Ворожіння з дзеркалом на Святки вважалося самим вірним, але одночасно і найнебезпечнішим, в процесі якого ворожка дівчина або жінка нерідко втрачала свідомість.

Справа в тому, що дзеркало, за давніми повір’ями, являє собою межу, що розділяє реальний світ і світ духів. З цим пов’язано безліч прикмет і звичаїв. Так, наприклад, по одному з них, розбите дзеркало неодмінно обіцяє швидку біду. Нещастя станеться і в тому разі, якщо під час грози подивитися в дзеркало. До речі, більша частина «худих» прийме пов’язана саме з відображенням у дзеркалі. Жінці категорично заборонялося виглядати в нього в ті моменти свого життя, коли вона найлегше могла порушити невидиму межу між світом живих і світом мертвих: при вагітності, після народження дитини і весь післяпологовий період, коли вона вважалася «нечистою».

?

Ворожіння на ягоди: смородина

В даний час змінилася технологія виробництва дзеркал: замість срібного покриття використовують свинцеве, яке має дуже коротку «пам’яттю» і внаслідок цього менш агресивно. Однак досі старі, люди не рекомендують підносити до дзеркала новонародженого зі страху, що його незміцніла душа може роздвоїтися і дитина перетвориться в злобного чаклуна або кровожерливого вампіра.

Однак дзеркало може служити потужним оберегом. Відбилася в ньому нечиста сила негайно втрачає свою магічну силу і назавжди втрачає здатність заподіювати зло людям.

Гадати з дзеркалом найкраще в лазні, в нечистому місці, й опівночі, коли межа, позначена дзеркалом, найбільш проникна. Ворожка повинна бути в приміщенні абсолютно одна, розпустити волосся і зняти пояс, якщо такий є. На стіл треба поставити два столових приладу, дзеркало і свічку. Потім ворожка повинна сісти перед дзеркалом і сказати:

«Суджений, ряджений, приходь до мене вечеряти».

Рівно опівночі вона побачить чоловіка, який заглядає їй через плече. Після того, як ворожка розгляне його обличчя, вона повинна швидко вимовити заклинання-оберіг: «Цур цього місця!». Після цих слів образ чоловіка зникне, а ворожка буде поза небезпекою.

Різновидом цього ворожіння є обряд з двома дзеркалами, які ставлять один навпроти одного так, щоб вони повторювали свої відображення. Одне з дзеркал треба поставити на стіл з двома свічками по боках. Опівночі запалити свічки, роздягнутися, сісти на стілець між дзеркалами і уважно вдивлятися в своє відображення. Якщо дзеркала поставлені правильно, то відображення утворюють довгу галерею, в якій і має виникнути образ судженого.