За традицією, 15 лютого треба зробити дві справи: сходити в церкву за свяченою водою і свічкою-оберегом.

Посвячену на Стрітення Господнє свічку називають громницею. Ця свіча — оберіг від вогню і блискавки, її запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб уберегтися від пожежі. Коли приходили з церкви на Стрітення, громницю обов’язково запалювали в будинку — щоб весняна повінь не зіпсувала врожай, щоб мороз не заморозив дерева.

Посвячена на Стрітення вода не звичайна, а цілюща. Нею лікували багато хвороб, натирали хворі місця і навіть позбавлялися від пристріту. Саме стрітеньською водою потрібно окропитися, коли вирушаєш у дорогу. Тоді все буде вдало, і в дорозі чекає удача.

На Стрітення зустрічай весну

15 лютого, на Стрітення Господнє, за народними повір’ями, зима з весною зустрічається. Зима несе з собою горщик з льодом і порожній мішок від снігу, і йде туди, де була весна, а весна іде до нас. Під час зустрічі весна і взимку сперечаються, кому йти, а кому залишатися. Якщо до вечора на Стрітення похолодає, значить, зима перемогла.

?

Обряди на Стрітення 15 лютого 2017 року

За церковним заповітам, Стрітення Господнє — це зустріч праведного Симеона з Ісусом. Симеон, який засумнівався в словах пророка Ісаї, що безневинна діва народить Сина Божого, жив 300 років і дочекався зустрічі з Сином Божим. А ще Стрітення — це символ зустрічі Старого і Нового Завітів.