Чи можна карати дитину

Ще хвилину тому ви душі не чули в своєму чаді, а зараз готові покарати за розкидані іграшки, за забруднений одяг або за непослух. Приводів для праведного батьківського гніву діти надають предостатньо. Карати дитину, і де тут межа між добром і злом, давайте спробуємо розібратися разом.

Чи можна карати дитину

Для того щоб дитина отримав покарання за те, що завинив, часто батьки задаються питанням: як карати дитину і які методи покарання для малюка прийнятні?

 

Варто карати дитину

Зміст:

  • 1 Варто карати дитину
  • 2 Можна карати дитину ременем
  • 3 Варто карати дітей і як це робити?
  • 4 Можна карати дитину? — Доктор Комаровський (Відео)

Для того, щоб був привід покарати дитину повинна бути серйозна причина. І якщо батьки все-таки для себе визначили цю серйозну причину, тепер задайте собі питання – яку мету ви хочете отримати, коли піддаєте своєї дитини покарання?

Мета в покаранні існує двох видів – або ви хочете допомогти своїй дитині з’ясувати в чому він був неправий, або ж ви хочете йому доставити фізичну і душевну біль, яку він не раз згадувати і більше так не робити.

Покарання дитини через фізичну біль іноді дає результат. Навіть якщо ви хочете карати дитину ременем або ляпасом, це зможе на якийсь час осадити запал свого неслухняного малюка, але лише на якийсь час. Будьте готові до того, що наступного разу він буде робити, але з більшою обережністю, бо знає, який результат його чекає за непослух. І дуже часто, виростаючи діти засвоюють такий урок, в якому фігурує таке поняття покарання буде лише для тих, кого застали зненацька. І з цим вони, повірте, з лишком навчаться справлятися.

Чи можна карати дитину ременем

Карати дитину, якщо ви вважаєте, що ремінь і ляпас не є серйозним аргументом його виховання? Тоді краще вам піти мирним шляхом і постаратися в спокійній обстановці пояснити своїй дитині, в чому він був неправий.

Дохідливою мовою поясніть, що потрібно зробити, щоб виправити дану ситуацію і попросіть його більше так не чинити. Попередьте дитину, що в наступний раз ви його не даруйте і за свій вчинок він буде суворо покараний.

Головне, не залякувати дитину і не малювати загрозливі і страхітливі картини для його життя. Коли ви і ваша дитина заспокоїться і пристрасті вляжуться, поговоріть зі своїм малюком і розкажіть йому про свої почуття: як ви хвилюєтеся, як він вас засмучує, коли не слухається, і як ви відчуваєте злість, коли не можете знайти з ним спільну мову.

Караючи дитину, не забувайте, що деякі дії для малюка все ж повинні бути під забороною.

Фізичні покарання приносять шкоду здоров’ю і життя вашого малюка, тому з’ясовуючи з ним ситуацію, ніколи не піднімайте на дитину руку. Такі дії ображають вашої дитини і залишають в його душі незгладимий слід душевних переживань, який він пронесе по всій свого життя.

Використання образ, ні за яких обставин не повинні зриватися з вуст батьків. Цим ви не тільки наносити душевну травму дитині, але і штучно допомагає йому занизити свою самооцінку. Дитина гостро відчуває приниження і все життя несе на собі ярлик своєї неповноцінності.

Душевні страждання, заподіяні спеціально батьками, завжди негативно позначаються на незміцнілу психіку свого малюка. Немає нічого страшніше усвідомлювати дитині, що батьки його не люблять і бажають йому тільки гіршого. А бути відкинутим і нелюбимим дитина проносить по всій свого життя і починає від безвиході в собі замикатися.

Як карати дитину, коли він не слухається і не виконує всіх ваших прохань? У будь-якому випадку караючи дитину, дайте йому зрозуміти, що вам неприємно це робити і дайте можливість йому постаратися виправити ситуацію. І незважаючи ні на що, нехай дитина бачить, що батьки її люблять і бажають їй тільки добра.

Варто карати дітей і як це робити?

Сьогодні дуже багато методик для виховання дітей, які в принципі не використовують такого методу, як покарання за проступки дітей. Вважається, що дитина ще не достатньо дорослий, щоб давати осмислену оцінку своїм діям, а діють вони, швидше, виходячи з своїх потреб. Але я цими поглядами багато років вже йдуть нескінченні суперечки.

Існує принципово протилежна точка зору на виховання дітей, що їх потрібно як можна більше карати і тримати в рамках, тоді з них вийдуть виховані, розумні діти.

Швидше за все необхідна у всьому золота середина. Не можна дитині занадто багато дозволяти, виховуючи з нього неотесаного, примхливого норовливого чоловічка. Але й занадто обмежувати в дрібних витівки і грайливого пустощів теж не варто. Абсолютно зрозуміло, що діти дуже швидко знаходять слабкості батьків, часто маніпулюючи своїм криком. Навіть валянням на підлозі, вимагаючи чергову іграшку в магазині або якусь солодкість.

Тому батькам необхідно чітко стояти на своєму і не піддаватися на подібні виверти. Також дитині просто необхідно створювати рамки дозволеного. Він повинен чітко уявляти і знати, що якесь певне дію недозволено і за цим може стояти суворе покарання. Таким чином, якщо дитина чітко усвідомлює межі поведінки свідомо йде на виконання якогось неправильного вчинку, його необхідно негайно покарати.

Покарання має випливати саме тут і зараз, не відкладатися на потім, так як потім його може стати шкода або зовсім забутися, тому не потрібно звичайно на очах у всіх тягати бідне чадо за вухо. Можна сказати, що сьогодні він не буде дивитися телевізор або не отримає солодкого, наприклад.

Крім того, що не можна одному, теж саме не дозволено нікому. Діти дуже часто відчувають на собі несправедливість дорослих в тому, що їм, наприклад, не дозволяють додаткову порцію морозива. А самі їдять у другому пломбіру. Або старшому дитині дозволяють дивитися телевізор, а молодшому немає.

Наступний дуже важливий момент, це покарання саме за вчинок. Іншими словами, після того як дитина витерпів своє покарання, його необхідно обов’язково приголубити і сказати, як сильно його любите, щоб він зрозумів, батьки не стали менше любити його.

Найголовніше розмовляйте зі своїми дітьми, показуйте, як сильно їх любите, але не дозволяйте собою керувати. Фізичні покарання природно не прийнятні, існує безліч інших форм впливу на дитину.

Чи можна карати дитину? — Доктор Комаровський (Відео)