В 1755 році день святої великомучениці Тетяни (Тетянин день) отримав нове значення в історії російської науки. Імператриця Єлизавета Петрівна підписала «Указ про установу в Москві університету і двох гімназій», а після цього послідував указ Миколи I, де він розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його заснування. Так з’явилося студентське свято — Тетянин день і День студента. Університетська церква була освячена на честь Тетяни. Московські студенти вшановується пам’ять мучениці Татіани урочистими молебнями та виступами своїх хорів у церквах.

Аж до самої революції Тетянин день завжди був веселим і гучним святом студентського братства. Натовпи студентів до пізньої ночі ходила по Москві з піснями; їздили, обійнявшись, втрьох та вчотирьох на одному візнику і горланили пісні. Господар «Ермітажу», француз Олів’є, віддавав студентам в цей день свій ресторан для гулянки… Співали, кричали, бешкетували… Професорів піднімали на столи.

Після жовтневого перевороту, навпаки, про це свято згадували нечасто. Але в 1995 році знову відкрився храм святої Тетяни при Московському університеті. А в актовому залі старої будівлі в цей день були вручені премії, засновані частина засновників першого російського університету — графа В. І. Шувалова і вченого М. в. Ломоносова. І тоді веселий студентський свято знову відродився в Росії.