MLC або TLC що краще?

Постараємося відповісти на питання: що краще MLC або TLC, далі в статті. Багато користувачів, які мали досвід роботи з твердотілим накопичувачем (SSD), говорять про нього в позитивному ключі. Це не дивно, адже він має кілька явних переваг над звичайним жорстким диском. Завдяки SSD будь-яка гра або програма завантажуються і працюють в рази, а то і в десятки разів швидше, а швидкість і ефективність комп’ютера значно зростають. Також важливим моментом є зносостійкість твердотільних накопичувачів. Але при виборі такого диска на комп’ютерному ринку можна зіткнутися з різницею в ціні за типу пам’яті.

MLC або TLC що краще?Типи пам’яті SSD-дисків

Порівняння і відмінності типів пам’яті MLC або TLC

 • Відразу відзначимо важливий параметр диска – щільність запису даних. У кожного диска вони свої. У MLC осередок чіпа має 2 біта, а у TLC – 3.
 • TLC має в три рази менше циклів перезапису по відношенню до MLC.
 • MLC стирає пам’ять в два рази швидше, ніж це робить TLC.
  • З цих пунктів можна зазначити, що якщо вам потрібен більш об’ємний диск, то варто придивитися до TLC.
  • Якщо для вас важливіше термін служби і швидкість роботи, то ваш вибір MLC.

  Диски з TLC пам’яттю відмінно підходять для зберігання інформації, якщо не будуть часто перезаписуватися. SSD з MLC-пам’яттю відмінно підійдуть для стандартної роботи, на нього можна встановити програми, якими ви часто користуєтеся. Ігри, які вимагають від комп’ютера більшу швидкість передачі даних, а також операційну систему, яку в критичних ситуаціях потрібно швидко запустити (швидкість завантаження ОС Windows з SSD може становити до 3 секунд).

  Є і деякі недоліки MLC – ціна на них трохи вище в порівнянні з TLC. Також варто сказати про ще одному типі пам’яті, це тип SLC. Але на увазі його дорожнечу диск не претендує на роль дійсно популярного. Якщо ви маєте резервні заощадження близько 15 тисяч рублів і готові витратити їх на диск, то однозначно ви залишитеся задоволені його роботою. Ці чіпи мають значно вищу продуктивність, низьку енергомісткість, а також найбільшу швидкість запису та інших функцій. Цей тип пам’яті популярний при використанні високорівневих серверах.

  Докладніше про технології NAND-пам’яті

  Всі три типи пам’яті відносяться до однієї технології NAND. Відмінність же полягає в тому, що кожен з них має різну кількість зарядів. Принцип роботи всіх типів однаковий, коли виникає напруга, осередок змінює свій стан «Вимкнено» на стан «Включено». Типу TLC задіяно вісім значень напруги для подання восьми станів логічних значень (111, 110, 101, 100, 011, 010, 001, 000) або інформації, що складається з 3 біт. SLC тип використовує 2 стану для подання двох логічних значень (0 та 1). Для типу MLC виділено 4 значення, щоб представити логічні стану (11, 10, 01, 00).

  MLC або TLC що краще?Кількість значень у типі пам’яті

  SLC використовується лише 2 значення напруги, вони можуть виражати більше точних значень, при цьому зменшуючи можливість неправильної інтерпретації стану поточної комірки і дозволяє застосовувати стандартні методи корекції помилок NAND. При використанні TLC ймовірність помилок при читанні збільшується, тому цей тип пам’яті вимагає більшого простору ECC (код корекції помилок), тому як в TLC потрібно відразу 3 біта коригувати, замість 2 в MLC і 1 в SLC.

  MLC або TLC що краще?3D NAND пам’ять

  Ці типи пам’яті можна зустріти при виборі дисків. Якщо ви їх зустріли на ринку, знайте, що це значить розміщення осередків флеш-пам’яті на чіпах в кілька шарів (в звичайних MLC або TLC вони розташовані в один шар). TLC з позначкою 3D NAND на сьогоднішній день ефективніше і надійніше, ніж його «плоский аналог». Наприклад, компанія Samsung заявила про те, що їх продукт з V-пам’яттю NAND мають більш високими характеристиками продуктивності, ніж planar MLC.

  Який же тип пам’яті вибрати для свого комп’ютера?

  Якщо говорити про використання диска в повсякденних завданнях, то можна варіант з SLC виключити зовсім. Причина проста – її висока ціна. Непоганим варіантом буде вибір TLC типу NAND пам’яті для вашого SSD, її ціна і загальна ефективність цілком прийнятна для рядового користувача. Цей вибір для тих, хто не женеться за максимальною швидкістю в роботі комп’ютера і для кого не так вже і важливий результат прискорення комп’ютера на 5 %. Так, вони трохи повільніше, ніж MLC, але все ж вони працюють в декілька разів швидше звичайних жорстких дисків, а ціна може бути значно нижче, ніж у родича. Пам’ять MLC більш «просунута» і підійде для любителів останніх «іграшок», яким необхідна максимальна швидкість обміну інформацією та більшого комфорту в роботі з комп’ютером, а також для тих, хто збирається довгий час зберігати важливі дані.

  MLC або TLC що краще?Яку пам’ять SSD вибрати

  Для більш чіткого уявлення про типи SSD, що краще купити MLC або TLC, подивіться відео по темі: