Кожна людина старіє по-своєму. Генетика, спадковість, спосіб життя, психологічний стан — все це в рівній мірі впливає на швидкість перебігу процесу старіння. Однак при цьому зодіакальна приналежність теж накладає свій відбиток — на когось в більшій мірі, на кого-то — в меншій.
Сьогодні ми розповімо, яку старість «підготували» зірки представників різних знаків Зодіаку.

За традицією нагадуємо, що «чистими» знаками вважаються люди, народжені з 1 по 18 числа, а на інших впливає попередній або наступний знак — як в характеристиці особистості, так і в астрологічних прогнозах. І це треба враховувати.

Як старіють Овни (21 березня – 20 квітня)

Поки Овни зайняті справою — працюють, підкорюють нові вершини, ставлять важко досяжні цілі, старість не спішить «завітати» до них. Звичайно, можуть проявлятися вікові хвороби, але представники цього знака Зодіаку намагаються не звертати на них уваги, продовжуючи активну діяльність і знаходячи можливість отримувати задоволення від життя.

Вийшовши на пенсію, Овни прагнуть урізноманітнити своє існування і починає займатися тим, на що не вистачило часу в молодості. Вони подорожують, освоюють нові хобі, а деякі отримують чергове освіта. Навіть онуки можуть стати для них сенсом життя, адже це теж привід не сидіти на місці.

 

Як старіють Тельці (21 квітня – 20 травня)

Впертість і непоступливість Телят з віком перетворюється буквально в манію. Представники цього знака Зодіаку стають авторитарними людьми похилого віку, які «будують» своїх родичів, продавців у магазинах, лікарів у поліклініках і сусідів, які ведуть себе не належним чином. Сперечатися з Тільцями марно, навіть якщо ви збираєтеся зробити щось заради їхнього ж блага.

Крім того, у багатьох з них з роками з’являється зайва вага, і ситуація ускладнюється тим, що вони не хочуть відмовляти собі в смачній їжі. Зате їм завжди є чим зайнятися на пенсії — Тельці, мабуть, єдиний знак зодіаку пантеону, який в старості здатний навіть заради себе одного готувати складні багатоскладові страви.

 

Як старіють Близнюки (21 травня – 21 червня)

Протягом старості у Близнюків багато в чому обумовлено станом їх здоров’я. Якщо їх минули негативні наслідки їх бурхливої молодості, то вони до самого похилого віку будуть ставити перед собою нові цілі і енергійно їх домагатися. Свіжі враження назавжди залишаються для них сенсом життя, так що Близнюки або працюють до останнього моменту, або знаходять себе у якомусь прикладному мистецтві.

Але якщо представника цього знака Зодіаку наздоганяють хвороби, він стає дуже обережним, починає «колекціонувати» методи лікування, обмежує активність і як би завмирає, намагаючись протягнути якомога довше. Втім, якесь хобі у нього все одно залишається.

 

Як старіють Раки (22 червня – 22 липня)

Раки, як правило, приходять до похилого віку з міцним матеріальним капіталом, і це дозволяє їм почувати себе достатньо захищеними. Хоча вони витрачають свої заощадження не дуже охоче. Виняток — онуки. Їм представники цього знака Зодіаку не можуть ні в чому відмовити, і чим більше навколо них дітей, тим щасливіше (і здоровіше) вони себе відчувають.

Взагалі, Раки старіють дуже гармонійно, вони як би живляться любов’ю та повагою своїх близьких, віддаючи їм при цьому все своє тепло, свій досвід, свою турботу. Часто саме на них тримаються сім’ї, і це дозволяє представникам цього знаку отримувати від старості своєрідне задоволення.

Як старіють Леви (23 липня – 22 серпня)

Інтенсивність старіння у Львів залежить від того, наскільки рано вони подорослішали. Якщо їм вдалося «затриматися» спочатку в дитинстві, а потім в юності, то вони довго залишаються міцними і повними сил. Але якщо їм в отроцтві довелося взяти на себе величезну відповідальність, то старість настає набагато раніше, ніж за паспортом.

При цьому в будь-якому випадку представники цього знака Зодіаку з віком вимагають все більше і більше шанування і поклоніння від тих, хто їх оточує. Втім, небезкорисливо. Вони з задоволенням допомагають своїм родичам грошима, роблять їм подарунки, опікають. Їм важливо відчувати себе бажаними і потрібними, і якщо вони це отримують, то їх старість стає майже щасливою.

 

Як старіють Діви (23 серпня – 22 вересня)

Дів настільки лякає старість, що піклуватися про те, щоб вона настала якомога пізніше, вони починають задовго до зрілості. Вони доглядають за своїм тілом, регулярно проходять медичні обстеження, намагаються контролювати свою вагу. Все це дає їм шанс якщо і не на довгожительство, то, принаймні, на довгий і активне існування.

