Дитина не бере груди що робити

Дитина відмовляється брати груди. Здавалося б, на тлі повного здоров’я, при звичному режимі харчування малюк раптом не визнає мамині груди.

Чому дитина не бере груди

Зміст:

  • 1 Чому дитина не бере груди
  • 2 Що робити якщо дитина відмовляється брати груди
  • 3 Дитина відмовляється від грудей (Відео)

Дитина не бере груди що робити

Явно причина цьому є. Необхідно лише спокійно і уважно розібратися в сформованій ситуації.

Дитина може перестати брати груди в перші дні після пологів. Ось ви вже не один день прикладали малюка до грудей, разом пройшли перший етап появи молока в грудях, її доброго наповнення, і навіть встановили зручний для вас обох режим харчування.

Однак раптом малюк навідріз відмовляється смоктати, відвертається від грудей, вередує і плаче, коли ви підносите його до себе для годування. Якщо навіть захоплює груди, то ненадовго: робить кілька спроб і випускає груди, крутячи головою.

Якщо дитина здорова, то причиною такої поведінки може бути неправильне прикладання до грудей, неповний захоплення соска і близько сосочкового гуртка або ж великий приплив молока. Груди при цьому стає напруженою, її важко захопити, а особливих зусиль малюк докладати не хоче.

Що ж у цій ситуації ви можете зробити? Зцідіть кілька мілілітрів молока так, щоб ваша груди стала м’якше і як вдень у соска, тоді дитині легше буде взяти груди.

Причиною відмови дитини від грудей може бути і недостатня кількість молока в грудях. З-за цього малюк може усуватися від маминих грудей, тому що всі його зусилля марні, і він не наїдається. У цьому випадку годування буде проводитися з однієї і іншої груді.

Зверніть увагу, як ви чините, якщо дитина в перервах між годуваннями плаче. Може ви, для зняття напруги і тривоги даєте йому не груди, а пустушку? А може бути, не до кінця докормив малюка, сцеживаете грудне молоко, і щоб малюк не дай бог не схуд і не залишився голодним, докармливаете з пляшки? В даному випадку це і буде основною причиною того, що дитина перестала брати груди.

Що робити якщо дитина відмовляється брати груди

Дитина не бере груди що робити

  • Виключіть всіх «конкурентів» — всі гумові, силіконові або латексні замінники маминих грудей. Попросіть тата і бабусю максимально звільнити вас від домашніх турбот. В даний момент, поки малюк не почне смоктати груди, постарайтеся бути постійно поряд з малюком.
  • Не нервуйте перед годуванням, ласкаво поговоріть з дитиною, потримайте його довше на руках, нехай і він заспокоїться, і ви. Терпіння і ласка обов’язково принесуть результат.
  • Не намагайтеся догодувати малюка ніякими сумішами – це початок шляху в нікуди. Або іншими словами, у світ штучного вигодовування. Краще пропустити одне годування і дочекатися поки малюк зголодніє, ніж йти у нього на поводу і переводити на адаптовану суміш. Повірте, інстинкти переможуть!
  • В даній ситуації графік годування буде вільний, годувань «по годинах» не може бути взагалі. Прикладайте малюка до грудей при першій вимозі, навіть якщо годування будуть затягуватися, а прохання про їжу виникати через кожну годину.
  • При годуванні завжди залишайтесь на самоті, хай ніхто вас не відволікає, щоб ніякі сторонні подразники не привертали увагу і викликали інтерес в період, коли дитина знаходиться у грудях. Діти з трьох-чотирьох місяців вже уважно і з цікавістю вивчають навколишній світ, тому будь-який звук або розмова батька з бабусею за дверима можуть бути набагато цікавіше, ніж мамина груди.

Читайте також: Харчова алергія у дитини діагностика, симптоми, профілактика

Іноді відмова від грудей виникає при порушенні звичного ритму життя. Зверніть увагу, може ви перегуляли, можливо, дитина не виспався. Іноді веселі і галасливі гості можуть викликати перезбудження у малюка. Не виключена ймовірність того, що водні процедури були надто тривалими, вода гаряча, а масаж неприємний.

Можливо, щось змінилося в маминому меню? Не було чи похибки в раціоні харчування? Деякі продукти можуть викликати появу небажаного присмаку грудного молока, який не влаштовує малюка. Виключіть ті продукти, які змінюють смак молока.

Не користуйтеся парфумерними засобами, ароматичними маслами для тіла, адже дитя знає ваш запах і його зміна може сигналізувати йому про щось чужому. Дитина настільки чутливий до всякого роду змін, що відмова від грудей буде усунутий як тільки зникнуть небажані зовнішні подразники.

Бувають і більш значимі причини відмови від грудей. У малюка можуть різатися зубки або його турбує молочниця ротової порожнини. Він стає примхливим, заподіює йому біль будь-який дотик до воспалившимся ясен, він дратівливою, погано спить і як результат не бере груди. У цьому випадку можна скористатися знеболюючими гелями для ясен на основі лідокаїну, щоб полегшити стан малюка.

Якщо він хворий, ви помітили закладеність носа, утруднене дихання, кашель – покажіть дитину лікареві, адже погане самопочуття і зниження апетиту теж можуть бути причиною відмови від грудей.

На встановлення попередніх взаємовідносин ви можете витратити два-три дні, а може і два тижні, і тому наберіться терпіння. Намагайтеся давати дитині груди перед пробудженням, і як тільки малюк заспокоюється, перед сном. У цей час включаються умовні рефлекси, і потужний вроджений смоктальний рефлекс, у спокійному стані напівзабуття, поверне звичку брати груди. Довіряйте своїй дитині і не приймайте необдуманих рішень, не позбавляйте його такого необхідного грудного вигодовування.

Дитина відмовляється від грудей (Відео)