Лікарський препарат широко поширений не тільки серед дітей декількох місяців, але між підлітками і дорослими. Завдяки його помірного впливу на нервові сплетення, він часто застосовується в медичній практиці. Кожен батько в першу чергу замислюється про те, чи можна давати дитині гліцин без призначення лікаря, навіщо його призначають і як правильно використовувати.

Чи можна давати дитині гліцин навіщо його й призначають?

Характерні особливості. Структурна складова гліцину – амінокислота, що виробляється в людському організмі. Вона міститься в певних білкових продуктах, яйцях, рибі, м’ясі і молоці, яке утворюється при грудному вигодовуванні. Лікарі гліцин призначають з метою поліпшення наступних процесів:

 • Підтримання нормального обміну речовин і режиму сну;
 • Підвищення розумової діяльності;
 • Усунення почуття занепокоєння, різних стресових станів;
 • Приглушення симптомів, що виникли на основі вегето – судинної дистонії;
 • Відновлення процесів, що відповідають за функцію гальмування і збудження.

Основна перевага кошти – в організмі гліцин не затримується в тканинах і в короткий проміжок часу надходить в біологічні рідини, розпадаючись на такі компоненти, як вуглекислий газ (CO2) і вода(H2O).

Потрібно призначення від лікаря

Молоді мами, які зіткнулися з необхідністю застосування цього препарату, насамперед повинні дізнатися у лікаря про те, чи можна давати дитині гліцин без призначення лікаря, навіщо його призначають і як правильно використовувати.

За фармакологічними властивостями він безпечний навіть для немовлят. Однак існує єдине побічне явище – алергічна реакція на компонент. Тому дозування прийому строго контролюється лікуючим лікарем. Таким чином, він відстежує всі прояви на дії ліки, щоб уникнути небажаних змін в організмі дитини.

Передозування може спричинити появу таких симптомів, як запаморочення, поганий сон, постійне відчуття тривоги, психічні розлади. Уникнути подібних проблем можливе, коли батьки грамотно використовують амінокислоту. В цьому випадку слід діяти строго за рекомендацією педіатра і коригуючи кількість прийому в разі крайньої необхідності.

При яких порушеннях застосовують у новонароджених

У деяких ситуаціях медикамент починають використовувати з народження, відвідавши невролога. До найбільш частим показанням відносять:

 • Вживання властиво дітям, у яких відстежується родова гіпоксія або родова травма;
 • Діагноз, який свідчить про прийняття внутрішньо препарату, — енцефалопатія;
 • Прописується при появі у дитини неспокійного сну, підвищеного почуття збудливості, нервозності, що призводить до поганого засипання;
 • Виникнення ефекту тремор підборіддя, кінцівок, голови і якщо цей симптом зберігається у віці трьох місяців;
 • Буквально після народження гліцин призначається дитині у зв’язку з гіпертонусом кінцівок. Протягом першого місяця такий показник вважається нормою і проявляється у вигляді підібганих ніжок і кулачків на ручках. У разі якщо подібний симптом не проходить, то може знадобитися медичне втручання.
 • Правильне використання гліцину

  Медикамент призначається лікарем, орієнтуючись на вік дитини. Від віку безпосередньо залежить спосіб вживання і відповідна дозування. Протягом всього курсу лікування слід спостерігати за реакцією організму на компонент.

 • До 1 року гліцин приймають всередину в кількості 1/4-1/2 таблетки, отримавши з неї глициновый порошок. У ньому вмочують соску або наносять на щоку з внутрішньої сторони і під язиком;
 • До настання 3х річного віку норма 0,5 таблетки, використовуючи аналогічний спосіб. Препарат небажано змішувати з водою, так як він втрачає властивості і не сприяє всмоктуванню в лімфу і кров;
 • Старше 3х років дозування доходить до 1 таблетки без створення порошкоподібної консистенції. За смаковими якостями він має солодкуватий присмак, тому дитина навряд чи відмовиться.
 • Число прийомів 2-3 рази на добу незалежно від вікової категорії. Лікувальний курс встановлюється медичним працівником. Найчастіше він займає близько 14-15 днів. Користь гліцину: у деяких дітей не спостерігається ніякої реакції, інші зауважують зворотний ефект – діти стають занадто перезбудженими, а інші фіксують його ефективність дій буквально з моменту застосування. Щоб була користь від застосування, варто обговорити необхідність застосування і дозування з лікарем.