Останній день Масляної, після якого починається найдовший і найсуворіший піст, називається в православ’ї Прощеною неділею.

В цей день віруючі християни приходять у храм на літургію для того щоб почути євангельське читання, в якому йдеться про прощення гріхів і про майбутній посаді.

Відомо, що піст це не тільки утримання від деяких продуктів харчування, а насамперед духовне і моральне очищення, тому православні готуючись до майбутнього Великого посту просять вибачення один у одного. Тільки той хто покаявся і попросив вибачення може зосередитися на своїй духовного життя та зустріти з чистим серцем самий велике християнське свято — день Воскресіння Христова.

В цей день потрібно щиро, від усієї душі попросити вибачення у всіх людей і покаятися в своїх гріхах. У Біблії говориться, що вічне спасіння отримають лише ті люди, в чиєму серці не буде ніяких образ, осуду або неприязні.

Змова на виконання бажання

У Прощену неділю потрібно лягти до заходу сонця, але перш прочитати такий змова:

«Зажгись яскрава зірка на небосхилі, на радість всьому хрещеній світу, засветись вогнем невгасимим на втіху православним! Зазирни зірка і в мій дім, дім раба Божого (ім’я), освіти своїм невгасимим світлом мій дім, моє бажання почуй (сказати бажання) і виконати допоможи! Амінь!».

Змова потрібно читати тричі, кожен раз хрестячись.

Обряд для очищення і повернення щастя

Ця змова на Прощену неділю, читали ті, у кого в цьому році життя змінилося. Він спрямований на корекцію долі — скажімо, щоб повернути собі здоров’я або чоловіка, який пішов з сім’ї, або достаток, якого несподівано втратили протягом року.

Слід на папері коротко викласти те, що вас турбує і те, від чого вам хотілося б позбутися. Лист складають у трубочку і розрізають на три частини.

?

Що не можна робити в Прощену неділю 26 лютого

Заздалегідь підготуйте (викладіть) захисні кола з четвергової солі і святої води на підлозі. У третьому колі поставте 4 запалені свічки. Круги креслите по порядку так, щоб через них було легко переступити. Відстань між колами має бути близько середнього кроку.

Станьте перед колом з солі і вголос прочитайте молитву «Отче наш», переступіть коло і станьте перед святою водою і прочитайте «Богородице Діво, радуйся» та «Ангела-хранителя». Переступайте це коло і ставайте біля свічок. Прочитайте Псалом 90-ї і спалюйте всі частини аркуша. Після ритуалу обов’язково три дні зберігати строгий піст, а на четвертий — піти в церкву. У храмі обов’язково поставити 12 церковних свіжої у ликів святих.