Традиція святкувати Старий Новий рік на Русі з’явилася у 1918 році з переходом на нове літочислення. Коли-те, давним-давно, напередодні 13 січня (31 грудня за старим стилем) називався Василів вечір, його ще називали Щедрий вечір. У селах накривали багатий стіл, варили кашу, за якою судили, який буде рік — урожайний чи ні. Ходили по сусідах колядувати і, звичайно ж, ворожили. «Загадає дівиця красна під Васильо — все збудеться, а що збудеться — не минеться!» — говорили в народі. З тих пір ворожіння на Старий Новий рік були і залишаються улюбленим заняттям всіх незаміжніх дівчат, які бажають якнайшвидше знайти свого судженого.

Ворожіння «Чарівний горщечок»

Гадають, як правило, у великій компанії. Подружки сідають навколо столу і ставлять на нього кухонний горщик. У нього складають різні дрібні предмети: ґудзики, камінці, угольки. Туди ж кладуть кільце, гачок і маленькі шматочки хліба. Посудину накривають рушником і по черзі витягають звідти предмети. Тій, кому дістався хліб — чоловік попадеться багатий і щедрий. Кільце — суджений буде писаний красень. Ну, а якщо хто дістане гачок — у тій наречений буде з бідної сім’ї.

Ворожіння на цибулинах

Кожна з подруг бере по одній цибулині і садить її корінцями у воду. Через кілька днів перевіряють: тієї, чия луковичка проросте раніше всіх, пощастить із заміжжям в першу чергу.

Ворожіння по іменах перехожих

Як стемніє, виходили ну вулицю і чекали припізнілих перехожого. Чоловіка запитували, як його звуть. Як він називається, таке ім’я буде у майбутнього чоловіка.

Ворожіння по розмовам

У ніч на 14 січня ходили з подружками слухати під вікна розмови сусідів. Якщо в хаті чулася лайка — чоловік буде суворий і злий. Сміх в будинку обіцяв доброго і веселого чоловіка. Якщо в будинку випивали — чоловік п’яниця буде.

«Приснися наречений нареченій»

Перед сном під подушку кладуть гребінець або гребінь і кажуть: «Суджений-ряджений, прийди до мене уночі, розчеши мені волосся». Якщо присниться чоловік, расчесывающий ваші волосся — готуйтеся до швидкого заміжжя цього року.

Є й інший варіант. Прийшовши додому ввечері 13 січня, знімають взуття. Один чобіт залишають в передпокої, інший кладуть собі під ліжко. Перед сном треба сказати: «Суджений мій ряджений, приходь до мене в сні сьогодні вночі». Той чоловік, що присниться, і буде вашим нареченим.

Ворожіння «Магія чисел»

Дана гадательная практика пропонує можливість зазирнути в майбутнє за допомогою ряду чисел. Приготуйте невеликі картки з цифрами від 1 до 12. Виберіть одну з карток навмання і зробіть висновок про те, яким буде майбутній рік.

Картка з цифрою 1. Рік відповідальності та ініціативних дій. Виграє той, хто не боїться труднощів, тримає удар і наполегливо домагається поставлених цілей.

Картка з цифрою 2. Рік незвичайних змін. Готуйтеся до дивним і загадковим обставинам у вашому житті.

Картка з цифрою 3. Рік суттєвих перетворень. Ви можете опинитися в центрі подій, що докорінно змінять ваше життя.

Картка з цифрою 4. Рік гри за новими правилами. У цьому році ви будете здатні на несподівані вчинки.

Картка з цифрою 5. Рік великих планів і досягнень. Якщо перед цим ви підготували гарну базу, то зможете багато чого домогтися.

Картка з цифрою 6. Рік оновлення і прориву. Багато що в цьому році вам належить випробувати вперше.

Картка з цифрою 7. Рік непередбачених поворотів у відносинах з діловими і особистими партнерами. Орієнтуватися краще не на нові починання, а на збереження вже наявних позицій.

Картка з цифрою 8. Рік бурхливих подій. Відбудеться переоцінка цінностей і з’явиться можливість почати щось важливе з чистого аркуша.

Картка з цифрою 9. Рік унікальних перетворень. Змін може зазнати як професійна сфера діяльності, так і особисте життя.

Картка з цифрою 10. Рік реалізації планів. Настав час втілити задумане в реальність.

