C Масляною пов’язано чимало стародавніх магічних обрядів. Багато змови на Масляну збереглися ще з дохристиянських часів, коли вона святкувалося як свято початку нового року і пробудження землі після зими.

 

Жерці та волхви таємними обрядами намагалися сприяти родючості землю, тварин і людей. Інші обряди були спрямовані на залучення в новому циклі удачі, багатства і сили. Деякі з них живі й понині.

Якщо у вас є можливість опинитися в ці дні за містом, ви можете застосувати старовинне замовляння на Масляну на залучення прибутку і достатку у новому сезоні. Для цього потрібно розвести велике багаття і спалити в ньому які-небудь старі непотрібні речі (чим більше — тим краще). Позбавляючись від старого непотрібного майна, ви, тим самим, символічно звільняєте місце для нових. При цьому, дивлячись на багаття, повторюйте:

«Старе, непотрібне спалюю,
Нове гарне запрошую.
Нехай все віджиле піде.
Нехай новий принесе прибуток.
Нехай непотрібне перетвориться в попіл,
З попелу новими успіхами відродиться!»

Якщо ви відчуваєте, що стали жертвою чиєїсь псування або пристріту або ж підозрюєте, що це може статися в недалекому майбутньому, ви можете використовувати охоронні змови на Масницю. Один з найпопулярніших подібних змов робиться наступним чином. На світанку першого дня Масляної зверніться обличчям до Сонцю і промовте:

«Від усякого зла Масляна оберігатиме,
Все зле та лихе від мене відверне.
В перший день кожного вроки від мене відбитися.
У другий день всяка псування з мене випарується.
У третій день злий змова на шматочки розіб’ється.
На четвертий день кривдникам все відгукнеться.
У п’ятий день злі думки в прах звернуться.
На шостий день всі біди мої припиняться.
На сьомий удача та сила до мене повернуться».

Повторюйте цю змову на світанку кожного дня Масляної. Ця змова повинен стати вашої магічної бронею, що захищає від чужої злості і підступності.

Також ви можете випробувати змова на Масляну з млинцями, залучає удачу і отвращающий нещастя. Візьміть самий рівний і красивий з спечених вами млинців.

Розріжте його навпіл, а потім повільно відсувайте половинки один від одного, примовляючи:

«Як схід з заходом не зійдуться,
так всі біди зі мною розминутися.
Будуть біди від мене далеко,
буду жити вільно і легко».

Відсуньте половинки як можна далі, потім з’їжте кожну окремо.