У статті ми розберемо, яка безкоштовна читалка FB2 для комп’ютера нам допоможе, а також перерахуємо ТОП-10 таких програм. Багато хто з нас люблять читати. Захоплююча книга здатна переносити нас в інші епохи, долати відстані, ми стаємо з героєм сюжету одним цілим, переживаємо з ним щастя і крах надій. Домінуючі раніше паперові книги поступаються першість електронним альтернатив, серед цифрових форматів яких важливе місце належить популярному FB2. Ми можемо зустріти в мережі безліч електронних книг даного формату, але які ж програми читалки дозволяють працювати з FB2 на ПК абсолютно безкоштовно? Читайте далі.

Розглядаємо список кращих програм-рідерів для ПК

Зміст статті:

 • Популярний формат FB2
 • CoolReader — читалка різних форматів
 • FBReader — улюблений читач книг з підтримкою mobi, ePub, fb2, html, rtf
 • AlfaReader — зчитувач електронних книг
 • Freda — швидкий переглядач файлів на комп’ютері FB2
 • Calibre — відмінна читалка для Windows
 • Sumatra PDF — читати електронні книги тепер просто
 • Icecream Ebook Reader має безліч функцій роботи з книгами
 • Okular відкриє будь-яку книжку FB2
 • Genius PDF — допоможе відкрити розширення FB2 онлайн
 • ICE Book Reader Professional
 • Висновок

Популярний формат FB2

Розширення FB2 є собою скорочену абревіатуру від слів «FictionBook eBook». Файли FB2 є безкоштовними DRM, можуть містити зображення, примітки, форматування тексту, Юнікод, таблиці. Будь-які зображення, які використовуються в eBook, наприклад, PNG або JPG, конвертуються в Base64 (бінарний) і зберігаються всередині файлу FB2.

Сам же формат FB2 являє собою звичайний XML-файл. При цьому деякі FB2 файли зберігаються у файлах архіву ZIP, і тому називаються FB2.ZIP.

Існує безліч файлових читалок FB2 практично для всіх платформ. На ПК ви можете відкривати такі файли з програмами рівня «Cool Reader», «FBReader», «Athenaeium», плагін для Firefox «FB2 Reader» та інших. При цьому безліч таких рідерів спокійно відкривають файл FB2 в архіві ZIP.

Давайте розберемо кращі безкоштовні читалки FB2 для комп’ютера, доступні для скачування в мережі.

CoolReader — читалка різних форматів

«CoolReader» — це програма читалка з відкритим вихідним кодом для читання електронних книг в безлічі форматів для ОС Віндовс і Лінукс. Крім версії програми на ПК, також є версія ОС «Андроїд» і електронних пристроїв (LBook, PocketBook та ін).

Програма підтримує зручне переформатування тексту, згладжування шрифтів, настроювану панель, плавний скролінг і текстурований фон. Є функція читання слух, розпакування архівів ZIP, RAR, ARJ, HA, LZH, автоматичне розпізнавання кодувань win, dos, koi-8, latin, utf-8, unicode, добре розпізнається псевдо-html з сайту lib.ru.

За своїм функціоналом вважається якісною читалкою FB2 на комп’ютер, тому може бути рекомендована широким категоріям користувачів.

Вікно Cool Reader

FBReader — улюблений читач книг з підтримкою mobi, ePub, fb2, html, rtf

«FBReader» — це популярний (більше 20 мільйонів інсталяцій) і безкоштовний електронний рідер, що підтримує безліч форматів файлів типу ePub, fb2, HTML, простий текст, doc і інші. Завдяки функціоналом читалки ви можете одночасно додавати безліч книг в архівний формат (zip, tar, gzip, bzip2). Програма підтримує вбудовані зображення, помітки, гиперлинки, пошук у тексті і повноекранне читання. Є автоматичний перехід по закладці, бо ви ніколи не втратите потрібну сторінку у разі закриття програми.

Функціонал програми дозволяє отримати доступ до популярних мережевих бібліотек і завантажити на ваш ПК безліч безкоштовних книг.

Нині ця читалка FB2 для комп’ютера доступна на Android, iOS і Mac. Стару версію для Віндовс можна завантажити на ru.fbreader.org.

Вікно «FBReader»

AlfaReader — зчитувач електронних книг

«AlfaReader» — це невеликий за розміром і швидкий рідер FB2, призначений для читання електронних журналів, студентських робіт, наукової і технічної літератури, ілюстрованих книг для дітей на PC. Читалка AlfaReader підтримує різні текстові формати, дозволяє створити красиву віртуальну книжкову полицю, встановлювати закладки, переглядати метадані електронної книги. Програма має декілька передвстановлених шаблонів, включаючи відмінну віртуальну книгу з реалістичним поворотом сторінок. Подібно більшості електронних рідерів, це дозволяє розбити книгу на сторінки, встановлювати закладки на потрібній сторінці, збільшувати і зменшувати зображення на сторінках.

«AlfaReader» як читалка FB2 для ПК абсолютно безкоштовний, і особливо підійде тим, хто любить читати книги на десктопному комп’ютері.

Читання в «AlfaReader»

Freda — швидкий переглядач файлів на комп’ютері FB2

Читалка «Freda» від відомого розробника «Turnipsoft» — це відмінний електронний рідер, інтегрований з проектом «Гутенберг» — громадською ініціативою по створенню універсальної цифрової бібліотеки. «Фреда» надає доступ до тисяч вільних цифрових книг FB2, а також до можливостей проекту «Smashwords», в якому розміщено безліч робіт незалежних авторів і публіцистів. Рідер підтримує всі популярні цифрові формати, дозволяє імпортувати ваші власні електронні книги, ви навіть можете підключити Freda до вашого аккаунту в «Dropbox», що дозволить отримувати доступ до книг з різних пристроїв.

«Фреда» підтримує закладки, анотації та підкреслення, що робить даний рідер хорошим вибором для студентів. Також в нього вбудована функція «текст в мову», автоскроллинг і вибір швидкості, дозволяючи читати текст практично без руху очей. Є тут і реклама, але її зовсім невелика кількість і вона не докучає.

Налаштування Freda

Calibre — відмінна читалка для Windows

«Калібр» — програма читалка для читання електронних книг FB2 з відкритим вихідним кодом, невеликим розміром і високою швидкістю роботи. «Калібр» підтримує безліч форматів електронних книг (у тому числі FB2 і AWZ від «Амазон»), і якщо які-небудь метадані втрачено (наприклад, жанр або обкладинка) ви можете додати їх особисто використовуючи опціональне меню.

Одна з кращих особливостей «Калібр» – це Режим Посилань (Reference Mode), що відображає поточну голову і номер параграфа зверху зліва, що ідеально для роботи з посиланнями в статті. Також хороший режим потоку («Flow Mode»), в якому текст відображається у вигляді скроллирующегося потоку без перевертання сторінок, що досить зручно.

Читалка «Калібр»

Sumatra PDF — читати електронні книги тепер просто

Незважаючи на екстравагантність свого імені, «Sumatra PDF – це відмінний компактний цифровий рідер, здатний відображати книги в форматах EPUB, MOBI, FB2, коміксових форматах CBZ і CBR та багатьох інших. В читалці легко встановлюються базові налаштування типу розміру шрифту, але робота з розширеним функціоналом рідера доступна тільки з відкриття текстового файлу і встановлення нових значень. Приміром, якщо ви захочете змінити колір сторінки, вам буде необхідно знайти hex-код потрібного кольору і ввести його у відповідну лінійку. Це не складно, але багато хто віддасть перевагу графічний інтерфейс.

Тут ви не можете додавати замітки або виділення, але загальне зручність рідера може переважити згадані вище недоліки.

Читання з допомогою «Sumatra PDF

Icecream Ebook Reader має безліч функцій роботи з книгами

Відомий розробник «Icecream» спеціалізується на розумному софті, і «Icecream Ebook Reader» не виняток. Читалка підтримує популярні формати електронних книг EPUB, MOBI, PDF і FB2. Вам достатньо одного імпортувати ваші книги, щоб вони в подальшому були зручно розміщені на цифровий поле з вибором різних функцій перегляду. Особливо стане в нагоді користувачам функція резервного копіювання та експорту ваших електронних книг, при цьому хмарна синхронізація в програмі немає.

Рідер дозволяє за допомогою одного кліка міняти розмір шрифту, колірну граму (день, ніч або сепія), зручно переглядати зміст книги.

Ця читалка FB2 для комп’ютера існує у двох версіях, платній (PRO), та безкоштовною (Free). Безкоштовною користуватися дуже просто, але вона підходить лише для рекреаційного читання десь на відпочинку. Студенти знайдуть у безкоштовній версії недолік функціоналу.

Читання на «Icecream Ebook Reader»

Okular відкриє будь-яку книжку FB2

«Okular» — це універсальний переглядач електронних книг, що базується на KPDF для KDE 4. Це означає, що Okular працює на різних платформах, включаючи Віндовс, Лінукс, Mac OS X та інші. Okular читалка поєднує відмінну функціональність KPDF з різнобічною підтримкою різних видів документів рівня PDF, Postscript, DjVu, CHM, XPS, ePub і інших. Підтримує вона і необхідний нам FB2.

Останньою версією продукту є 1.5, який можна викачати по посиланню вище.

Програма Okular

Genius PDF — допоможе відкрити розширення FB2 онлайн

Читалка «Genius PDF являє собою безкоштовний рідер, що дозволяє крім PDF підтримувати безліч форматів електронних книг (FB2). Володіє невеликим розміром, інсталюється за кілька секунд, відкриває файли швидше безлічі своїх конкурентів. Крім самого процесу інсталяції, програма вибудовує асоціації з PDF-файлами та інсталює віртуальний принтер, який дозволяє конвертувати файли інших форматів в PDF (Розпізнавання тексту з PDF в WORD).

Крім стандартних для рідерів опцій, «Genius PDF ряд розширений опцій. Ви можете відображати кожні дві сторінки пліч-о-пліч або переключитися в режим перегляду книг. Також можна відображати документ в повноекранному режимі, зберігаючи вибраний в даний момент режим перегляду. Крім того, ви можете перейти в режим презентації, який схожий на повноекранний режим, але він відображає кожну сторінку окремо, як в слайд-шоу.

Процес читання з допомогою «Genius PDF

ICE Book Reader Professional

«ICE BOOK Reader Professional» — популярний і потужний інструмент для читання FB2 на комп’ютері. Він має безоплатний характер і поширюється більш ніж 70 мовами. Крім стандартних для таких програм функцій, тут реалізована підтримка заархівованих текстів, функція швидкого пошуку, конвертація в інші формати тексту, плавний скролінг. У програмі є спеціальний контейнер для зберігання книг, що дозволяє виконувати швидку компресії файлів, автоматичну дефрагментацію внутрішніх даних

Вбудована система штучного інтелекту дає можливість читалці правильно розпізнавати кодування, формат текстових файлів і їх мову в автоматичному режимі.

Русифікований «ICE Book Reader Professional»

Висновок

Вищезазначений рейтинг ТОП-10 дозволяє вибрати безкоштовну читалку FB2 для комп’ютера з існуючих на даний момент найбільш поширених варіантів. Серед усього переліку особливо рекомендую «CoolReader» і «FBReader» – це найбільш зручні і функціональні альтернативи з перерахованого вище переліку.