Згідно з євангельським оповіданням, на сороковий день після Різдва Христового і за виконанні днів законного очищення Пречиста Богородиця разом зі святим Йосифом прийшла з Вифлеєму в Єрусалим, до храму Божого, принісши сорокаденного немовляти Ісуса. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (тобто перших синів) на сороковий день після народження. При цьому належало в подяку Богові принести жертву. На виконання цього закону Матір Божа з Йосифом принесли немовля Ісуса у храм Єрусалимський, а для жертви принесли двох пташенят голубиних.

Слов’янське слово «стрітення» перекладається на сучасну російську мову як «зустріч». Стрітення — це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом. Симеон Богоприимец був чоловік праведний і благочестивий — за переказами, один із сімдесяти двох вчених толковников-перекладачів, яким єгипетський цар Птолемей II Філадельф (285-247 до н. е..) доручив перекласти Святе Письмо з єврейської на грецьку мову. Коли святий Симеон перекладав книгу пророка Ісаї і прочитав слова «Ось Діва в утробі зачне, і народить Сина», він подумав, що це явна описка замість «Діва» повинно стояти «Дружина», і вважав своїм обов’язком виправити текст. Але ангел Господній зупинив руку святого Симеона і запевнив його, що він не помре, поки не переконається в істинності пророцтва пророка Ісайї.

Симеон довго чекав виконання обіцянки Божого — він жив, за переказами, близько 300 років. І ось в цей день по навіюванню Святого Духу він прийшов у храм. І коли Марія з Йосифом принесли Немовля Ісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля. (Лк. 2:29-32)

Ці слова праведного Симеона стали молитвою, що отримала назву «Пісня Симеона».

Йосип і Богородиця були здивовані такими словами. Симеон благословив їх і, звернувшись до Божої Матері, передбачив Їй про Дитинку: І благословив їх Симеон і сказав до Марії, Матері Його: ось лежить Цей на падіння і на повстання багатьох в Ізраїлі і на предмет суперечок, і Тобі Самій зброя пройде душу, — щоб відкрились думки багатьох сердець. (Лк. 2:34-35)

?

20 лютого 2017 року — Перший день Масниці: Зустріч

Дані слова лягли в основу іконографії образу Богородиці «Пом’якшення злих сердець».

Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна Пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богові постом і молитвою день і ніч усі довгі роки свого вдівства. І вона дізналася Спасителя і, підійшовши, славила Господа і говорила про Нього всім у Єрусалимі.