Масниця — найвеселіше народне гуляння. Воно триватиме протягом тижня, що передує початку семитижневого Великого посту. Це свято гармонійно поєднує в собі церковні обряди і деякі язичницькі традиції.

Народні прикмети на Масляну формувалися віками і у багатьох вони вже не викликають сумніву. Прикмети на масляну, які помічали і складали наші предки, були в більшості своїй пов’язані з урожаєм. Але із зростанням урбанізації нашої життя, правильна інтерпретація допоможе навіть самі врожайні прикмети застосувати до сучасного життя.

Цікаві прикмети на Сирну тиждень

Багато шуму і веселощів. Це не просто складова народних гулянь, але дуже важлива частина. Народні прикмети свідчать, що свято треба відзначить дуже весело, не скупитися на частування і сміх. Приказка говорить, що хто не скупиться на частування на Масляну, той у поточному році не розориться.

 

До ще однієї приймете відноситься необхідність всю тиждень пекти млинці. Їх треба їсти не тільки в межах своєї родини, але також пригощати рідних, знайомих, а при можливості, і навіть незнайомих людей. Щоб теща і зять знайшли спільну мову, теща повинна побачити його своїми млинцями.

Стаття по темі:

Привітання з Масляницею 2017

Щоб зміцнити відносини у п’ятницю зять повинен запросити тещу до себе на млинці. Якщо спробувати хоча б один рік дотримати ці традиції, прикмети говорять, що відносини новоявлених родичів обов’язково налагодяться.

 

Скільки млинців напече господиня, стільки щасливих і сонячних днів для своєї родини вона приверне. Прикмети з млинцями, як і такі ж ворожіння, дуже популярні в рамках цієї святкового тижня. Обов’язково підберіть самі смачні млинці на Масляну і приготуйте їх на Масляного тижня.

Публікація від Svetlitsa (@svetlielitsa) Лют 18 2017 о 2:43 PST

Вважалося, що якщо млинців буде дуже мало, то майбутній врожаю буде мало. Але, якщо спекти занадто багато млинців, то майбутній врожай може загинути від засухи, адже в році будуть тільки сонячні дні. Тому, господиня повинна знайти золоту середину і намагатися її дотримуватися.

 

Обов’язковий атрибут народних гулянь на Масницю — це солом’яне опудало, що символізує зиму. Навколо цього опудала, встановленого на жердині, проводять масові заходи протягом тижня, а в неділю опудало спалюють. Спалювання опудала — це не тільки проводи зими, але і прикмета визволення свого життя від усього поганого і непотрібного.