20 лютого цього року починається масляний тиждень. Щоб масляна була ширше, потрібно підійти до її святкування з усією широтою душі. Головний сенс цього свята — проводи зими. Гідні проводи! Щоб зима не мала можливості повернутися. Для цього необхідно зробити 7 справ.

Зустріти масляну

Перший день масниці отримав назву — зустріч. Перший млинець у понеділок не їли, залишали для душ покійних; його виносили на ганок зі словами «Чесні покійнички наші, ось для ваших душ блінок!» — або віддавали убогим, щоб вони помолилися за упокій. В цей день також потрібно зробити з соломи опудало Масниці, надіти на нього стару жіночий одяг, насадити на жердину і з співом возити по вулиці на санях.

Скотитися з гірки на санчатах

Питається для чого? Для гарного врожаю! Згідно з повір’ями наших прадідів, чим далі котяться сани і голосніше шум і сміх над крижаною горою, тим краще і довше вродить льон. І не тільки льон. Тому шукаємо найвищі гірки і створюємо шум.

Погойдатися на гойдалках

Це теж пов’язано з підвищенням ефективності рослинництва. Для того щоб краще росли рослини, потрібно погойдатися на гойдалках. Причому, чим вище, тим краще.

Сходити до тещі на млинці

У середу вирушаємо до тещі на млинці. Достеменно не відомо, з чим пов’язана ця традиція. Є версія, що теща — це персоналізована зима, яку потрібно задобрити. Шановні зяті! Головне — пам’ятайте, що необхідно, згідно традиції, з’їсти всі млинці: в іншому випадку з закінченням зими можуть виникнути проблеми.

Підібрати костюм

У четвер, Разгуляй, було прийнято обряжаться в самі немислимі костюми. Заморський гість, волею доль виявився свідком Веселощів, міг отримати нервовий розлад, зіткнувшись ніс до носа з російськими рядженими. Хеллоуїн міг здатися дитячою забавкою… до Речі, в масляного традиції існує декілька «образів» ряджених, так що вибирайте, що вам ближче за стилем:

Предки — «старці», «небіжчик», «високі баби».

Чужинці — «жебраки», «охотник», «чорт» (весь чорний з рогами).

Молоді — «наречений з нареченою», «вагітна баба».

?

Змови і обряди на Масляну 2017

Тварини — «Бик», «Корова», «Кінь», «Козел», «Лось», «Ведмідь», «Собаки», «Вовки».

Птахи — «Гусак», «Гусак», «Журавель», «Качка», «Курка».

Взяти «снігову фортецю»

Головною ж подією Розгул був штурм снігової містечка, який і символізує зиму. Наші предки вважали за краще будувати «містечко» на річці чи на площі міста, селища. Зазвичай «фортеця» складалася з двох стін з воротами між ними. На воротах зі снігу встановлювали різні фігури: найчастіше це були півень, пляшка і чарка, але ви можете поекспериментувати і з іншими образами. Учасники ділилися на дві команди — облягали і загрожених. Захищати ворота повинні «піші», а атакувати «кінні». Взяти «містечко» — означає зруйнувати його. Осаждаемым можна оборонятися гілками, мітлами, а також за допомогою лопат засипати атакуючих снігом. Перший, хто прорвався через браму, уважався переможцем. У наших предків, до речі, була традиція «мити» переможця в снігу.

Спалити опудало Масляної

У Прощену неділю, за встановленою російської традиції, вклонившись один одному з глибини сердець, ми прощаємо один одному взаємні образи і гріхи, щоб приступити до посту з доброю душею. Після цього можна переходити до кульмінації свята — спалювання опудала Масляної. Коли ж Зима згорить — фінальна забава завершує свято: стрибки через багаття. Цим і завершується Масляна.