Обряди на Стрітення 15 лютого

 

Вода, освячена на Стрітення, володіє особливою силою, і тут до християнської традиції явно домішуються і стародавні язичницькі вірування.

Для удачі і благополуччя

Наприклад, зі стрітенською водою можна проводити обряд на залучення благополуччя та удачі. Зробити це необхідно до полудня, бажано на голодний шлунок. Діяти треба наступним чином. Спочатку в скляний гранований стакан наливають чудодійну воду. Ставлять на стіл, покритий світлою (краще лляної) скатертиною. По праву і ліву сторону від склянки запалюють дві освячені свічки. Тричі читають «Отче наш», потім беруть склянку в руки і роблять три невеликі ковтки. Після цього ставлять склянку на місце, нахиляються над водою і три рази вимовляють пошепки такі слова:

«Як ллється водиця, так дмуть вітру, розіллється невдача, розвіється біда, омоется раба Божа… (ім’я) росою ранковою, овеется свіжим вітром. Стане раба Божа… (ім’я) удачливою, понятливой, всі стечется, всі зв’яжеться, всі заслони і загати розійдуться, як їх і не було! Словами замок, а ключ пропав».

Свічки повинні догоріти повністю. А воду слід випити за 3 дні, для цього подумки розділивши її на три приблизно рівні частини.

Обряд на виконання бажань

Також на Стрітення в церкві моляться про виконання бажань, просять у Господа допомоги у кримінальних справах. Щоб бажання неодмінно збулося, опівдні потрібно повернутися обличчям на схід і 8 разів повторити вголос:

«Варто народ у храмових воріт, зустрічає народ Ісуса Христа, малого Дитятка. Мати Богородиця з Христом йде, Симеон уклін Їм кладе. Поклоняюся у храмових воріт я, Божого раба (ім’я). Поклонюся Немовляті Христу, поклонюся Божого Хреста, Матері-Богородиці вклонюся до землі. І шепну Христа в вушко заповітне бажання (назвати бажання). Як зустрічав народ біля воріт Христа, так збудеться бажання моє швидким-скоро. Амінь моїми словами. Амінь».