У перший рік дитину батьки щомісяця помічають придбання нових навичок. Мами й татусі прагнуть дати тільки найкращі своєму малюкові. Новий стрибок у розвитку зазначається, коли виповнюється 6 місяців дитині розвиток, що повинен вміти, вага, зріст, режим дня – про ці особливості вам розповість стаття.

6 місяців дитині розвиток

Розвиток піврічного малюка йде швидкими темпами. Здається, ще зовсім недавно, цей грудочку нічого не вмів. Тепер же це підростаюча дитина. Що відбувається з ним у віці шести місяців?
У цей період відбувається нове усвідомлення себе. Дитина вже не відчуває себе одним цілим з мамою. Немовля намагається відштовхуватися від неї ручками. Це нормально. Тепер малюк вчиться впізнавати предмети. При згадці папи малюк розуміє, про кого йдеться і повертає голову в його бік.

За півроку приходить час введення першого прикорму. Якщо ви не зробили цього раніше, то настав підходящий момент. Обов’язково обговоріть це питання з вашим педіатром.

Уміння їсти з ложечки не з’явиться відразу, однак, малюк кожен день буде цьому вчитися. Залежно від індивідуальних особливостей малюка вибирається тактика прикорму. Дітям з надмірною вагою рекомендують починати з фруктів, переходячи на овочі. Дітлахам з недоліком маси тіла варто спочатку їсти каші, кисломолочні продукти і тільки потім вводити інше. Зверніть увагу на те, що вся їжа повинна бути гіпоалергенних і екологічно чистою.

Чим зайнятися з шестимісячним дитиною?

Дитині в цьому віці цікаво все. Читайте і співайте, розповідайте потішки. Обов’язково проводите гімнастику. Якщо ви ще не побували у масажиста, то варто подумати про це. Припустимо віддати дитину на плавання. Такі заняття будуть сприяти фізичному розвитку і придбання навичок.

Що повинен вміти піврічна дитина?

Щоб оцінити нормально розвивається ваш малюк, зверніть увагу на нижченаведені пункти. Описані навички повинні бути у шестимісячного дитини.

  • Малюк з легкістю перевертається на животик і назад.
  • Малюк може нетривалий час тримати підведений корпус на витягнутих руках, впираючись на долоні.
  • Дитина цікавиться всім, що його оточує: бере іграшки, розглядає предмети, крутить головою.
  • Малюк може схопити власну стопу і підтягнути її до рота.
  • У відповідь на вашу мову немовля намагається видавати власні звуки.
  • Якщо поставити дитину на опору, то з вашою підтримкою він простоїть кілька секунд.
  • В положенні на животі малюк намагається дістати потрібні йому іграшки і цікаві предмети.
  • До кінця 6 місяця дитина сидить впевнено протягом декількох секунд.

Деякі діти у віці півроку вже можуть повзати. Одні практикують перехресне пересування, інші – пластунське. Однак це не є обов’язковим навиком. Є дітки, які зовсім відмовляються повзати. Впевнено сидіти малюк повинен до 7 місяців. Тому якщо дитина ще не зробив цього сам – присаживайте його. Настав час навчитися тримати спинку. Коли 6 місяців дитині, вона добре впізнає своїх близьких: маму й тата. Але малюк насторожено ставиться до стороннім людям: починає супити брови і вивчати нове обличчя.

Вага і зростання в 6 місяців

Піврічний малюк сильно відрізняється від новонародженого. До цього віку він додав у вазі приблизно вдвічі. Також збільшився і зростання дитини.

6 місяців дитині вага зростання загальна надбавка за місяць дівчатка 5,8-9,2 кг 63,6-71,6 см 340-500 гр хлопчики 6,4-9,7 кг 61,5-70,0 см 370-510 гр

Якщо маса тіла і зростання вашого малюка не вкладаються в зазначений діапазон, то необхідно отримати індивідуальні рекомендації від педіатра.

Режим дня

У півроку розпорядок дитини змінюється. Малюк збільшує тривалість нічного сну і зменшує кількість денного відпочинку. У цьому віці дитина спить вдень від двох до чотирьох разів. Тривалість одного сну варіюється від 30 хвилин до 2 годин.

Якщо у вашого піврічної дитини є встановлений режим, то він буде відчувати себе впевненіше, а поведінка стане спокійним. Адже малюк знає, що трапиться з ними в наступну хвилину. Саме час встановити ритуал відходу до нічного сну. Для цього придумайте певну послідовність дій, наприклад: купання, годування, спокійні ігри, сон. Хай вся родина дотримується цього плану щодо дитини.

Нічні пробудження для прийому їжі в 6 місяців стають більш рідкісними. Проте дитина ще потребує в грудному молоці (адаптованої суміші). Наберіться терпіння, дуже скоро малюк стане спати всю ніч безперервно.

Якщо виповнилося 6 місяців дитині – відвідайте педіатра. Прийшов час для проведення чергової вакцинації. Пам’ятайте, що перед щепленнями не варто вводити нові продукти харчування. Наступний місяць принесе вашій дитині нові вміння, а вам позитивні емоції.