Як тільки дитина починає відвідувати школу, до нього пред’являють різнорівневі нові вимоги, що тягнуть за собою формування додаткових обов’язків. Кому-то все нове дається легко, а хтось відчуває серйозні труднощі. Школа прагне не тільки закласти певний запас знань в учнів, але вчить дітей вчитися. Така мета передбачає добре розвинені у дітей розумові процеси, пам’ять, уяву, уважність. Спостереження педагогічного колективу, дослідницька робота психологів вже неодноразово довели, що якщо школяр на початковому етапі не навчився навчального процесу, то він з великою часткою ймовірності перейде в розряд невстигаючих учнів. Отже, ваша дитина розсіяний що робити: неуважний дитина і як йому допомогти в навчанні?

Не рідкісні випадки, що вихователі і вчителі висловлюють скарги батькам, що дітвора не здатна зосередитися, постійно що-небудь відволікається, не виконує завдання в повному обсязі. Та й батьки здатні помітити, що малюк постійно витає в хмарах, не чує, що йому вселяють оточуючі.

Причини дитячої неуважності, неуважності

Вважається, що в цьому є певні причини. Щоб зрозуміти, чому дитина неуважна, проаналізуйте розпорядок дня дитини. Уточніть, як він харчується, чи вистачає йому часу для сну, немає переутомляемости. Можливо, що недостатність уваги стала причиною звичайної втоми.

Часто буває, що неуважність викликана особливостями характеру. Малюк без явних труднощів здатний змінювати дії, довгий час вникає в суть проблеми.

При частих хворобах багато сил дитини витрачається на відновний процес, для концентрування уважності їх вже практично не залишається. Це ж явище спостерігається, якщо малюк відчуває переутомляемости.

Зверніть увагу, в яких випадках ваша дитина виявляє неуважність. Цілком може бути, що це виражається під час навчального процесу. Це говорить про те, що малюкові дане заняття не цікаво, він не вважає його важливим і потрібним. Не варто витрачати час на лайку і покарання – просто поясніть малюкові, наскільки важливо знати той чи інший шкільний предмет.

Заборонені прийоми боротьби з дитячою неуважністю

Батьки завжди прагнуть вирішити проблему своїми силами. І найчастіше їх дії помилковими, так як пов’язані з моралями і покараннями для малюка. Даного роду дії не здатні нести позитивний ефект, так як неуважний дитина не в змозі вислуховувати довгі нотації про те, що не можна проявляти неуважність. Та й немає можливості усунути неуважність тільки з тієї причини, що так побажали дорослі.

Як допомогти дитині стати уважнішими

Слід знати, що увага — це здатність зосереджуватися на будь-яких об’єктах або явищах. Навколишній світ впливає величезною кількістю інформаційних джерел, які засвоїти в повному обсязі немає можливості. Але необхідно вміти виділяти найбільш корисні відомості, які знадобляться в подальшому для прийняття правильних рішень.

  • Перш, ніж починати заняття по розвитку уваги, слід знати, які саме особливості менше розвинені у вашого малюка, щоб зосередитися саме на них. Маючи хорошу здатність концентруватися, дитина має спостережливістю, більш організований.
  • Об’ємом уважності вважається кількість сприйнятих і утримуються у свідомості подій одночасно. Дитині буде нескладно проводити порівняльні дії, аналізувати, узагальнювати. Вміючи виконувати подібні операції, ваш малюк навчиться логічно міркувати.
  • Для дієвої допомоги відома маса корисних порад. Один з них – настільні ігри. Збирати мозаїку і пазли досить захоплююче, у цей час відбувається серйозне концентрування уважності у дитини. Залучаючи до таких занять розсіяного малюка, можна домогтися від нього зібраності і зосередженості.
  • Діти люблять спостерігати за живою природою, тому частіше влаштовуйте прогулянки, щоб малюк мав можливість стежити за хмарами, пташками, метеликами, падаючими листям.
  • Створіть для малюка робочу обстановку. Не розташовуйте стіл, за яким він виконує домашні завдання, біля вікна – це відверне дитину від занять. Намагайтеся, щоб під час роботи навколо дотримувалась тиша.
  • Для тренувань пам’яті обговорюйте з дітьми прочитані книжки або переглянуті мультфільми. Ці дії змусять малюка концентрувати увагу і напружувати пам’ять, щоб згадати ті чи інші події.

Регулярно виконуючи ці нескладні поради, ви досягнете позитивних результатів. Малюк впорається зі своєю неуважністю, розвине корисні навички.