Різдво Христове — це не тільки світле свято православ’я. Різдво — свято повернений, відроджується. Традиції цього свята, виконаного справжньої людяності і доброти, високих моральних ідеалів, в наші дні відкриваються і осмислюються знову.

Чому на Різдво прикрашають ялинки

Припускають, що перші неукрашенные Різдвяні ялинки з’явилися в Німеччині у VIII столітті. Перша згадка про їли пов’язано з ченцем святим Боніфацієм. Боніфацій читав друїдам проповідь про Різдво. Щоб переконати ідолопоклонників, що дуб не є священним і недоторканним деревом, він зрубав один з дубів. Коли зрубаний дуб падав, він повалив на своєму шляху всі дерева, окрім молодої ялини.

?

Хіромантія: історія і сучасність

Боніфацій представив виживання їли як диво і вигукнув: «Хай буде це дерево деревом Христа». У 17 столітті Різдвяна ялинка вже була розповсюдженим атрибутом Різдва в Німеччині і скандинавських країнах. У той час ялинка прикрашалася фігурками і квітами, вирізаними з кольорового паперу, яблуками, вафлями, позолоченими штучками, цукром. Традиція наряджати ялинку пов’язана з райським деревом, обвішаному яблуками.

Успіх Різдвяної ялинки в протестантських країнах був ще більшим завдяки легенді про те, що сам Мартін Лютер першим придумав запалювати свічки на різдвяній ялинці. Одного разу ввечері він йшов додому, пишучи проповідь. Блиск зірок, мерехтливих серед ялин, вселив йому благоговіння.

?

Прикольні привітання на Святки 2017

Щоб продемонструвати цю чудову картину сімейства, він поставив ялинку в головній кімнаті, зміцнив на її гілках свічки і запалив їх. Перші Різдвяні ялинки були прикрашені живими квітами і фруктами. Пізніше були додані солодощі, горіхи та інша їжа. Потім — різдвяні свічки. Такий вантаж був, безумовно, занадто важкий для дерева. Німецькі склодуви почали виробляти порожнисті скляні ялинкові іграшки, щоб замінити фрукти та інші важкі прикраси.

Різдвяний вінок

Різдвяний вінок має Лютеранське походження. Це вічнозелений вінок з чотирма свічками. Першу свічку запалюють в неділю за чотири тижні до Різдва як символ світла, яке прийде в світ з народженням Христа. Кожне наступне неділю запалюють ще одну свічку. В останню неділю перед Різдвом запалюють всі чотири свічки, щоб освітити місце, де знаходиться вінок, про може бути вівтар церкви або обідній стіл.

Різдвяні свічки

Світ був важливою складовою зимових язичницьких свят. За допомогою свічок і багать виганяли сили темряви й холоду. Воскові свічки лунали римлян у свято Сатурналії. У християнстві свічки вважаються додатковим символом значущості Ісуса як Світла світу. У вікторіанської Англії торговці щороку дарували своїм постійним покупцям свічки. У багатьох країнах різдвяні свічки означають перемогу світла над темрявою. Свічки на райському дереві породили всіма нами улюблену різдвяну ялинку.

Різдвяні подарунки

У цій традиції багато коренів. Святий Миколай традиційно вважається дарувальником подарунків. В Римі була традиція дарувати подарунки дітям на свято Сатурналії. Як дарувальник може виступати сам Ісус, Санта Клаус, Бефана (італійський Санта Клаус жіночої статі), різдвяні гноми, різні святі. Згідно старої фінської традиції, подарунки розкидає по домівках людина-невидимка.

Різдво на блюдечку

Напередодні Різдва отримав назва «святвечір», або «сочевник», і слово це походить від ритуальної їжі, яку їдять в цей день, — куті (або поливу). Кутя — каша з червоної пшениці або ячменю, жита, гречки, гороху, сочевиці, змішана з медом і з мигдальним і маковим соком; тобто це кутя — ритуальна поминальна страва. Ритуальним було і кількість страв — 12 (за числом апостолів).

?

Хіромантія: історія і сучасність

Стіл готувався рясний: млинці, рибні страви, холодець, холодець зі свинячих і яловичих ніжок, молочне порося з начинкою з каші, свиняча голова з хріном, свиняча ковбаса домашня, печеня. медові пряники і, звичайно, смажений гусак. Їжу в святвечір не можна було приймати до першої зірки, в пам’ять про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвам і Різдво Спасителя. А з настанням сутінків, коли спалахувала перша зірка, сідали за стіл і ділилися облатками, бажаючи один одному всього доброго й світлого. Різдво — свято, коли вся родина збирається разом за загальним столом.