У 2017 році Масниця випадає на тиждень з 20 по 26 лютого. Всі знають, що в ці дні треба пекти млинці. Але сьогодні вже мало хто пов’язує ситний свято з його прадавнім сакральним значенням. А якщо згадати про це, стає ясно, що тиждень олійних гулянь — відмінний час для проведення ритуалів на залучення любові і благополуччя.

Це тепер тиждень Масниці випадає на різні числа: за церковним календарем, вона проходить перед початком Великого посту. Але це дуже давнє свято, знайомий слов’ян з язичницьких часів. І давним-давно він святкувався у день весняного рівнодення, на який у багатьох народів був новий рік. Суть цього свята — оновлення. Старе, старе вмирало, люди справляли по ньому тризну і вітали початок нового життєвого циклу. Не випадково головна страва на Масляну — млинці: саме ця їжа у слов’ян була поминальною. До речі, і в християнську пору перший випечений на Масляну блін прийнято присвячувати покійним. Це відносно нещодавно — у XIX столітті — вчені так званої «міфологічної школи» вигадали, ніби млинець був у слов’янських народів символом сонця. Нічого подібного. Пригощалися млинцями на поминках. У випадку з сирної седьмицей, поминки справлялися з вмираючому році. Прийнято було також звертатися до заступництва і захисту предків — адже вони вже були в Царстві мертвих, куди і йшло минуле. А зародження нового року, початок нової весни означало відновлення родючого циклу матері-землі.

?

22 лютого 2017 року — Третій день Масляної: Ласуни

З родючістю землі наші предки пов’язували також і людське родючість, тому на Масляну проходили оглядини наречених, змови, спільні гуляння парубків і дівчат. А люди сімейні всіляко вшановували родичів: тещі — зятів і сватів, невістки — свекрух зі свекрами і зовиць. Незаміжні дівчата ворожили на кохання, принаджуючи суджених; добрі господині проводили ритуали на достаток і добробут, захист будинку від напастей.

Пропонуємо вам трохи почаклувати. Ось кілька нехитрих ритуалів (і старовинних і сучасних), для яких тиждень Масниці — відмінний час.

На жіночу привабливість

Візьміть літр молока, погрійте його, але не до окропу, і розведіть сто грамів меду. Отриману суміш вилийте в наповнену теплою водою ванну. Додайте кілька крапель лавандового масла. Потім перемішайте воду у ванній рукою — три рази проти годинникової стрілки. Приймаючи ванну, зосередьтеся на своїх відчуттях: умащения молоком, медом і лавандою вода пестить ваше тіло, шкіра стає ніжною і шовковистою, вас наповнює енергія жіночої чарівності, привабливості, впевненості в собі. Полежавши хвилин 10, витріть тіло свіжим білим рушником, краще всього — лляною. Ритуал можна повторювати і після Масляної — раз на місяць, в повний місяць.

Приворот улюбленого

Цей ритуал потрібно проводити щоденно ввечері протягом всієї масляного тижня. Для цього вам доведеться кожен вечір господарювати: млинці пекти. І ще важливо — нічого з дому нікому не давайте! Творячи тісто для млинців, наговорите на нього:

«Як люблять люди Масляна, так і ти (ім’я обранця) люби мене, (ваше ім’я). Млинці сонце відображають, тебе (ім’я) до мене наближають. Хай буде так, Амінь!».

Вимовити це слід тричі, помішуючи тісто за годинниковою стрілкою. Потім печіть млинці.

Візьміть млинець — не тільки перший, він традиційно присвячується покійним родичам — і розділіть навпіл. Одну половинку з’їжте самі, другу віднесіть до будинку, де живе ваш улюблений. Накришить блін перед домом для птахів, примовляючи:

«Як птахи люблять блінок, так і ти (ім’я чоловіка), кохай мене (ваше ім’я), лети-біжи до мене звідусіль, де б ти не був. Як сказала, так і буде. Істинно!».

Потім ідіть додому, тільки не можна оглядатися, та ще не з ким по дорозі не розмовляйте.

Ритуали на фінансове благополуччя

У понеділок, наступний за останнім днем Масляної — Прощеною неділею — вирушайте на місце, де проходили народні гуляння. Походіть, ретельно придивляючись: вам необхідно знайти будь-яку монету, хоч копійку. Піднявши її лівою рукою, зроните змова:

«Йшов (йшла) та знайшов (знайшла), як я, (назвіть своє ім’я), до цих грошей йшов (йшла), так щоб і гроші до мене йшли. Як нині багато людей було тут на честь святої Масниці, так би завжди багато було у мене грошей. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Заговоренную монетку зберігайте протягом усього року, до наступного першого понеділка після Масниці. Цей талісман буде притягувати до вас гроші, оберігати від фінансових невдач. Після закінчення зазначеного строку «втратьте» відпрацювало свій гріш там же, де підібрали.

Змова від заздрості

У неділю, напередодні першого дня Масниці в повній самоті тричі прочитайте змову, який захистить вас від негативу на весь рік:

«В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Богородиця Пані і ви, чотири євангеліста: Лука, Марк, Матвій і Іоанн Богослов. Врятуйте і збережіть мене (ім’я), оберегите від думи лихий, від диявольського думки, від таємного погубления, від злого ока і очі сліпого, від заздрісного ока, хто чує і хто не чує, хто вголос кляне і хто пише доноси. Алатир-камінь лежить на одному місці, не чує, не бачить, ні стуку, ні звуку не боїться, ні від кого не ховається. Так би і мене ніякий звук, стукіт і слово не торкнулися. Ні про яку псування я не затнувся(лась). Слів моїх не отомкнуть, не відчитати. Ні в першому, ні останнім. Ключ. Замок. Мову. Амінь».

Стаття по темі:

20 лютого 2017 року — Перший день Масниці: Зустріч

Змова на купівлю житла

Вранці, перед тим як виходити з дому, з’їдайте ложку акацієвого меду і приговаривайте:

«Як дерево до сонця тягнеться, як бджоли до меду тягнуться, так, гроші, до мене тягнутися, так у мене залишайтеся. Бджоли вулик будує — я побудую будинок. Бджолі — мед, мені, (ім’я), — гроші».