Криза 7 років — коли ваша дитина наближається до вступу до школи та протягом першого року навчання в ній, він може відчувати так званий криза семирічного віку, який народжується на усвідомлення дитиною своєї нової ролі і визначення свого громадського «Я». Цей період стане вже третьою в житті малюка після кризи новонародженого і трьохлітки.

Звичайно, цей стан не стане настільки явним, як два попередніх,коли дитина звикав до навколишнього середовища і виробляв власне уявлення про себе у світі, пізнаючи його процеси. На цей раз все справа саме в переході від дитинства до більш зрілого етапу життя, де від дитини очікують великих звершень.

У свідомості першокласника формується певне психологічне невідповідність реалій його життя і ставлення до нього вдома і в школі. Якщо вдома продовжують ставитися до нього, як до малюка, то в школі вже вимагають знань і розумового розвитку, виконання домашнього завдання.

У цьому віці для дитини думки батьків, їх ставлення до нього вкрай важливо – психологічно це найважливіші люди в житті першокласника, тому засмутити їх він не може. Найчастіше абсолютна більшість дітей дошкільного віку всіляко хочуть наблизити момент школи, швидше подорослішати, перестати спати вдень.

Саме тому дошкільники виявляють підвищений інтерес до шкільної форми, канцтоварів, рюкзаку, іграм в школу – адже все це наближає їх до заповітного. Але таке трапляється, на жаль, не завжди – іноді дитина не проявляє ніякого інтересу до освітньому установі. Причини такої поведінки криються у вихованні батьків в більшості випадків.

В першому випадку батьки залишаються дуже незадоволені своїми досягненнями в житті, тому намагаються компенсувати свої недоліки і упущення за допомогою дітей. Саме з-за цього комплексу мама може наполегливо тягнути дитину на заняття сольфеджіо або бальні танці, грі на скрипці.

Насправді – цього хотіла, але з невідомих причин так і не реалізувала. Внаслідок такого комплексу у батьків виникає два стани – або моя дитина краще всіх, або він повинен домогтися від життя максимуму, адже він не менше ніж геніальний, дитина-індиго.

У свідомості малюка розвивається розуміння того, що в навчанні немає практичного сенсу – навіщо намагатися, якщо батьки так вважають тебе досконалістю, тому сидіти над уроками – це зайва трата часу. Буває і зворотна ситуація, коли батьки доводять дитину до досягнення максимуму і ставлять перед ним абсолютні завдання – лише п’ятірки, тільки хорошу поведінку, додаткові заняття, гуртки, активна соціальна позиція, участь у всіляких олімпіадах і конкурсах талантів.