна застосувати і до наших днів. Не варто дивуватися, що вода не зцілює, не приносить користі. Що тут дивного, коли найголовніше таїнство — Євхаристія, прийняття Тіла і Крові Господньої, — багатьом служить не порятунок, а засудження… «Хто їсть і п’є негідно, той їсть і п’є осуд собі, не розмірковуючи про Тіло Господнє» (1 Кор. 11,29).

Чудесних дій святої води мають лише ті, хто приймає її з живою вірою в обітниці Божий і силу молитви Святої Церкви, ті, хто має чисте і щире бажання змінити життя, покаяння, спасіння. Бог не творить чудес там, де хочуть бачити їх тільки з цікавості, без щирого наміру скористатися ними до свого порятунку. «Рід лукавий і перелюбний, — говорив Спаситель про своїх невіруючих сучасників, — шукає ознаки; і знамення не дасться йому». Щоб свята вода принесла користь — треба дбати про чистоту душі, про світлості помислів і діянь. І при кожному дотику до святої води, підносити в розумі і в серці.

Молитва на святу воду

«Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий і свята Твоя вода на відпущення гріхів моїх, на просвітлення розуму мого, зміцнення душевних і тілесних сил моїх, на здоров’я душі і тіла мого, підкорення пристрастей і немочі моїх з безмежного милосердя Твого молитвами Пречистыя Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.»