Поява в сім’ї новонародженої дитини завжди супроводжується радістю, хвилюванням, тривогою та неспокоєм. Особливу увагу в перші тижні життя приділяється зовнішньому вигляду. Батьки старанно обробляють пупок, ретельно вибирають засоби для купання. Мами і тата задаються питанням: чому у новонародженого білі прищики на обличчі? Відповісти на нього зможе тільки лікар після обстеження. Цей симптом найчастіше є нормою. Але в деяких ситуаціях мова йде про патології. Розглянемо всі ситуації.

Фізіологічні висипання

 • Якщо ви помітили на личку дитини дрібні прищики, які з’явилися відразу після народження, то це гормональна висип. Вона виникає внаслідок передачі дитині матір’ю деяких гормонів. Як тільки ці речовини вийдуть з організму карапуза, висип зникне. У більшості дітей білі прищики на обличчі з’являються саме з цієї причини. Буквально через 1-2 тижні від них не залишиться й сліду.
 • Друга причина, по якій з’являється висип на тілі немовляти – це незрілість сальних залоз. Називаються такі прищики — міліуми. Зовні вони схожі на дрібні намистинки або перлини. З’являються міліуми в області щік, носових пазух, лоба і під очима. Дана висип виникає приблизно через два тижні після народження і проходить самостійно протягом місяця.
 • Що робити з фізіологічної висипом?

  • Ви помітили білі дрібні прищики на обличчі у новонародженого? Для початку заспокойтеся і не панікуйте.
  • Пам’ятайте, що такі висипання забороняється обробляти спиртовими розчинами та лосьйонами. Шкіра малюка дуже ніжна і тонка. Ви можете нанести опік.
  • Категорично забороняється видавлювати прищі. Своїми діями ви не тільки завдати біль дитині, але і занесете інфекцію.

  • Вітається умивання чистою кип’яченою водою не менше двох разів на добу. Приготуйте для малюка ванночку з заспокійливими шкіру інгредієнтами. Це слабкий розчин марганцівки, відвар лаврового листя, календула або череда. Підсушує і протизапальну дію надасть ромашка. Можна протирати личко малюка таким відваром по мірі необхідності.
  • Якщо протягом кількох тижнів ваші дії не допомогли або висипання стали більше, необхідно показати немовляти лікаря. Можливо, мова йде про патологічному процесі.

  Алергія і везикулопустулез

  Коли у дитини з’являються білі прищики на обличчі, мама повинна обов’язково звернути увагу на власне харчування. Можливо, справа саме в ньому. Під час грудного вигодовування необхідно виключити з раціону всі алергени. Ретельно перегляньте, що ви їли напередодні появи висипу. Якщо виявляться алергічні продукти (наприклад, горіхи, червоні фрукти і овочі, консерванти і спеції), то справа саме в цьому. Позбутися від алергії у немовляти вам допоможе сувора дієта. При необхідності лікар призначить адсорбенти та антигістамінні склади.

  У дітей першого місяця життя іноді з’являються шкірні інфекції. Одна з таких – везикулопустулез. Характеризується патологія появою великих гнійників переважно на обличчі. Також висип переходить на животик і спинку. Причина появи такої патології – бактерії (стафілококи і стрептококи). Позбутися від проблеми можна тільки з допомогою доктора. Лікар призначить бактерицидні склади і антисептики, дозволені до застосування у новонароджених.

  Якщо вас хвилює питання появи білих прищиків на обличчі у новонародженого, то варто показати малюка лікаря. Тільки фахівець зможе відрізнити фізіологічні висипання від цієї проблеми. Зверніть увагу на те, що деякі інфекційні захворювання (наприклад, вітрянка) мають такий же симптом: білі прищики на обличчі.