Павуки часто пов’язані в уявленнях людей з чорними магами, з чаклунством. Багато хто просто їх боятися, остерігаються. З цими комахами пов’язано багато прикмет. Найголовніша з них – це заборона вбивати павука у власному будинку або квартирі. Чому не можна вбивати павуків в будинку? Прикмети на цей рахунок.

Народні прикмети про павуків

Чому не можна вбивати павуків? За легендами павуки зовсім не страшні комахи, які приносять зло. Згідно з давніми оповідями Мойсей, ховаючись від переслідувачів, сховався в лігві павука. З тих пір і пішло, що павук – це захисник і покровитель.

У народі придумано безліч забобонів, що стосуються павучків:

 • Павук – це символ щастя. Якщо в будинку в’ється павутина, не варто поспішати її знімати. Павучок плете мережі для сімейного благополуччя. І, навпаки, поганою прикметою вважалося, якщо павутина різко пропадала. Значить, в цьому будинку вже нема чого ловити.
 • Павук – захисник будинку від злих сил. Вбити його, це означає накликати на свою сім’ю біди і нещастя. Комаха, поки живе у вашому будинку, оберігає вас від підступів злих духів.
 • Зустріти вдома маленького червоного павучка – це грошова прикмета. Така комаха потрібно покласти в кишеню. У англійців є повір’я, що якщо на голову випадково впаде павук, це до великого спадку.
 • Павучок – це гонець, побачити його, значить отримати добру звістку. Чому не можна вбивати павука в будинку, прикмета свідчить, що хороша новина пропаде разом з убитим комах.
 • Не можна вбивати павуків в будинку, тому що тим самим ви спугнете фінансову удачу і благополуччя вашій родині.

  Що пов’язує людей з павуками

  Павуки пов’язані з людиною і його житлом з самої давнини. Наші предки лікувалися не тільки з використанням трав, але і за допомогою цих комах. Павутина використовувалася для усунення різних недуг.

  Навіть у наш час китайські цілителі використовують павутину для позбавлення від варикозного розширення вен. Вбивство павука, на думку лікарів, приведе в дім хвороби і епідемії. До нас дійшло безліч рецептів, при яких використовувалася павутина:

 • Для лікування астми хворий повинен був проковтнути грудочку, скачаний з павутини.
 • Моток павутини прикладали до відкритої рани, щоб зупинити кров.
 • Хворому, страждаючому жовтяницею, треба було проковтнути цілого павука. Щоб це було легше зробити, комаха обмазували маслом.
 • Коли діти хворіли на кашлюк, над їх колискою, підвішували павука і шепотіли заклинання.
 • Людина, який потерпав від лихоманки, повинен був помістити в непроникну коробочку комаха і тримати його, поки він не помре. Вважалося, що як тільки загине павук, піде хвороба.
 • Сьогодні вчені довели, що ніяких лікувальних властивостей павутина не має, але трепет перед комахами залишився глибоко в людині.

  В Індії павуків вважають ловцями удачі. Талісмани ловці снів роблять у вигляді павучків. Вважається, що вони ловлять нічні кошмари і приносять людині тільки приємні і позитивні сни.

  В християнстві існує легенда, що павук врятував немовля Ісуса і його батьків. Вони ховалися в печері, а комаха сплело павутину на вході в печеру. Переслідувачі, підійшовши до печери, побачили павутину і пішли. З цих пір павуки вважаються священними комахами.

  Що робити, якщо павука вбили випадково

  Незважаючи на те, що багато знають про заборону на вбивство павуків, це може статися випадково. Хто-то з почуття відрази, хтось у пориві страху, не замислюючись, вбиває комаха. Що робити в такій ситуації? Як відвернути від сім’ї біду?

  Вважається, що потрібно відразу ж думати про хороше. Тільки позитивні емоції зможуть відновити ауру.
  Віруючі люди радять звернутися до Господа з молитвою, попросити прощення у природи. Ваші вибачення будуть прийняті як каяття, а значить, вас пробачать.

  Чому не можна вбивати павуків в будинку? Прикмети даного забобони ви тепер знаєте. Зіткнувшись у своєму будинку з павучком, не піддавайтеся паніці, не прагніть його вбити. Пам’ятаєте, цей маленький трудяга не просто так плете свої мережі. В них він ловить ваше щастя, удачу і родинне благополуччя!