Однак характер Дів з віком краще не стає. Посилюється прагнення критикувати всіх і вся, з’являється сварливість, любов до чистоти перероджується у боязнь бруду — рипофобию. Так що оточуючим важко з таким старим, зате йому самому цілком комфортно і наодинці з собою, і серед людей.

 

Як старіють Терези (23 вересня – 22 жовтня)

Для Ваг показник віку — зниження зовнішньої привабливості, тому вони намагаються як можна довше залишатися «юними». Якщо всілякі креми, маски, ванночки не дають очікуваного ефекту, то представники цього знака Зодіаку легко лягають під ніж пластичного хірурга.

Причому це стосується не тільки жінок. Чоловіки не менше стурбовані збереженням молодості, особливо ті, хто пов’язаний з публічною діяльністю. Саме тому серед Терезів так багато по-справжньому красивих людей похилого віку. Так і з мозковою діяльністю у них все в порядку, якщо тільки вони не «злітають з котушок» до 50 років.

 

Як старіють Скорпіон (23 жовтня – 21 листопада)

Скорпіони часто стають похмурими людьми похилого віку, схильні сприймати світ у чорному кольорі. Вони лякають рідних і знайомих туманними, але грізними пророцтвами, у всьому бачать негатив і не вміють радіти життю. Представники цього знака Зодіаку чіпляються до тих, хто за ними доглядає, і вважають, що їм все навколо чимось зобов’язані.

Втім, є й інша категорія Скорпіонів. Ті, хто з молодості не тільки усвідомлював свою сексуальність, але і активно нею користувався, продовжують за інерцією інвестувати кошти в зовнішність і здоров’я, приділяючи цьому майже весь свій час і витрачаючи на це практично всі свої гроші. Хоча це теж не завжди відволікає їх від захоплюючого заняття під назвою «зіпсуй життя оточуючих».

Як старіють Стрільці (22 листопада – 21 грудня)

Стрільці свідомо не бажають думати про наближення або вже наступила старості. Вони ховаються від неї за молодіжним стилем одягу, за новомодними аксесуарами і за спілкуванням з тими, хто набагато молодше їх. І якщо в юності вони активно займалися спортом і вели правильний спосіб життя, то їм цілком вдається довго залишатися поза віку.

Однак якщо їх існування завжди було трохи аморальним, то спроби відстрочити неминуче роблять з них смішних молодяться людей похилого віку зі слідами багатьох вад на обличчі. Крім того, їх злий мова відштовхує від них навіть тих людей, які довгі роки вважалися їх вірними і відданими друзями.

 

Як старіють Козероги (22 грудня – 19 січня)

Козероги, як правило, зустрічають старість якщо і не з радістю, то, принаймні, без особливих переживань. Справа в тому, що тільки в цей період свого існування вони починають по-справжньому насолоджуватися життям. В дитинстві, юності і зрілості у них на це просто не знаходиться часу. Вони постійно й неухильно йдуть до поставлених цілей, так що на задоволення їх вже не вистачає.

Так що в старості Козероги як би надолужують те, що упустили раніше. Вони обзаводяться новими захопленнями, починають відвідувати світські вечірки, заводять друзів і навіть крутять романи. Тому для них «захід» стає своєрідним «світанком», коли всі цілі досягнуті, і можна просто жити в своє задоволення.

 

Як старіють Водолії (20 січня – 18 лютого)

Водолії дуже чуйно сприймають час, тому намагаються кожен свій день наповнити особливим змістом. Вони ретельно піклуються про свою зовнішність, обожнюють красиву одяг і дорогі аксесуари, подорожі і спілкування. І з віком нічого не змінюється, стає більш інтенсивним.

Чим старше представник цього знака Зодіаку, тим більш жадібним до життя він стає, і це допомагає йому до самого останнього моменту бути в тонусі. Крім того, якщо в молодості Водолії намагаються зберегти своє реноме і турбуються про те, як до їх вчинків сприймуть оточуючі, то в старості вони «відпускають віжки», що, як правило, йде їм на користь.

 

Як старіють Риби (19 лютого – 20 березня)

Риби старіють красиво, навіть якщо в юності і молодості не відрізнялися надзвичайною привабливістю. І справа тут не в зовнішності, просто з віком у представників цього знака Зодіаку з’являється своєрідний внутрішній світ, який робить їх ще більш привабливим.

Крім того, вони намагаються не докучати оточуючим і не прагнуть сісти їм на шию. До тих пір, поки у Риб є сили, вони все будуть робити самостійно, не просячи про допомогу і навіть з обуренням відкидаючи її. Для них важливо не стати тягарем, а їх внутрішній стрижень, не завжди помітний в молодості, дозволяє їм тривалий час бути на ногах і «тягнути на собі» менш стійких родичів і друзів.