За календарем — Святки, які триватимуть аж до 19 січня. В цей період на Русі прийнято ворожити. Таїнство святочних ворожінь споконвіку було видовищним та захоплюючим, а часом жахливим і лякаючим. Особливо «віщим» для ворожіння днем вважався Васильєв вечір — з 13-го на 14-е січня.

— У дитинстві я часто бувала в сибірському селі у тітки. У глибинці святочною ворожінь надавали велике значення, — говорить Заслужена артистка РРФСР Катерина Шавріна: — Я спостерігала, як молоді дівчата виходили вночі на вулицю, кидали віник або відправлялися в лазню зі свічками. Сама ж я в житті ніколи не гадала. В передбачення я не вірю, як і в знаки долі. Ми самі малюємо. Як йдемо по життєвому шляху — те й отримуємо. Вірю я в працьовитість, талант, справедливість.

— Ми не думаємо, — відповів наречений переможниці шоу «Голос-3» Олександри Воробйової — Павло: — Для нас це світське свято. Старий Новий рік ми збираємося відзначати з батьками.

— А у нас у переддень Старого Нового року з Пелагеєю концерт, — каже фіналіст шоу «Голос-3» Ярослав Дронов. — Думаю, що після виступу всі зберемося і відзначимо свято. А 14 січня будемо відсипатися.

— «Настали святки, то-то радість, ворожить вітряна младость» — писав Пушкін, описуючи святочне ворожіння. А ви коли — небудь думали?

— Я «народник» за першою освітою, святочні подання ми розігрували на сцені. В силу своєї професії я знаю всі календарні російські традиції і пісні. У житті ж я ніколи не гадав, я не забобонна людина. Але, в той же час вважаю, що все, що відбувається в нашому житті, не випадково. Років в 15 — 16 мені снилися мої виступи по телевізору, великі зали з глядачами. Зараз це виконується. Може це і були якісь знаки долі, але до того, щоб це стало реальністю, я докладав чимало зусиль. Я досить мрійливий чоловік. Часом мрія і рухала мене вперед. На проекті у мене була мрія зайняти друге місце. Господь провів мене через всі етапи відбору. Сумніви, звісно, були, але я вирішив: роби, що повинен, і буде те, що судилося статися. В підсумку посів друге місце і ще раз повірив у силу мрії!

Приклади святочних ворожінь від «Бурановських бабусь»:

Ким буде твій майбутній чоловік?

На столі розкладають предмети, за якими вгадується професія чоловіка. У давнину це були хліб, книга, ключі, вугілля, означають працю селянина, коваля, священика і купця. Зараз використовуються сучасні речі, але серед них має бути обручка. Дівчина з зав’язаними очима вибирає предмет. Якщо у руки потрапляє кільце, значить, вона неодмінно вийде заміж цього року. Ножиці — чоловік буде модельєр, комп’ютерний диск — програміст, свічка — священик, ручка — письменник (чиновник), ніж — військовий, чарка — п’яниця, крупа — бізнесмен, попіл — невдаха, монетка — щедрий, дзеркало — чепурун (гуляка), топірець — злий. А якщо попадеться дівчині вуглинку, ходити в наречених їй ще рік.

Виповниться загадане бажання?

Потрібно кішка. Нехай тварина стоїть за порогом кімнати. Загадайте бажання і покликати кішку. Якщо вона переступить поріг лівою лапою, бажання збудеться, а якщо правою — виникнуть перешкоди, які вам доведеться долати.

Ворожіння на старий Новий рік по книжці

Візьміть яку-небудь книгу. Загадайте сторінку і номер рядка зверху. Залишилося лише відкрити книгу і витлумачити прочитане.

 
 

Мабуть, найбільше справджених ворожінь серед російських зірок випало на долю Алли Пугачової. Їй пророкували і першого чоловіка, і останнього, і навіть вінчання з Філіпом Кіркоровим, за словами самої Примадонни, було послано їй понад, правда, не за лагідність, а навпаки — за зухвалу поведінку. У свою чергу Філіп також запевняє, що вірить у ворожіння, а його шлюб з Примадонною був йому передбачений самою Вангою. Але сьогодні і в цих зірок російської естради життя увійшла в стабільне русло, тому ворожити на долю нинішнього року вони не планують.

Читайте також:

Будинок 2, новини і чутки за 10.09.2015

Балувалася ворожіннями і Надія Бабкіна, поки, вгадуючи майбутнього чоловіка на відпочинок в Арабських Еміратах, не потрапила випадково валянком в Олега Янковського.

А ось Юля Савічева підлітком палила папір, намагаючись розгадати цей силует і згідно йому зрозуміти, що чекає її в майбутньому році, а також ліла в холодну воду розплавлений віск з точно такою ж метою.