Почалися всі нещастя як повелося з самого початку. За припущеннями найбільш забобонною частини населення саме в п’ятницю Адам і Єва, навчені змієм, скуштували з дерева пізнання заборонений плід. Чи є даний факт негативним невідомо, але для багатьох перебування в раю схожа з перебуванням в животі матері в процесі вагітності. І будь-яке місце потрібно залишати, яке б воно поживне і вологе не було.

Знову ж таки ті ж самі забобонні вирішили, що Каїн порішив Авеля саме в п’ятницю 13. Ну що ж якщо глибоко віруючі християни вірять в це — це їх вибір, і нехай у них завжди буде п’ятниця 13.

 

У стародавніх германців є міф про бенкеті дванадцяти богів у Вальгаллі. Але як завжди несподівано з’явився тринадцятий гість — Локі, бог сварки і розбрат. У підсумку всі пересварилися і був убитий улюбленець богів Бальдр.

Англія. Чому на вулицях можна зустріти будинок з номером 13. А тих будинках, що ви все-таки знайдете буде відсутня квартира з цим номером. А Британські лікарі впевнені, що ризик невдачі в п’ятницю, 13-го числа, зростає на 50%.

 

Франція. Якщо на обід збираються 13 осіб, то ставлять чотирнадцяте крісло і садять в нього манекен. Хочеться вірити, що ця примха доступна лише багатим.

 

Деякі західні тур-оператори не призначають у п’ятницю 13-й тур-поїздок. От би у нас так. від одного до трьох вихідних в турфірмах.

?

Антон Вихровей

Є думка, довести яке не представляється можливим, але яке можна вважати діагнозом. Виявляється автомобіль принцеси Діани під час своєї загибелі в паризькому тунелі, врізався в тринадцятий за рахунком стовп. Як завжди виникає питання, від якого стовпа потрібно вважати, щоб отримати шукане?

 

Як же зробити так, щоб минула п’ятниця 13 тебе? Виявляється, за віруваннями тих, хто це придумав, вам просто необхідно в цей день відвідати церкву. Ось він прихований сенс і підгрунтя.

 

У стародавніх євреїв число 13 і слово смерть писалися одним знаком. Тринадцята літера староєврейського алфавіту — «mem». Однак у єврейській традиції число 13 вважається щасливим, воно є символом Бога.

 

Наполеон і Бісмарк теж не мали довіри до п’ятниці: Наполеон не влаштовував битв в п’ятницю, а Бісмарк не підписував договорів.

?

Народні прикмети на Водохреща 19 січня 2017 року

Згідно зі статистикою, нещодавно опублікованій німецьким клубом автолюбителів, в п’ятницю, 13-го, кількість дорожньо-транспортних пригод зростає на 60 відсотків.

 

Згідно з багаторічними даними регістру Ллойда, фіксує всі аварії і катастрофи, які трапляються з судами у Світовому океані, число неприємностей по п’ятницях теж збільшується.

А ось у Португалії та Іспанії п’ятницю, навпаки, вважають сприятливим днем для відплиття, бо Колумб почав своє перше плавання, під час якого була відкрита Америка, саме в п’ятницю.

 

Ще в 1930 році на півночі Німеччини п’ятницю вважали щасливим днем, коли добре одружуватися і виходити заміж. І тільки починаючи з 1950-х років уявлення про символіку днів тижня і чисел з’єдналися.

 

Найголовніше, що віра в п’ятницю тринадцяте, занадто добре відома лікарям. Настільки, що було придумано назву хвороби — Тріскаїдекафобія, або боязнь тринадцяти. А ви вірите в число тринадцять, настільки, що готові отримати діагноз в найближчій поліклініці?