На сьогоднішній день найбільш вразливими верствами населення в будь-якій державі вважаються пенсіонери. Зважаючи всіх обставин уряд країни зобов’язана піклуватися про цих людей на всі 100%, щоб на старості років вони ні в чому не потребували.

На жаль, іноді такі зобов’язання важко виконати, особливо в період затяжної економічної кризи. Саме тому, керівництво Росії намагається впроваджувати різні реформи, а також подумує про скорочення деяких пільг пенсіонерам у 2017 році.

Достовірної інформації щодо того, чого можуть позбутися літні люди з настанням року Півня, поки важко досягти. Але не варто дивитися на подібні заходи з негативної точки зору.

Населення повинно розуміти, що чиновники вигадують їх не для того, щоб «насолити» людям, а для підтримки стабільної фінансової ситуації в країні. Тому давайте розглянемо, які зміни в системі пільг можуть відбутися в 2017 році, щоб розуміти, до чого готуватися в майбутньому.

Види пільг

Щоб як слід розібратися в матеріалі, необхідно вивчити кожну різновид пільг окремо. У Російській Федерації існують наступні різновиди послаблень:

Податкові пільги , спрямовані на максимальне зменшення та скорочення сум податку, що сплачується або ж зовсім звільняють від такого. Приміром, пенсіонери можуть не платити такі податки, як земельний, транспортний і т. д. Для цього їм всього лише необхідно надати пенсійне посвідчення в податкову організацію.

Міські пільги — дозволяють істотно полегшити життя пенсіонерів у фінансовому плані. У кожному регіоні міські пільги різні. Приміром, у Москві літні люди можуть розраховувати на безкоштовні путівки в санаторій. Щоб оформити поїздку, необхідно звернутися до дільничного лікаря і взяти довідку про стан здоров’я, де буде зазначено рекомендоване лікування в санаторії. Крім того, пенсіонери можуть безкоштовно користуватися послугами державних стоматологів.

Соціальні пільги — це напрямок включає в себе різноманітні програми допомоги для пенсіонерів. Наприклад, можна оформити субсидію. Для її отримання необхідно одна умова: загальний податок повинен перевищувати суму пенсійних виплат на 20%. Щоб держава надала такому пенсіонеру субсидію, необхідно звернутися в органи соцзахисту за місцем прописки. Особливо цінується даний вид пільг у сфері ЖКГ.

Федеральні пільги — наймасштабніша пільгова категорія, яка включає в себе безліч привілеїв для пенсіонерів (безкоштовний проїзд, щомісячна грошова допомога та ін). Хто може розраховувати на федеральні пільги:

  • ветерани праці;
  • ветерани ВВВ;
  • члени сімей загиблих воїнів;
  • вдови учасників ВВВ;
  • ветерани-ліквідатори на ЧАЕС;.

Пільги для пенсіонерів, які проживають в Москві

В силу того, що нещодавно була скасована пільга на безкоштовний проїзд для пенсіонерів, серед жителів міст почали кружляти чутки, що уряд збирається скасувати всі існуючі пільги. Звичайно, у суспільстві відбулася паніка, адже ціни ростуть з кожним днем, а пенсія стоїть на місці.

Але все-таки не варто довіряти чуткам, адже чиновники вирішили більше не чіпати пільги для пенсіонерів, тому в 2017 році все залишиться на своїх місцях. Варто зазначити, що податкові та інші послаблення діють не тільки на федеральному рівні, а це означає, що пенсіонери Москви можуть задовольнятися не тільки загальнодержавними пільгами, а й тими, які впровадили влади столиці, а саме:

Майновий податок. Завдяки цьому послаблення сучасні пенсіонери звільняються від сплати податку на якийсь один предмет нерухомості. Тобто володіючи квартирою, гаражем і т. д. пенсіонер може зовсім не платити майновий податок. У разі, коли у володінні пільговика знаходиться 2 квартири або 2 дачі, то тут доведеться вибирати лише один об’єкт.

Звільнення від ПДФО. Тепер податком на доходи не оподатковуються путівки в санітарно-курортні установи, медичне обслуговування, матеріальна допомога від колишнього роботодавця на лікування (не більше 4 тисяч рублів), всі пенсійні виплати.

Оплата ЖКГ. Московські власті надали одиноким пенсіонерам можливість отримувати щомісячну компенсацію частини оплати за телефонні розмови всередині міста, а також літні люди звільняються від плати за послуги з вивезення сміття.

Пільги для ветеранів праці розширені

Ветерани праці — це окрема категорія громадян, якої покладений певний список послаблень. Відзначимо, що в 2017 році він дещо розшириться:

  • 1. Безкоштовне медичне обслуговування в муніципальних лікарнях.
  • 2. Працюючі пенсіонери отримають додаткову відпустку, без урахування основного.
  • 3. Шанс стати учасником у програмі поліпшення житлових умов.
  • 4. Знижка на оплату ЖКГ на 50%.
  • 5. Пільги на придбання медикаментів.

Як бачимо, незважаючи на нестабільне фінансове становище країни, уряд робить все можливе, щоб полегшити життя пенсіонерам в матеріальному плані. Звичайно, ці заходи не можна назвати грандіозними, але потрібно віддати належне чиновникам — вони не забувають про те, що літні люди довго трудилися на благо Батьківщині, тому заслуговують на гарне ставлення і спокійну старість.

Поки не можна стверджувати, що перерахований вище список пільг в 2017 році збільшиться або зменшиться ще більше, але все ж надія на зміни не згасає. А якщо вірити в краще, то воно обов’язково станеться.