Як і кожен популярний у нас свято, день святого Валентина, або, як його ще називають, День всіх закоханих має свої легко пізнавані символи і атрибути.

Троянди

Поети, і найвидатніші класики світу порівнюють красу своїх коханих з красою троянд. Троянда, як королева квітів, символізує мир і боротьбу, любов і прощення. День Валентина — це час дарувати квіти і подарунки вашим улюбленим, але будьте обережні, деякі з цих красивих, на перший погляд знаків уваги можуть бути неправильно зрозумілі вашими обранцями. Є певні значення у різних відтінків троянд, які трактуються певним чином:

Білі троянди

Дарують коли бажають висловити щиру і чисту любов з благородними намірами.

Червоні троянди

для вираження пристрасної любові. За легендою, богиня кохання Афродіта, поспішаючи до коханого, поранила ногу про кущ білих троянд і зачервонила їх своєю кров’ю. З тих пір червоні троянди і є символом любові і пристрасті.

Рожеві троянди

означають дружелюбність з надією на більш близькі стосунки.

Жовті троянди

вказують на дружнє ставлення і не більше того.

Чорні троянди

безповоротний розрив відносин.

Купідон

Купідон — це пустотливий син богині кохання Венери, йому приписують відповідальність за стан закоханості. Згідно міфології, будь ураженний стрілою Купідона закохується в першого побаченого їм людини. У міфології Купідону відповідає його колега Ерот, син Афродіти, ще його називають Амуром. Сьогодні імена цих божественних істот використовуються нерозривно у всіх питаннях що відносяться до любові.

Сердечка

Для закоханих немає більш важливого символу ніж серце. Здавна серце вважається центром чуттєвості і запропонувати кому-то серце означало віддати себе в руки глибокої і піднесеної людської емоції — любов, розчинившись в думках про кохану людину. Серце, простромлене стрілою Купідона, стало найвідомішим з усіх символів дня святого Валентина.

 

Голуби

Голуб, у Християнській вірі показує чистоту, смирення і невинність. Голуби вважалися улюбленими птахами богині любові Венери. Всім нам з дитинства відоме поняття «голубина вірність», саме ці птахи все життя зберігають пару і разом піклуються про потомство і не дивно, що голуби стали найбільш відповідними символами дня святого Валентина.