Молитва на Водохреща 19 січня, перед тим як пити воду

Молитва на Водохреща 19 січня, перед тим як пити воду

 

Відомо безліч джерел, колодязів, джерел, де за молитвами святих виливається вода, що має більшу благословення, ніж води Вифезды Єрусалимської. Не тільки пиття води, але навіть занурення у води цих джерел приносить безліч зцілень і чудотворінь. Церква завжди робила і зараз здійснює освячення вод громадських джерел, річок, озер.

Якби ми завжди робили так, як вчить нас Церква і Слово Боже, тоді благодатні дари Святого Духа постійно виливалися б на нас, тоді кожен джерело був би для нас джерелом зцілення від недуг тілесних і душевних, кожна чаша води служила б очищенням і просвітою, «зцілення водою і спокою», святою водою. Але так не відбувається. Від води хворіють, вода стає небезпечною, смертоносною і руйнівною стихією. Так що вода з крана — і свята вода нам не допомагає!

Читайте також:

Молитва Архангелу Гавриїлу

Невже молитви Церкви безсилі? Коли Бог мав намір покарати перший світ водою, тоді Він говорив Ною: «кінець всякої плоті прийшов перед лице Моє, бо земля наповнилася від них злочинами; і ось Я винищу їх із землі… Я наведу на землю потоп водний, щоб винищити всяку плоть, у якій є дух життя, під небесами; все, що є на землі, позбудеться життя» (Бут. 6, 13. 17). Ці слова можна застосувати і до наших днів. Не варто дивуватися, що вода не зцілює, не приносить користі. Що тут дивного, коли найголовніше таїнство — Євхаристія, прийняття Тіла і Крові Господньої, — багатьом служить не порятунок, а засудження… «Хто їсть і п’є негідно, той їсть і п’є осуд собі, не розмірковуючи про Тіло Господнє» (1 Кор. 11,29).

Чудесних дій святої води мають лише ті, хто приймає її з живою вірою в обітниці Божий і силу молитви Святої Церкви, ті, хто має чисте і щире бажання змінити життя, покаяння, спасіння. Бог не творить чудес там, де хочуть бачити їх тільки з цікавості, без щирого наміру скористатися ними до свого порятунку. «Рід лукавий і перелюбний, — говорив Спаситель про своїх невіруючих сучасників, — шукає ознаки; і знамення не дасться йому». Щоб свята вода принесла користь — треба дбати про чистоту душі, про світлості помислів і діянь. І при кожному дотику до святої води, підносити в розумі і в серці.

Молитва на святу воду

«Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий і свята Твоя вода на відпущення гріхів моїх, на просвітлення розуму мого, зміцнення душевних і тілесних сил моїх, на здоров’я душі і тіла мого, підкорення пристрастей і немочі моїх з безмежного милосердя Твого молитвами Пречистыя Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.»