Картка з цифрою 11. Рік пошуку виходу з тупикових ситуацій. Доведеться зіткнутися з необхідністю вирішення цілого ряду проблем.

Картка з цифрою 12. Рік суперництва і задоволення амбіцій. Доведеться взяти на себе великий тягар обов’язків і відповідальності.

Ворожіння «Кольорова палітра»

Дане ворожіння пропонує можливість зазирнути в майбутнє за допомогою палітри фарб. Приготуйте 12 невеликих карток з кольорового паперу. Серед квітів повинні бути присутніми наступні: білий, сірий, блакитний, синій, зелений, рожевий, червоний, фіолетовий, жовтий, помаранчевий, коричневий, чорний. Виберіть одну з карток навмання і зробіть висновок про те, як складеться майбутній рік.

 

Картка білого кольору. Майбутній рік стане для вас поворотним. Постарайтеся дати можливість подіям розвиватися так, як призначено долею.

 

Картка сірого кольору. Майбутній рік може здатися нудним. Постарайтеся відпочити і спокійно дочекатися активної динаміки.

 

Картка блакитного кольору. Майбутній рік дозволить вам відкрити багато нового. Постарайтеся не відступати від поставлених цілей.

 

Картка синього кольору. Майбутній рік дозволить вам підвищити самооцінку і втілити свої ідеї в життя. Постарайтеся стежити за збереженням душевної рівноваги.

 

Картка зеленого кольору. Майбутній рік стане для вас роком самовдосконалення. Постарайтеся знайти вихід своїй творчій енергії.

 

Картка рожевого кольору. Майбутній рік дозволить вам зміцнити свій авторитет. Постарайтеся бути великодушними і навчіться прощати.

 

Картка червоного кольору. Майбутній рік дасть вам можливість попрацювати над своїми дипломатичними навичками. Постарайтеся навчитися терпінню.

 

Картка фіолетового кольору. Майбутній рік не обіцяє стабільності. Постарайтеся не робити необачних вчинків через відсутність продуманої стратегії.

 

Картка жовтого кольору. Майбутній рік буде вимагати від вас повної емоційної віддачі. Намагайтеся згладжувати всі гострі кути.

 

Картка оранжевого кольору. Майбутній рік відкриє вам фінансові перспективи. Постарайтеся навчитися налагоджувати партнерські відносини.

 

Картка коричневого кольору. Майбутній рік підсилить вашу інтуїцію. Постарайтеся не відгороджуватися від зовнішнього світу.

 

Картка чорного кольору. Наступний рік буде складним для вас. Постарайтеся не забувати про духовні цінності.


Ворожіння по ланцюжку

Дуже старовинне і вірне ворожіння. Ворожать тільки на початку нової доби. Усамітніться. Візьміть ланцюжок у праву долоню, зберіть її в грудку і підкиньте на поліровану поверхню столу. Розгляньте, як вона ляже, і постарайтеся побачити яку-небудь фігуру. Подивіться на її значення.

Коло — скоро потрапите в дуже скрутне становище і вам знадобиться чимало зусиль, щоб гідно вийти з нього, але це виходить не завжди.

Овал — ситуація аналогічна попередньої, але з тією різницею, що ця проблема вирішиться без негативних для вас наслідків.

Ланцюжок лягла рівно — вас чекає удача, задумане вийде, має сенс почати нову справу.

Впала, утворюючи заплутаний вузол — зіткнетеся з труднощами як в особистому, так і у виробничій сфері вашої діяльності.

Трикутник — все у вас вийде, можете не сумніватися.

Прямокутник — можете зробити ризиковані дії, вони будуть виправдані.

Бант — до романтичного побачення, якщо живете без пари; до весілля, якщо проживаєте один (одна).

Змія — знак-попередження: не довіряйте своїм близьким, особливо протилежної вам підлоги, обдурять.

У вигляді літери — це означає, що у вас з’явиться новий роман, а ця буква — початкова імені того чоловіка.

Коло, всередині якого знаходиться частина ланцюжка, — до хвороби, депресії.

Ворожіння на Старий Новий рік вважаються найбільш віщими з всіх Святочних ворожінь. Якщо вам неодмінно хочеться випробувати свою долю — зробіть це в щедрий Васильєв вечір!