Пітливістю дитини багато батьків стурбовані. Більше за інших переживають тата і мами однорічних малят. Матусі запитують: чому дитина потіє уві сні? Причини Комаровський описує зрозуміло і доступно. Стаття розповість вам про них.

Чому дитина потіє уві сні: причини

Педіатр Євген Олегович у своїх книгах і статтях розповідає, що немає такого захворювання, яке проявлялося б тільки одним симптомом. Іншими словами – якщо вашої дитини більше нічого не турбує (крім підвищеного потовиділення), то мова не йде про патології.

Якщо діти сильно потіють під час відпочинку, то потрібно шукати причину в навколишньому оточенні. Доктор Комаровський повідомляє мамам і татам, що гіпергідроз виникає з двох причин:

  • дитині жарко;
  • порушений процес тепловіддачі.

Зверніть увагу на те, у чому дитина спить. Якщо на ньому одягнена тепла піжама, то, можливо, справа у ній. Якщо ж ви не кутаете малюка, то дивіться на навколишні умови. Температура повітря в дитячій спальні не повинна бути високою. Оптимально підтримувати 18-22 градуси. Не можна допускати зниження вологості нижче 50 відсотків. В іншому випадку слизові оболонки у дитини стануть пересихати. Це призведе до порушення тепловіддачі і, як наслідок, пітливості.

Під час сну пітніє голова

У багатьох дітей першого року життя під час сну пітніє голова. Чи говорить це про патології? сучасні дитячі неврологи та педіатри при скарзі на такий симптом призначають лікування. Терапія передбачає вживання вітаміну Д. Він регулює процес обміну кальцію і фосфору. При правильних пропорціях цих складових у дитини ростуть і зміцнюються кістки. Якщо виникає нестача вітаміну Д, то збільшується ризик розвитку рахіту.

Пітливість голови уві сні є одним з ознак рахіту. Однак захворювання має й інші симптоми. Доктор Євген Олегович розповідає, що ця хвороба дуже рідкісна. Але сучасні медики прописують лікування і профілактику практично кожній дитині. Насправді ж, потіти голова малюка може із-за неякісного постільної білизни та синтетичного ковдри. Тому в перший рік життя потрібно особливо ретельно вибирати всі постільні приналежності для вашого малюка.

Дитина потіє під час хвороби

Інфекційні захворювання супроводжуються підвищенням температури. Під час гіпертермії у дитини виробляється імунітет. Багато патогенні мікроорганізми і віруси гинуть при температурі 38 градусів. Все б нічого, але чому дитина потіє під час хвороби?

Уважні батьки помічають, що хвора дитина потіє при зниженні температури. Якщо у дитини лихоманка, то після прийому жарознижуючого засобу розпочинається активна тепловіддача. Разом з температурою виходить і піт. Особливо це помітно в нічний час, коли дитина спить і вкритий теплою ковдрою. Нічого страшного в такій реакції немає. Це абсолютна норма.

Комаровський радить батьків забезпечити для дитини в період хвороби максимально комфортні умови. Доктор говорить, що не можна поміщати дитину в теплу кімнату з сухим повітрям. Така обстановка лише погіршить самопочуття. Багато мам в надії зігріти і убезпечити дитину роблять тільки гірше.

Євген Олегович розповідає, що під час хвороби вологість в будинку повинна бути підвищена. Добре, якщо вона буде складати більше 60 відсотків. Температура в кімнаті встановлюється на рівні 20 градусів. Дитині потрібно постійно пити рідину. Не можна змушувати дитину їсти якщо він не хоче.

Причини пітливості за віком

  • Діти першого року життя сильно пітніють. Причиною цього є іноді надмірні старання мами вберегти малюка. Новоспечені батьки одягають дитину тепліше, а дитина, в свою чергу, просто перегрівається. Також у перший рік життя у дитини іноді виникає нестача вітаміну Д, що теж з’являється підвищенням пітливості під час сну.
  • У період з 3 до 7 років у деяких дітей виникає лімфатичний діатез. Ця патологія супроводжується рясним потовиділенням, занепокоєнням під час сну і збільшенням лімфовузлів.
  • Інфекційні захворювання з підвищенням температури у всіх віках будуть супроводжуватися підвищеним потовиділенням.
  • До 14 років потові залози дітей функціонують не в повну силу. Тому дитина цілком може потіти з незрозумілих причин. Якщо гіпергідроз зберігається і після перехідного віку, то необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження.

Підвищена пітливість малюка – це не діагноз. Якщо ви зіткнулися з тим, що дитина рясно потіє уві сні, то потрібно звернути увагу на обстановку. Перевірте постільна білизна: з чого воно складається? Не втрачаючи з виду ковдру і подушку. Якщо з постільними речами все гаразд, то вивчіть навколишнє вологість, температуру. Коли крім пітливості з’являються й інші тривожні симптоми – необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження.