Криза 7 років у дитини, що робити батькам. Вікова психологія

Криза 7 років — коли ваша дитина наближається до вступу до школи та протягом першого року навчання в ній, він може відчувати так званий криза семирічного віку, який народжується на усвідомлення дитиною своєї нової ролі і визначення свого громадського «Я». Цей період стане вже третьою в житті малюка після кризи новонародженого і трьохлітки.

Криза 7 років у дитини, що робити батькам. Вікова психологія

Звичайно, цей стан не стане настільки явним, як два попередніх,коли дитина звикав до навколишнього середовища і виробляв власне уявлення про себе у світі, пізнаючи його процеси. На цей раз все справа саме в переході від дитинства до більш зрілого етапу життя, де від дитини очікують великих звершень.

У свідомості першокласника формується певне психологічне невідповідність реалій його життя і ставлення до нього вдома і в школі. Якщо вдома продовжують ставитися до нього, як до малюка, то в школі вже вимагають знань і розумового розвитку, виконання домашнього завдання.

У цьому віці для дитини думки батьків, їх ставлення до нього вкрай важливо – психологічно це найважливіші люди в житті першокласника, тому засмутити їх він не може. Найчастіше абсолютна більшість дітей дошкільного віку всіляко хочуть наблизити момент школи, швидше подорослішати, перестати спати вдень.

Криза 7 років у дитини, що робити батькам. Вікова психологія

Саме тому дошкільники виявляють підвищений інтерес до шкільної форми, канцтоварів, рюкзаку, іграм в школу – адже все це наближає їх до заповітного. Але таке трапляється, на жаль, не завжди – іноді дитина не проявляє ніякого інтересу до освітньому установі. Причини такої поведінки криються у вихованні батьків в більшості випадків.

В першому випадку батьки залишаються дуже незадоволені своїми досягненнями в житті, тому намагаються компенсувати свої недоліки і упущення за допомогою дітей. Саме з-за цього комплексу мама може наполегливо тягнути дитину на заняття сольфеджіо або бальні танці, грі на скрипці.

Насправді – цього хотіла, але з невідомих причин так і не реалізувала. Внаслідок такого комплексу у батьків виникає два стани – або моя дитина краще всіх, або він повинен домогтися від життя максимуму, адже він не менше ніж геніальний, дитина-індиго.

У свідомості малюка розвивається розуміння того, що в навчанні немає практичного сенсу – навіщо намагатися, якщо батьки так вважають тебе досконалістю, тому сидіти над уроками – це зайва трата часу. Буває і зворотна ситуація, коли батьки доводять дитину до досягнення максимуму і ставлять перед ним абсолютні завдання – лише п’ятірки, тільки хорошу поведінку, додаткові заняття, гуртки, активна соціальна позиція, участь у всіляких олімпіадах і конкурсах талантів.