Московський планетарій влаштовує «Ніч спостерігачів Місяця: Затемнення» і 16 вересня в 21:00 запрошує в Парк неба для спостереження незвичайного астрономічного явища. Гостей також чекає екскурсія по астрономічної майданчику і лекція про космічних об’єктах.

Максимальної фази затемнення досягне о 21:56 за московським часом, повідомляє прес-служба Московського планетарію.

Ярослав Турилов, керівник астрономічного комплексу Московського планетарію, пояснює: «Місячне затемнення відбувається в повний місяць, коли Місяць входить в конус тіні, що відкидається Землею. Навколо конуса тіні Землі є півтінь — область простору, в якій Земля затуляє Сонце лише частково. Якщо Місяць проходить область півтіні, але не входить у тінь, відбувається напівтіньове затемнення. При ньому яскравість Місяця зменшується, але незначно: таке зменшення практично непомітно неозброєним оком і фіксується тільки приладами.

?

Водолій: гороскоп на 2013-й рік

В «Ніч спостерігачів Місяця» супутник Землі буде знаходитися досить високо над горизонтом, і при ясній погоді ми зможемо побачити потемніння північній частині місячного диска».

Спостереження будуть проводитися у Великий телескоп обсерваторії, а також в переносні телескопи з багатократним збільшенням, що дозволяють розгледіти деталі освітленості і рельєфу Місяця. Крім цього, в Парку неба будуть встановлені спеціальні прилади, які дозволяють показати напівтіньове місячне затемнення в реальному часі і зробити фотографії.