Куріння під час вагітності — вагітність дуже відповідальний і дуже особливий момент в житті кожної дівчини. Протягом всього періоду вагітності і до народження дитини, мама старанно стежить за своїм здоров’ям, стоїть у чергах до гінекологів і різного роду лікарів, вчитися бути «справжньою» мамою відвідуючи різні семінари. Але, як завжди є одне але – шкідливі звички, які стоять на шляху до правильного розвитку малюка, здоров’я його і себе в цілому.

Дивно, але більшість матерів відносять куріння при вагітності до цілком нормального явища, не намагаючись на цьому як слід зациклюватися, від чого генофонд нації невблаганно страждає з кожним днем.

 

Вагітність і куріння

Зміст:

 • 1 Вагітність і куріння
  • 1.1 Відмова від сигарет повинен початися відразу на початку вагітності
 • 2 Вплив паління на вагітність
 • 3 Небезпеку куріння під час вагітності — що може трапитися з плодом
 • 4 палити чи не Палити? Ось в чому питання
 • 5 Як кинути палити під час вагітності?
 • 6 Сигарети і алкоголь під час вагітності
 • 7 Життя після відмови від куріння
 • 8 Статистика про куріння під час вагітності
 • 9 Відео про шкоду куріння при вагітності

В особливості, залежні від нікотину матері, сміливо заявляють і сперечаються про те, що можна курити під час вагітності, і що це жодним чином не вплине на малюка. Впевненість щодо цього часто виникає на пізніх термінах вагітності, коли жінка думає – що малюк вже сформований, і скоро йому треба з’являтися на світло, а кидати курити і зовсім не слід.

Успішно пройдений початковий етап вагітності та жінка все частіше думає про те, що все позаду. Можна розслабитися, затягнувшись цигаркою, адже за чутками її подруг «немає нічого страшного в тому, щоб продовжувати палити». Завагітніти – це величезний крок, і часто жінки не приділяють цьому належних привілеїв, продовжуючи стверджувати, що паління на вагітність жодним чином не шкодить.

У сучасному світі, вагітні дівчата все частіше перестають звертати уваги на свої шкідливі звички, не намагаються від них позбавитися, від чого страждає їх потомство.

Відмова від сигарет повинен початися відразу на початку вагітності

Багато хто задається питанням: як кинути курити перебуваючи в положенні, і якої шкоди від цього для малюка? Давайте розглянемо це питання з точки зору медицини.

Половина лікарів твердять, що необхідно плавно скоротити кількість викурених сигарет на добу, бо, якщо відразу кинути палити, можна залишитися без нервів зовсім, адже на жінку і так покладено врахувати виношувати дитину і страждати від токсикозу, а тут ще й різка відмова від улюбленої шкідливої звички. Але ось інша частина лікарів стверджують, що необхідно кинути палити не обдумуючи, в той момент як стало ясно, що жінка завагітніла.

Вплив куріння на вагітність

Не секрет, що всі дівчата по своїй істинній природі бажають мати дитину, міцного духом і тілом. Але парадокс в тому, що половина таких матерів не слідують певним правилам для цього, тобто, наприклад, не відмовляються кидати курити, від чого можна і зовсім не стати мамою, або ж отримати на світ дитини з відхиленнями.

Весь шкідливий склад сигарети плід отримує кожним вдихом матері.

В основному, ступінь рівня здоров’я і тривалість життя дитини формуються з моменту його зачаття, і навіть, задовго до його запліднення.

Слід знати, що відбувається з зародком і плодом під час куріння при вагітності.

