Неправильне харчування мами або недоброякісна суміш призводить до запорів малюка. Для послаблення стільця педіатри рекомендують застосовувати чай для новонародженої дитини від запору. Володіючи вираженим проносну дію, за короткий термін кишечник дитини випорожнитись і всім членам родини стане легше. Затримка стільця дуже небезпечна для здоров’я малюка. Накопичені токсини і продукти метаболізму повинні природним шляхом виходити з організму. Запор викликає у малюка больові відчуття в животі, дитина не може заснути і навіть, відмовляється від прийому їжі. Для полегшення стану можна дати дитині трав’яний чай.

Які лікарські рослини ефективні від запору

Для профілактики і лікування запору у новонароджених застосовують різні трав’яні збори. Великою ефективністю володіють:

  • Кріп;
  • Фенхель;
  • Кмин;
  • Ромашка.

Можна приготувати трав’яну суміш, що складається з усіх компонентів. Для цього необхідно взяти рівну кількість трави і залити окропом. Після 30 хвилин чай готовий до вживання.

З якого віку можна застосовувати чаї для новонароджених від запору

З допомогою трав’яного чаю можна не тільки вирішити проблему закрепів, але і поліпшити загальне самопочуття дитини. Головне правило – не варто дуже часто давати чай. Якщо в цьому відсутня необхідність краще уникати потрапляння в організм новонародженої дитини все, крім грудного молока або адаптованої молочної суміші.

Існують деякі обмеження щодо прийому лікарських трав. Ромашку можна давати малюкові з 3 місяців, а кріп і фенхель дозволено з місячного віку. Категоричних обмежень немає, адже багато мами дають дитині ромашку з народження. Якщо дитина не відповідає алергією, чому б і ні. Ромашка має протизапальну дію і вбиває хвороботворні бактерії.

Свіжоприготований чай для новонародженої дитини від запору, пропонують незадовго до прийому їжі. Кількість не повинна перевищувати 1 – 2 столових ложки.

Прийміть інші заходи з усунення запору:

  • Зробіть масаж живота, здійснюючи погладжування за годинниковою стрілкою;
  • Покладіть теплу пелюшку на живіт дитини;
  • По черзі згинайте і розгинайте ніжки малюка, підтягуючи їх до живота;
  • Частіше викладайте дитини на живіт під час неспання;
  • Якщо мама годує грудьми, можна з’їсти терту варену буряк або кілька ягід чорносливу.

Чого робити не можна

В аптеці багато готових напоїв, що випускаються в гранулах. Готувати їх дуже легко, досить просто додати вказану кількість води. Купуючи такий чай, зверніть увагу на склад. Жодних ароматичних і смакових добавок підсилювачів, підсолоджувачів бути не повинно. Готовий чай краще купувати однокомпонентний. Якщо раптом у дитини виникне алергічна реакція, мама без праці виявить причину. Якщо ж це буде суміш, виявити алерген буде складніше.

Пропонувати дитині чай потрібно з невеликої кількості. Достатньо 1 чайної ложки. Якщо ніякої реакції не послідувало, дозу можна збільшити. Максимально допустима кількість чаю за 1 прийом становить 30 мл. цього цілком достатньо, щоб досягти терапевтичного ефекту.

Не потрібно додавати в пляшечку з чаєм додаткових компонентів, таких як мед або цукор. У поєднанні з трав’яним збором можна спровокувати у дитини алергічну реакцію. У малюка дуже розвинені смакові рецептори і те, що дорослому здається несмачним, дитина оцінить по достоїнству.

Чай для новонародженої дитини від запору: який вибрати, щоб допомогти впоратися з розладом травлення малюка, вирішувати мамі. Комусь зручніше самостійно приготувати напій, а хтось довіряє виробникам дитячого харчування і лікарських препаратів.