Дванадцять святочних (священних) днів за православним звичаєм (з 7 по 19 січня) присвячені пам’яті народження і хрещення Ісуса Христа.

Церква забороняла в цей час різні ігрища, танці, пісні, гадання.

Але в Росії цей тиждень збігається з язичницьким Новим роком — з періодом зимового сонцестояння, коли відзначається перехід до весни, оновлення природи, тепла, літа.

Росіяни в цей час влаштовували колядування — ходіння від будинку до будинку з обрядовими піснями. Тексти колядок спрямовані на залучення врожаю, щастя, достатку і продовження життя.

Читайте також:

Ворожіння друїдів на Хеллоуїн

Дванадцять святих днів закладали основу майбутнього року, тому святки було прийнято проводити не тільки весело, але і в любові та злагоді з близькими. Ходили один до одного в гості, вітали зі святом.

Дві ночі на святках присвячувалися ворожінь: перша — на Васильєв день (з 13 на 14 січня), друга — на Хрещення (з 18 на 19 січня).

Гадання на нареченого

Ім’я судженого:

Написати на маленьких шматочках паперу різні чоловічі імена та скласти все під подушку. А вранці, ледве прокинувшись, дістати з-під подушки першу-ліпшу папірець. Написане ім’я і буде ім’ям майбутнього нареченого.

Ще можна опівночі вийти на вулицю і запитати ім’я першого зустрічного, таке ж ім’я має носити потенційний наречений.

Сон про нареченого:

У ніч ворожіння потрібно йти ночувати в нове місце, в будинок, де ще жодного разу не ночував і перед сном вимовити: «На новому місці приснися наречений нареченій» або «Суджений мій, ряджений, прийди до мене вбраний».

Гадання на заміжжя

Кидання черевика:

Надягаємо на ногу туфлю або валянок і прямо з ноги скидаємо його (можна з балкона або стоячи біля будинку). Куди покаже носок взуття, звідти принц і з’явиться. Якщо ж носок вказує на будинок, то в цьому році заміж вийти не світить.

Ворожіння з крупою і запискою:

Вам буде потрібно папір і миска з крупою. Наріжте листочки паперу, на одному напишіть ім’я чоловіка, за якого ви хочете вийти заміж, скачайте всі листочки у кульки і перемішайте їх з крупою. Закривши очі, візьміть жменю зерна. Якщо листочок з ім’ям опиниться в ній з першого разу, пропозицію буде зроблено дуже скоро, якщо з другого, вас очікують труднощі на шляху до мети, якщо з третього, вас дурять і розмови про серйозні почуття — порожні, якщо всі три спроби будуть невдалими, чоловік до вас абсолютно байдужий.

Ворожіння по волоскам:

12 годин ночі потрібно налити в тарілку води, кинути в неї пучку золи, дрібку солі і дрібку цукру, все розчинити, помішуючи. Коли поверхня води знову стане рівною, кинути в неї волосок свій і волосок коханої людини. Вранці потрібно подивитися на поведінку волосків: якщо вони з’єдналися, переплелися одна з одною, отже, належить весілля. Якщо волосинки не стикаються, то, значить, не минути розлуки. Якщо чийсь волосок потонув, можливо, це говорить про хворобу.

Ворожіння на ниточки:

Дівчата відрізають нитки однакової довжини і підпалюють їх. У кого вперед догорить нитка, той перший виявиться заміжня. Якщо нитка згасла відразу або менше половини згоріло, то в цьому році заміж не вийде.

Ворожіння по гавкоту собак:

Це ворожіння потрібно проводити в селі. Опівночі взяти ніж, вийти на вулицю, підійти до замету і почати різати сніг ножем, примовляючи: «чорт, Чорт, не мовчи, чорт, чорт, підкажи, який мені чоловік попадеться, сміятися чи плакати доведеться?» Вимовивши слова заклинання, замовкнути і уважно прислухатися до гавкоту собак. Якщо пролунає злобний, уривчастий гавкіт, отже, майбутній чоловік буде суворий і похмурий.

Якщо ж собаки будуть гавкати весело і заливисто, то й чоловік попадеться веселий і добрий.

Дуже погано, що якщо під час ворожіння почується собаче завивання. Це говорить про те, що заміжжя буде недовгим і дуже швидко молода дружина овдовіє.

Ворожіння на долю

Дзеркало:

Але не кожному вдається побачити в дзеркалах відображення своєї долі з-за того, що обстановка прямо-таки містичний: опівночі, два дзеркала, освітлених свічками — одне стоїть навпроти іншого, ти сідаєш біля дзеркала і тримаєш в руках свічку, пильно дивлячись в дзеркальний коридор. В такій обстановці, та ще в напруженому стані очікування дива, померещиться може все, що завгодно. Часто не дуже приємне див. Ст. Жуковський «Світлана».

Ворожіння на успіх і удачу

Віск:

Розплавлений віск виливається в таз з водою і потім уважно розглядаються отримані фігури. У разі, якщо віск розтечеться смужками, то очікують у новому році дороги або переїзди. Ляже зірочками — значить, буде удача в справах. Якщо фантазії вистачить на те, щоб розглянути фігуру людини, то з’явиться новий друг. Фігура звіра означає ворога.

Домашня тварина:

Для цього треба загадати бажання і покликати в кімнату кішку. Виконання бажання буде залежати від того, який кішка лапою переступить через поріг кімнати — якщо лівою, то бажання збудеться.

Стаття по темі:

Святки 2017 (06.01–19.01)

А взагалі можна гадати на всьому: на тіні, на папері, на підслуховування розмов, на картах, на книзі.

Найцікавіше, що навіть цілком солідні люди вдаються в повсякденному житті до гадання на книжці. Просто думаєш про щось відкриваєш книгу і навмання (бажано кохану) і читаєш першу фразу, що потрапила на очі. Це і буде відповіддю на задумане.

Святочні ворожіння вважаються найбільш достовірними. У ці дні можна просто загадувати перед сном бажання. Особливу увагу в дні святок надається сновидінням. Вони вважаються найбільш пророчими.