Зі Стрітенням пов’язано чимало прикмет. Старі люди кажуть, що у всіх них є дивна особливість — говорити чисту правду про те, що чекає людини в майбутньому. Сретенские прикмети переважно пов’язані з двома головними символами свята: освяченими свічками і водою. Існують і «природні» прикмети, які можуть досить точно вказати, які сюрпризи може піднести погода в новому році.

Прикмета на здоров’я

Подивіться на запалену стрітенську свічку. Якщо полум’я горить рівно і спокійно, то і проблем зі здоров’ям у вас не передбачається. Якщо полум’я колыхается, а відтінок набуває синій колір — побоюйтеся хвороб, особливо тих, які пов’язані із захворюваннями внутрішніх органів і нервової системи.

Прикмета на достаток у домі

На Стрітення не можна залишати гроші на столі, вони просто почнуть витікати з вашого будинку. А от якщо ви втратите гроші — не турбуйтеся, це до фінансового благополуччя, вас і вашу родину чекає достаток.

Прикмета на погоду

Відлига на Стрітення — до ранньої весни. Правда, тепла погода говорить і про те, що кілька наступних тижнів після свята будуть дуже холодними. Також тепла погода на Стрітення — до хорошого врожаю пшениці.

Прикмета на удачу

На Стрітення прийнято пекти млинці. Але ось є їх до першої зірки не можна, це до нещастя. А ось як тільки годинник проб’є 8 вечора — з’їжте шматочок стрітенського млинця і попросіть послати вам удачу. Пригостіть млинцями всіх, кому ви бажаєте щастя: рідних, друзів, сусідів.

?

П’ятниця 13 січня 2017: факти і забобони

Прикмета на сите сімейне життя

Якщо на Стрітення до вас підійде голодний пес — погодуйте його, він негайно «приведе» у ваш будинок людини, з яким ваше життя буде ситою і спокійною. Втім, підгодовувати безпритульних тварин варто завжди — наші предки не сумнівалися, що це допомагає привернути удачу та достаток.

Прикмета на псування

Налийте трохи стрітенської води у флакон з-під парфумів, закрийте і залиште на ніч біля ліжка. Якщо вода темніє на вас лежить псування. Постарайтеся негайно від неї позбутися. Потемнілу воду треба вилити.