Свято стародавніх язичників, пов’язаний з проводами зими. У часи наших пращурів цей тиждень завжди була найяскравішим, ситним і веселим періодом року.

Апогеєм всього дійства є спалювання величезного опудала Масляної, яка уособлює своїм виглядом своєрідне божество вмирає і відроджується знову. Створення опудала було важливим етапом для древніх селян. Масляна асоціювалася з землею, завмерлої і втомленою від торішнього врожаю. Спалювання цього опудала означало відродження, очищення землі і готовність прийняти нові посіви. Попіл Масляної розкидав по полях, щоб урожай був багатим.

Звичайно ж, у цей тиждень проводилися і всілякі ворожіння. Про них і піде мова. Раніше було таке повір’я: хто весело і добре проведе масляний тиждень, у того весь рік буде врожайним, ситним і багатим. Гадати на Масницю можна одній, так і великою компанією.

Ворожіння на млинцях в Масляний тиждень

Ворожіння на млинцях дуже цікаве. До того ж можна поєднати частування з розвагою. До речі, починати можна прямо з процесу готування. Приготуйте тісто за улюбленим рецептом. Можна взяти кулінарну книгу або запитати у бабусі старовинний рецепт. Головне, підійти до справи з позитивом і бажанням. Вибравши рецепт і приготувати тісто, починаємо здогадуватися.

Якщо перший млинець пристав до сковороді, слід переглянути свої дії. Можливо, зараз у Вашому житті Ви щось робите не так. Легко перекинувся, значить, справи йдуть так, як треба.

Чим рівніше, тонше і краще вийде перший млинець, тим веселіше і яскравіше пройде цей рік. Блін підгорів чи став грудкою — справи будуть йти важко. Тоненькі, ажурні млинці, до багатства. Товсті — до удачі.

Публікація від Катерина Кузнєцова (@star_katrin) Лют 21 2017 о 10:44 PST

Ворожіння на Масляну: як дізнатися стать майбутньої дитини

Щоб дізнатися стать майбутньої дитини, наші предки гадали так: брали стопку млинців і виходили на вулицю. Хто перший млинцем пригоститься, чоловік або жінка, такої статі дитина народиться.

Ритуал на виконання бажань Масляну

Я вивчила всі стародавні ворожіння і хочу запропонувати Вам дуже цікавий ритуал, на виконання бажання. Ритуал можна проводити у великій компанії (як вдома, так і на вулиці). Вам знадобляться: червоні нитки, солома для вироби, папір, ручка або олівець, свічки з натурального воску.

З соломи потрібно сплести лялечку, для закріплення використовувати червоні нитки. Запаліть свічки, коли будете робити ляльку. Свічки для того, щоб вони заряджали Вас позитивно енергетикою. На папері написати бажання і покласти або прикріпити до ляльки. Бажання може бути одне від кожної людини, але папірців може бути кілька. Нехай той, хто робив ляльку, своєю рукою розмістить папери з бажаннями на ляльці.

Після того, як виріб буде готова, виберіть одну із свічок з самим яскравим полум’ям і спаліть свою саморобку. Якщо згорить все без залишку, бажання збудеться. В квартирі проводите ритуал з обережністю, солома дуже добре горить.

Віщі сни на Масляну

Також варто сказати, що на Масляну сняться пророчі сни. У цей тиждень я рекомендую записувати все, що Вам сниться, так як у снах може бути зашифрована важлива інформація, яка зможе допомогти Вам в майбутньому. Особливо варто звернути увагу на сон з суботи на неділю.

Гадання на нареченого на Масляну

У древній Русі незаміжні дівчата ходили до ворожок-ведуньям, щоб ті розшифрували сон і передбачили судженого. До речі про нього. Існує ворожіння на сковороді. Ту сковорідку, на якій Ви смажили млинці, помістіть до мами під ліжко, зі словами: «Суджений мій, прийди в гості до тещі на млинці». Вранці запитайте у мами, якийсь чоловік приходив до неї уві сні.

Не пропустіть можливість зазирнути у своє майбутнє на Масляну! Женіть зиму голосно, зустрічайте весну весело, їжте ситно!