Народження малюка приносить батькам масу позитивних емоцій. Однак вони можуть змінюватися обуренням і появою проблем. Мами і тата задаються питанням: чому дитина вигинає спину і закидає голову назад? Відповісти на нього вам допоможе запропонована стаття.

Немовля вигинає спину і закидає голову: причини

Велика кількість дітей у віці до року мають цю проблему. Мами і тата стурбовано біжать до лікаря, щоб отримати відповідь на запитання: чому дитина вигинає спину і закидає голову. Але докторові недостатньо знати про одному симптомі. Лікарю потрібно надати повну картину того, що відбувається у вашому домі. Поспостерігайте за поведінкою дитини. Визначте, в які саме моменти відбувається така дія. Плаче малюк в цей момент чи спить? Бути може, його поведінка викликано вашими діями?

Патологічні причини

Запідозрити наявність патології матуся може вже при першому такому прояві. Але підтвердити захворювання і призначити терапію здатний тільки лікар. В цьому питанні вам допоможе дитячий невролог. Відвідайте лікаря. Причинами проблеми, які можна назвати патологічними, будуть наступні ситуації:

  • Родова травма. В процесі появи дитини на світ допускаються непоправні помилки. У малюка пошкоджується область шиї, внаслідок чого виноситься діагноз «кривошия». Також іноді відбуваються вивихи і підвивихи цих відділів. Якщо вчасно не почати терапію, то це може призвести до дитячому церебральному паралічу.
  • Внутрішньочерепний тиск. Причиною цієї патології може стати кисневе голодування в процесі пологів – гіпоксія. Також слабка родова діяльність призводить до підвищеного тиску у малюка.
  • Занепокоєння дитини. Причиною того, що дитина вигинається і закидає голову буває нездужання. У дитини болить живіт, голова, або просто відбувається зміна погоди – все виражається емоціями.

Як лікувати: що робити

Якщо ви виявили, що дитина часто закидає голову назад, то першим кроком на шляху до лікування стає відвідування лікаря. Досвідчені дитячі невропатологи обов’язково помітять наявність патології, якщо вона є. Після, медик призначить дитині відповідне лікування.

  • Сучасна фармакологія передбачає випуск найрізноманітніших засобів: ноотропів, спазмолітиків, седативних речовин і протизапальних препаратів. З їх допомогою ви зможете полегшити стан дитини і усунути занепокоєння. Приготуйтеся до того, що лікування медикаментами буде довгим і дорогим.
  • Масаж часто призначається дітям молодшого віку. Він допомагає зняти гіпертонус і розслабити м’язи шийного відділу. Проводити маніпуляції повинен фахівець.
  • Електрофорез рекомендується при кривошиї. Під час процедури використовуються відповідні препарати, що потрапляють при прогріванні в тканини. Тривалість однієї процедури становить від 1 до 5 хвилин. В середньому курс включає 10 сеансів.

Дитина вигинає спину і закидає голову: Комаровський

Педіатр Євген Комаровський каже про те, що не кожне вигинання спини дитиною є ознакою проблеми. Так, діти у віці до 4 місяців сплять з закинутою головою. І це абсолютно нормально. Батькам лише потрібно стежити, щоб м’язи шиї не затікали. Для цього періодично перекладайте голівку дитини в нормальне положення.

Євген Олегович застерігає матусь від зайвого лікарського втручання. Якщо у дитини немає ніяких явних відхилень, то не варто поспішати з прийомом медикаментів. В даний час кожному другому малюкові прописують ноотропи. Це неправильний підхід.

Вже з ранніх років дітей підсаджують на даремні сильнодіючі ліки, які мають непередбачувані наслідки. Комаровський каже, що виявити внутрішньочерепний тиск досить складно. Незважаючи на це, матусям все частіше повідомляють такий вердикт.

Знаменитий на весь світ педіатр стверджує, що нормальними причинами вигинання спини і запрокидування голови дитиною можуть бути такі обставини:

  •  Природний тонус. У перші півроку дитина має напругу м’язів. Якщо ви звернете увагу на малюка, то побачите, що він прагнути до позі ембріона. Ручки стиснуті в кулачки і знаходяться поруч з тілом. М’язи спини і шиї також в тонусі. Але до півроку він зникне. Незайвим буде провести курс масажу.
  •  Бажання пізнавати світ. З двох місяців, дитина розглядає навколишні речі. У цьому віці малюки ще не можуть правильно повертати голівку. Тому для того щоб побачити бажане, дитина просто закидає її назад.

Якщо ви виявили у малюка подібний ознака, то проведіть самостійне тестування. Покладіть дитину на спинку і злегка потягніть його за ручки. Після цього відпустіть і подивіться на позу дитини. Якщо головка після закидання повернулася у природне положення, то не варто турбуватися. В іншому випадку при збереженні вигнуті спини, як можна швидше покажіть немовляти лікаря.