Деякі дівчата і хлопці в цей день після заходу Сонця приступали до ворожіння. Хто хотів дізнатися про заміжжя (одруження), хтось- поліпшити свою зовнішню привабливість, а деякі просто бажали з’ясувати, що їх чекає в недалекому майбутньому.

Так, при випіканні пряників-жайворонків дівчата клали в сире тісто дрібні предмети. Кожен з них мав своє пророцтво.

Колечко — готуйся до весілля;
Гвоздик — буде привід для печалі;
Монета — будеш жити в достатку;
Ключ — спадок, прибуток, станеш власником нового житла;
Намистина — незабаром наступить довгоочікувана вагітність;
Гудзичок — чекають численні обнови;
Сережка — до зустрічі з коханим (дружини).

Ввечері кожен по черзі брав по одному пряника і розламував. По знайденому предмету і судили про майбутнє.

На сході або заході Сонця в День весняного рівнодення можна провести ритуал на благополуччя. Для цього необхідно приготувати дві свічки — білого і чорного кольору. Вони будуть символізувати світло і темряву. Також приготуйте горщик із землею і насіння, попередньо розмочені у воді. Запаліть свічки, поряд з собою розташуйте горщик і насіння. Сконцентруйтеся і починайте подумки розповідати насіння, яке життя ви хочете мати, що бажаєте змінити у своїй долі. Як можна чіткіше візуалізуйте образ свого щасливого існування. Потім посадіть насіння в землю і полийте водою. По мірі того, як насіння будуть проростати, ваше життя почне змінюватися в бажану сторону.

Втілити мрії в дійсність допоможе унікальна медитативна практика. Заняття слід проводити в повній самоті, створивши для себе затишну атмосферу в приміщенні. Запаліть свічку. Сядьте в крісло або приляжте на диван. Закрийте очі. Для глибокого розслаблення можна використовувати дихальну гімнастику. Починайте грати в своїй уяві ситуації з урахуванням того, що ваша мрія вже здійснилася. Наприклад, уявіть, як ви живете, який автомобіль маєте, у що одягнені, з ким спілкуєтеся, що їсте, які відвідуєте заклади і т. п. Потрібно максимально глибоко зануритися у внутрішній світ і перейнятися своїм бажанням. Тепер уявіть, що перед вами в повітрі матеріалізувався великий напівпрозорий шар золотистого кольору. Заходите в нього і зусиллям волі спрямовуйтеся вгору. Далі спробуйте подумки розчинитися у Всесвіті. Через якийсь час ви повинні відчути приплив сил. Це означає, що позитивна космічна енергія мала потужну дію на вашу підсвідомість. З цього моменту у вашому житті почнуть поступово відбуватися зміни.

Весняне рівнодення — одне з найбільш дивовижних природних явищ. Добре, що до наших днів збереглися ті крихти інформації про те, які традиції шанували і як відзначали свято весни в давнину. У цей день кожен може напитися з невичерпного джерела космічної енергії, зміцнити здоров’я, поліпшити матеріальне становище і, вставши вранці, сказати: «Здрастуй, Сонце!»