Коли хтось робить нерозважливий, нерозумний вчинок, люди кажуть: «Коли Бог роздавав мізки, він стояв у черзі останнім».

Людські почуття і якості можна розділити на ті, що можна розвинути і виміряти кількісно, і на ті, що не можна.

До першої групи відносяться інтелект, зір, смак і слух. До другої групи — нюх і дотик.

Розум можна розглядати нарівні з такими якостями як, наприклад, краса чи впертість. Але, на відміну від них, склад розуму може бути двох типів: аналітичний (націлений на аналіз) і синтетичний (націлений на синтез).

Аналітичний склад розуму вимірюється за допомогою різних IQ-тестів. А синтетичний вимірюванню не підлягає, і проявляється в основному в розвинених організаторських здібностях, умінні прогнозувати події, приймати правильні довгострокові рішення як в житті, так і в справах, у політиці.

У всіх людей є свої сильні і слабкі сторони. Знаки Зодіаку також можна умовно розділити на «аналітичні» і «синтетичні». В одних сильніше розвинена здатність аналізувати, в інших — сприймати.

І серед них усіх найкращими аналітиками вважаються Водолії, а кращими прогнозистами — Скорпіони.

Скорпіона майже неможливо обдурити. Вони наскрізь бачать будь-яке ваше таємне намір, незалежно від того, що було сказано вголос. Але Скорпіон — це лише приклад, покликаний показати, що всі знаки Зодіаку розумні по-своєму.

Вогненні знаки (Овен, Лев, Стрілець) є власниками інтуїтивного мислення. Вони бачать перед собою можливість і йдуть на ризик заради досягнення мети. А коли досягають, ви думаєте: «ось це ідея, і чому я сам раніше про це не подумав?» Може, ви і подумали, але тільки вогонь дає можливість побачити мета і шляхи її досягнення.

Знаки землі (Телець, Діва, Козеріг) — володарі практичного мислення, їм властиво все від ведення бюджету до вирішення проблем на роботі.

Повітряним знакам (Близнюки, Терези, Водолій) властиве ідеалістичне аналітичне мислення. Ці знаки живуть у світі ідей, в суспільстві вони відчувають себе як риба у воді. Ці знаки воліють ідеї емоціям

Водні знаки (Рак, Скорпіон, Риби) добре вміють думати на перспективу. Вони єдині, хто здатний зрозуміти мотивацію і почуття співрозмовника. А ось два цікавих факту. У китайській астрології вода співвідноситься з розумом. А будь-який пошуковик на запит «геній» відповість вам фотографією Альберта Ейнштейна, який народився під знаком Риб.