Місяць у різних культурах вважалася об’єктом загадковим і містичним. Але особливу увагу людей завжди приваблювало Повня — фаза Місяця, під час якої це небесне тіло повністю висвітлено і добре видно з Землі. У цьому огляді ми вирішили розповісти про повноту місяця і розставити всі крапки над «i».

Повний місяць

Повня часто сприймається як подія, що триває всю ніч, але це омана. Насправді, Місяць, видимий із Землі, безперервно стає більше або менше (хоча це відбувається занадто повільно, щоб помітити неозброєним оком).

Повний Місяць і безсоння

Повний місяць часто асоціюється з тимчасової безсонням. У минулому ця причина була досить очевидною — люди не могли міцно спати під час повного місяця яскравого світла, випромінюваного їй. У сучасні дні, при великій кількості штучного освітлення, Повня навряд чи може бути причиною безсоння.

Місяць і ликантропия

Вважалося, що повний місяць може викликати божевілля розуму або навіть ликантропию. Одне з найбільш популярних переконань полягало в тому, що чоловік або жінка може перетворитися на перевертня, якщо він або вона в середу або п’ятницю влітку засне на вулиці, а при цьому на особу сяятиме повний місяць.

Собаки і повний Місяць

Собаки, як відомо, в повний Місяць більше гавкають і виють. Однак, вони також можуть бути більш агресивними в цей час. Дослідження, проведене в Брэдфордском Королівському лазареті показало, що під час повного місяця собаки кусаються в 2 рази частіше, ніж в інші дні.

Яскравість Місяця

Повний місяць є самим яскравим об’єктом в нічному небі. Вона має видиму величину (міру вимірювання яскравості об’єкта з точки зору спостерігача на Землі) в 12,74. Видима величина Сонця — 26,74.

Вплив повного Місяця на людину

Було висловлено припущення про те, що повний місяць впливає на людей таким же чином, як і на океани (мова йде про приливної силі), оскільки людське тіло на 75% складається з води. Насправді, приливної ефект зовсім незначний при такій малій кількості води.

«Блакитний Місяць»

Іноді трапляється дві повні місяця протягом одного календарного місяця. В такому випадку друга Повня називається «блакитним місяцем». Це явище відбувається приблизно раз в 3 роки.

Повний Місяць і повне затемнення

Коли повний місяць збігається з повним місячним затемненням, вона здається червоною. Під час цього явища, відомого як «Кривава Луна», єдиний видимий світло переломлюється через тінь Землі і виглядає червоним з тієї ж причини, по якій червоним здається захід (через релеївського розсіювання синього світла).

Сновиди

Вважалося, що повний Місяць зводить людей з розуму. Слово «сновида» використовувалося для опису людини, який вважався психічно хворим, небезпечним, дурним або непередбачуваним (тобто за наявності всіх ознак неосудності). Слово походить від латинського слова «lunaticus», яке означає «божевільний».

Місяць і леви

Деякі дикі тварини ведуть себе по-різному під час повного місяця. Наприклад, леви зазвичай полюють ночами. Однак, після молодика вони часто також полюють вдень.

Місячні дивацтва

Повний місяць часто асоціюється із збільшенням кількості дивних речей, але це, ймовірно, є помилкою. У людей виникає таке відчуття, оскільки вони звертають більше уваги на незвичайні речі під час повного місяця. Насправді, дивні речі відбуваються і протягом решти частини місяця, але люди, як правило, не пов’язують їх з якимись небесними подіями.

Парейдолические зображення

Люди помічають кілька парейдолических зображень людських осіб, голів або силуетів на Місяці під час Повного місяця. Ці зображення насправді складаються з темних областей місячних морів (базальтових рівнин) і більш світлих гірських районів місячної поверхні.

«Місячне суспільство»

«Місячне суспільство» — обідній клуб і неформальне вчене товариство видатних діячів англійської Мідлендса під час епохи Просвітництва, які регулярно зустрічалися між 1765 і 1813 роками в Бірмінгемі. Товариство отримало свою назву із-за того, що його члени зустрічалися тільки під час повного місяця, оскільки світло від неї (адже у той час не було вуличного освітлення) робив дорогу додому легше і безпечніше.

Священне Повний Місяць

Повня є священним у Шрі-Ланці. Легенда свідчить, що народження Будди, його просвітлення і перехід в стан нірвани сталися саме під час повного місяця. У ніч Повного місяця в Шрі-Ланці закриті всі магазини, що не продається алкоголь, не проводяться жодні спортивні матчі, а також заборонені будь-які вбивства, в тому числі риболовля.

Місяць і психічне здоров’я

Хоча не було доведено, що повний місяць безпосередньо впливає на психічний стан людей, 80% медсестер і 63% лікарів стверджують, що під час Повного місяця попадається більше пацієнтів з проблемами психічного здоров’я, ніж в будь який інший час. Дослідження було проведене Університетом Лаваля в канадському Квебеку.