Виявлена найближча до нашої Сонячної системи екзопланета, схожа з Землею і придатна для існування органічних форм життя. Відкриття зроблене групою астрономів з Університету королеви Марії в Лондоні під керівництвом Гільєма Англада-Ескуде. Основні деталі відкриття опубліковані на сайті журналу Nature.

Ними виявлена планета Проксіма Б, яка обертається навколо червоного карлика — зірки Проксима Центавра, передає ТАСС. «Хороша новина полягає в тому, що вона розташована близько. Однак розташування по сусідству — це не просто приємний момент, це збулася мрія для астрономів, які бажають продовжувати спостереження за об’єктом», — зазначив один з авторів роботи Ансгар Рейнерс.

?

Місячні фази у січні 2016 року

«Це не просто найближча з вже відкритих планет земного типу, але і, ймовірно, найближча до нас планета за межами Сонячної системи з уже відкритих або тих, які будуть відкриті. Немає зірки, яка розташована ближче (чому Проксима Центавра) до Сонячній системі, відповідно планета (цієї зірки) розташована ближче всіх до Сонячній системі», — пояснив Англада-Ескуде.

Проксіма Б знаходиться на відстані 4,2 світлові роки від Сонячної системи — хоча це 266 тисяч раз більше, ніж між Землею і Сонцем. Досі найбільш близькими до нас вважалися планети, що обертаються навколо зірки TRAPPIST-1 — червоного карлика в сузір’ї Водолія. Від Землі до неї 40 світлових років.

Маса Проксими Б оцінюється як мінімум в 1,3 маси Землі, а один оберт навколо своєї зірки екзопланета робить за 11,2 дня. Відстань між планетою та її зіркою досягає 5 відсотків дистанції між Землею і Сонцем. Однак Проксима Центавра набагато холодніше Сонця, так що її відносна близькість не виключає наявності на поверхні Проксими Б води в рідкій формі.

?

Зорепад Персеїди з 12 на 13 серпня 2015 року

Вчені припускають існування атмосфери планети і оцінюють температуру повітря на її поверхні в 30-40 градусів. При цьому поряд з сприятливими на Проксиме Б є й несприятливі фактори — наприклад, дослідники вважають, що рівень ультрафіолетового та радіаційного опромінення, якому піддається ця планета, в 100 разів сильніше, ніж на Землі.

Вчені пропонують в майбутні десятиліття провести додаткові дослідження небесного тіла за допомогою спектроскопії високої роздільної здатності і прямих спостережень, а в наступні сторіччя — за допомогою непілотованих експедицій. Американське агентство НАСА розраховує, що нові дані про цю та інші вже відомих астрономам экзопланетах будуть отримані за допомогою телескопа імені Джеймса Вебба, який повинен відправитися на орбіту в 2018 році.