Як перевиховати розбещеного дитини?

Розпещений дитина емоційно нестійкий і часто вередує, ігноруючи мораль дорослих. Він не вміє будувати відносини з іншими дітьми і в першу чергу думає тільки про себе.

Як перевиховати розбещеного дитини?

Батьки, які готові заради свого малюка на все, ризикують розпестити його. Якщо дитина звикне до безмежної любові і турботі, то він буде вважати себе центром всесвіту.

Звичайно, в тому, що малюк стає улюбленцем, винні його родичі. Дитині, оточеному увагою, регулярно дарують подарунки просто так.

Причин, за якими батьки приділяють дитині підвищену увагу, буває кілька. У деяких сім’ях прийнято любити дітей. Крім того, якщо дитина довгоочікуваний, то мати і батько будуть закривати очі на всі його примхи.

Проте надмірна турбота про непосиді приносить йому більше шкоди, ніж користі. Людині, якій в дитинстві все було дозволено, складно адаптуватися в житті. Він навряд чи зможе знайти спільну мову з однолітками, які будуть спілкуватися з ним на рівних.

Як не розпестити дитини

Зміст:

  • 1 Як не розпестити дитини
  • 2 Розпещений дитина, що робити?
  • 3 Розпещений онук

Як перевиховати розбещеного дитини?

Поява дитини на світ – прекрасний і радісна подія, яка штовхає батьків на необдумані вчинки. Мама і тато дуже оточують малюка увагою і турботою, навіть не помічаючи, що він і кроку не може ступити самостійно. Приміром, тільки непосида чхне, як мама тут же несе йому хустку.

З часом дитина починає здаватися, що навколо нього обертається весь світ. Близькі люди купують йому іграшки без приводу. Це виливається в те, що не отримавши подарунок, непосида закочує істерику. Згодом дитина стає справжнім егоїстом.

Якщо батьки виросли в бідних сім’ях, то вони постараються забезпечити своєму чаду гідний рівень життя. Іноді дорослі балують своїх дітей, оскільки побоюється негативної оцінки оточуючих.

Крім того, кожна людина дивиться на виховання дитину по-своєму. Хтось вважає, що обмежуючи малюка, можна придушити його особистість. Надмірна турбота про непосиді шкодить його розвитку. Зрештою, дитина потребує того, щоб його підготували до вступу у доросле життя. Не виключено, що людина, яка в дитинстві отримував дорогі подарунки, ставши дорослим, почне вимагати гроші з батьків.

Розпещений дитина, що робити?

Деякі батьки вважають, що малюка не можна ні в чому обмежувати, але виховний процес не складається з одних лише заохочень. Малюк повинен знати, що таке добре і що таке погано.

Розпещений дитина не розуміє, що у батьків можуть бути відсутні грошові кошти, необхідні для купівлі іграшки. Він може довгий час перебувати в магазині, випрошуючи ту чи іншу річ. Але це не говорить про те, що треба потурати його примхам. Достатньо один раз пояснити непосиді, чому він не може отримати бажане.

Важливо не реагувати на сльози малюка. В іншому випадку він подумає, що варто йому тільки заплакати, як батьки тут же виконають будь-яку його забаганку.

Дуже складно відмовити непосиді, який звик отримувати все на першу вимогу. Потрібно спокійно сказати йому, як розбудовуються близькі люди тим, що він погано себе веде. Непосида повинен усвідомити, що мама і тато не можуть виконати його вимогу силу певних причин.

Припустимо, дитина не може отримати іграшку, так як у батьків немає грошей на її покупку. Не варто думати, що малюк засмутиться, дізнавшись, чому мама і тато відмовляються задовольнити його прохання. Навпаки, він розсудить, що гроші дістаються людям з працею, а іграшка в його очах стане ще бажанішою.

Розмовляючи з малюком, дуже важливо не розгубитися. Діти люблять маніпулювати дорослими, використовуючи істерики і капризи. Якщо непосида починає ридати, то не варто на це реагувати. Нерідко малюки закочують істерики тільки в присутності своїх мам, оскільки знають, що ті їх обов’язково пошкодують.

Крім того, якщо вирішили відмовити в якийсь примхи, надалі не потрібно піддаватися на його вмовляння. Якщо мама і тато відмовляться купити іграшку, але на наступний день вручать її малюкові, то з часом він прийде до висновку, що рано чи пізно його примхи дадуть бажаний результат.

Розпещений онук

Як правило, дідусь і бабуся балують внука чи внучку. В цьому немає нічого поганого, якщо вони живуть окремо від батьків дитини. Деякі молоді сім’ї живуть разом зі своїми батьками. Іноді те, що заборонили дитині мама і тато, з задоволенням роблять для нього дідусь і бабуся. З часом малюк починає розуміти, до кого треба підійти, щоб отримати бажане.

Молоді батьки повинні пояснити старшому поколінню, що хочуть виростити з дитини гідного самостійного людини. Якщо вони не будуть потурати всім примхам непосиди, то він не стане улюбленцем.

Важливо пам’ятати, що малюк, якому в дитинстві приділяли занадто багато уваги, з віком стає егоїстом. Він вважає, що весь світ існує для нього, але оточуючі так не думають. Якщо батьки будуть виховувати дитину правильно, то він виросте хорошою людиною, яка завжди зможе знайти спільну мову з однолітками.