Небезпеки куріння під час вагітності — що може трапитися з плодом

 • Сигаретний дим порушує нормальне функціонування кровоносної системи, від чого дитина в утробі не в повній мірі отримує потрібну кількість кисню.
 • У період вагітності плід пов’язаний з матір’ю з допомогою плаценти. Палить організм страждає від токсичних і отруйних газів в крові, які колись були киснем, це згубно впливає на розвитку плоду, бо тіла ембріона не вистачає кисню. Тим самим куріння під час вагітності змушує плід відчувати кисневу голодування! У такі моменти варто усвідомити це, і почати кидати курити!
 • Куріння викликає різні захворювання у дитини, порушення в роботі сердечка немовляти. Також, нікотин сприяє виникненню розвитку так званої «заячої губи», патології «вовчої пащі». Вроджені надриви «грижі», косі очі і безліч інших неприємних дефектів.
 • Порушується баланс нормального розвитку головного мозку дитини, що сприяє виникненню синдрому Дауна. До всього іншого, палити на пізніх строках – означає бути готовою до викидня.
 • Також смертність дитини буде у багато разів вище, ніж у некурящого носія (матері).
 • Можна зробити висновок для себе, виходячи з того, як впливає куріння на вагітність, і якнайшвидше забути про сигарети. Ризики отримати нездорове спадок дуже велика, і лише від бажання залежить майбутнє ваших дітей!

Гіпоксія плода призводить до серйозних порушень розвитку

Палити чи не палити? Ось в чому питання

Куріння на вагітність позначається негативно з описаного вище, немає необхідності продовжувати наводити приклади фатального руйнування плода під час вагітності, необхідно кинути курити прямо зараз.

 • Однозначно кидати! Навіть якщо будучи ви не вагітні, але вже прочитали статті про шкоду куріння при вагітності, то не варто чекати відповідного моменту щоб кинути, зробіть це прямо зараз! Чим швидше – тим краще!
 • Прийнятною «порції» сигарет для організму не буває. Найменша частина для курців — це дві, три сигарети в день, але і це мала кількість буде давати про себе знати, здоров’я дитини погіршується навіть після викурювання такої малої дози.
 • Не хвилюйтеся щодо небезпеки кидати палити, перебуваючи в «положенні». Це вжене вас в стресові ситуації набагато менше, ніж майбутні наслідки «плоду з відхиленнями»

Як кинути палити під час вагітності?

Вченими наведено наступний мотивуючий список.

Передчасні пологи у жінок, що палять трапляються в десять разів частіше

Для початку необхідні мотивуючі дії і настанови самій собі!

Просто усвідомте і погодьтеся з тим фактом, що куріння шкодить потомству, це ще не приносило нікому нічого доброго. Навіть якщо на початку життя дитина буде виглядати здоровим, то згодом у нього почнуться поступово виявлятися відхилення тут чи іншу сторону, а чому – причина вам відома.

Токсикоз буває у всіх жінок, що палять, і проходить він дуже важко

Забороняється використовувати препарати, що містять нікотин!

Різного роду продукція пластирів від куріння і таблеток також будуть сприяти нанесення шкоди плоду, тому відмовляйтеся від нікотину у всіх його проявах. Багато жінки, нездатні самостійно позбавитися від згубної звички, вдаються до порад психологів, неврологів, для того щоб позбутися цієї залежності.

У випадках «запущеного куріння» можна записатися на акупунктуру, або на сеанс до гипнологу — викорінювати проблему куріння таким способом безболісно і дуже ефективно. Такі сеанси змушують підсвідомість відмовлятися від шкідливої звички в «вагітний» період, а в майбутньому не вдаватися знову до тютюнової залежності. Але, як і у всіх випадках нашого життя, якщо мету кинути курити не поставлена, отже, і ніякі розмови не допоможуть.

Нікотиновий пластир так само шкідливий, як і сигарети

Геть жалість до себе!

Розлучаємося з курінням назавжди! Зав’язуйте з курінням з того моменту, як подумали про це, ніяких поблажок! Це не спровокує колосальних стресових ситуацій, а лише підніме вас на новий рівень – як «сильного волею і духом» людини. До того ж до всього іншого, через пару днів після відмови від куріння, ваш організм почне процес очищення, шлаки та забиті протоки крові будуть відкриватися, що додасть бадьорість і наповнить свіжим киснем не тільки вас, але і ваше дитя, а це вже досить вагома причина для відмови від куріння.