Щодо сну дітей грудного та більш старшого віку завжди існували різні рекомендації і заборони. Основним табу, до теперішнього часу є сон попою догори. На природне запитання про те, чому не можна спати на животі новонародженій дитині до року, є безліч логічних відповідей.

Основні причини заборони сну на животі

Всі мами знають, що нещодавно народжений малюк ще зовсім не вміє керувати такою важкою частиною тіла як голова. Процес тренування шийних м’язів зазвичай займає близько 3 місяців. Трохи більше потрібно на те, щоб дитина навчилася самостійно повертатися. З-за цього, маленькі немовлята сплять саме так, як їх покладуть.

Багато батьків намагаються укласти малюка попою догори, оскільки це сприяє кращому відходженню газів. Проте при викладанні малюка на живіт, у спробах повернути голову або при наявності поруч сторонніх предметів, дитина може почати задихатися. Нерідко таке явище як «Синдром Раптової Дитячої Смерті (СВДС), пов’язується саме з задухою в результаті сну на животі.

Предметами, які можуть спричинити за собою недолік повітря для новонародженого при сні на животі, є:

  • подушки;
  • ковдри;
  • іграшки.

По суті, будь-який сторонній предмет поруч з дитиною може спровокувати задуха, як і його фізична не здатність повертати голову. Саме тому, основним правилом педіатрів, є повна заборона сну дитини до 3 місяців на животі. Після цього терміну небажано, однак допускається сон малюка попою догори. Але при цьому необхідно регулярно стежити за ним, а також усунути всі предмети з ліжечка.

Проблеми зі здоров’ям забороняють сон на животі

Причиною задухи в будь-якому віці при сні на животі може стати нежить, в рази утруднює дихання не тільки немовлят, але і більш дорослих дітей. Немовлята і малюки до року, в силу фізіологічних особливостей практично не вміють дихати через рот. Тому погане самопочуття і слабкість малюка можуть не дозволити йому вчасно перевернутися.

Варто знати, що є ряд захворювань, що становлять пряму загрозу здоров’ю і життю дитини при сні на животі в будь-якому віці. До них відносяться:

  • патології розвитку і збої в роботі серцево-судинної системи. Можуть спричинити зупинку серця;
  • патологічні процеси шлунково-кишкового тракту і сечового міхура. При сні на животі в таких випадках відбувається перетискання і утруднення кровопостачання і функціонування і без того проблемних органів;
  • порушення в системі кровообігу. Найбільшу небезпеку представляють проблеми в парних артеріях. Можуть виникати пережиму частин тіла і судоми;
  • патології формування і розвитку шийного відділу хребта. В результаті може виникнути ядуха.

Ще однією причиною заборони на сон дитини на животі є небезпека виникнення блювоти. В процесі виходу блювотних мас, що лежить на животі дитина, може просто захлинутися в них. Щоб цього не сталося, не рекомендується укладати дітей спати на живіт відразу після прийому їжі і при переїданні. Зовсім маленьких немовлят, які не бажають засипати інакше, після годування необхідно обов’язково потримати вертикально, стовпчиком. Це дозволить вийти назовні повітрю, заглоченному під час їжі.

Загальним небезпечним моментом в сукупності зі сном на животі, є сухе повітря в кімнаті. Недостатня вологість також може спровокувати задуха в результаті кашлю або брак кисню для живлення мозку.

Чому не можна спати на животі новонародженій дитині до року розглянули. Це небезпечно для життя дитини! Саме тому батьки повинні не просто радіти хорошому сну малюка, але і обов’язково контролювати, як і в яких умовах спить дитина.