Самим довгоочікуваним та радісним святом на Русі завжди було Різдво. Довгими зимовими вечорами, коли вільного часу залишалося досить багато, свій початок взяли різдвяні ворожіння, адже люди знали, що під Різдво на Русі здійснюються чудеса.

І зараз, напередодні Різдва, кожен може поринути у світ загадок і чудес, щоб дізнатися про таємничі секрети різдвяного ворожіння наших прабабусь. Захоплююче ворожіння на майбутнє, на свого судженого або майбутнього чоловіка, на виконання заповітних і таємних бажань — це всі старовинні різдвяні ворожіння.

Гадання на заміжжя за допомогою свічок

Приготуйте тарілку або інший посуд середньої глибини і наповніть водою. Потім візьміть волоські горіхи і розколіть їх надвоє — вам знадобляться порожні половинчасті шкарлупки від горіхів: половинок повинно бути стільки, скільки зібралося гадающих. Також за кількістю гадающих треба приготувати маленькі свічки або одну велику розрізати на потрібну кількість частин. Потім поставити свічки в шкарлупки, запалити і відпустити плавати в приготовлену тарілку.

У якої дівчини свічка прогорить швидше за інших — та раніше за всіх вийде заміж. У якої дівчини свічка прогорить останньої — вона пізніше всіх виявиться заміжньою. А якщо трапиться таке, що шкарлупка зі свічкою, раптом, потоне — цій дівчині не судилося вийти заміж ніколи.

Ворожіння на судженого

У Різдво, рівно опівночі, дівчата повинні піти на вулицю і запитати ім’я у чоловіка, який їм зустрівся першим. Ім’я, назване перехожим чоловіком стане ім’ям вашого судженого.

Ворожіння з папером

Візьміть аркуш паперу і добре зімніть його. Потім цей зім’ятий аркуш потрібно покласти на перевернуту догори дном тарілку або блюдце і підпалити його. Тарілочку зі згорілим листком потрібно піднести ближче до стіни й повільно її повертати, щоб уважно роздивлятися з’являються тіні, адже їх контур допоможе нам побачити наше майбутнє.

Ворожіння за допомогою воску

Вам знадобляться дві воскові свічки. Першу свічку ми запалюємо, а другу нарізаємо маленькими шматочками і кладемо на ложку. Нагрійте ложку з шматочками свічки для того, щоб вони растопились, над вогнем палаючої свічки. Коли віск стане рідким, його потрібно швидко вилити в посуд з холодною водою і потім уважно розгледіти застиглу фігурку, щоб судити про своєму майбутньому.

Ворожіння «так чи ні»

Насипте в банку будь-яку крупу або зерно і тримайте ліву долоню над нею. Уважно подумайте і задайте про себе хвилюючий вас питання. Потім банки візьміть невелику жменьку крупи і розсипте її на столі. Перерахуйте всі крупинки на столі: якщо кількість виявиться парних — це відповідь так, непарне число крупинок — означає немає.

Ворожіння з колечком

Всі, хто гадають дівчата катають по черзі колечко. У кого з дівчат колечко покотиться до дверей, та зовсім скоро вийде заміж.

Ворожіння на майбутніх дітей

У пізній різдвяний вечір треба налити води в чарочку і опустити туди колечко, а потім виставити на мороз. Перед тим як лягти спати, чарку приносять з морозу і уважно дивляться на утворену крижану кірку: скільки буде горбків на поверхні — стільки очікується хлопчиків, а скільки ямок — стільки буде дівчаток.

Ворожіння з допомогою книги

Візьміть будь-яку книгу і задайте хвилююче вас питання. Потім навмання назвіть номер сторінки і рядки на ній: те, що ви прочитаєте в тому місці і стане відповіддю на поставлене питання.

Ворожіння з бубновим королем

В ніч на різдво покладіть під подушки карту бубнового короля і загадайте ім’я свого обранця. Побачений сон в цю ніч обов’язково збудеться.