Дитяча депресія, як з нею боротися?

Дитяча депресія, як з нею боротися?

Дитячої депресії схильні більшість дітей різного віку. Депресія є більше, ніж смуток або печаль. В цей момент все падає з рук, пропадає інтерес до життя, нічого не хочеться робити.

Коли виникає депресія у п’ятирічної дитини, він не хоче веселитися, стає дуже спокійним і тихим, мало рухається. В основному це відбувається в результаті несподіваних і неприємних зміни в житті. Депресія ж у десятирічної дитини менше видно, і відбувається в тому випадку, коли зникає звичайна для даного віку товариськість. При цьому знижується успішність у школі, погіршується увага, він замикається в собі, до того ж розриває контакт з колишніми друзями, пропадає інтерес до раніше улюбленій справі.

Тривожним сигналом про те, що у дитини депресія, є зміна в її поведінці, особливо, коли це пов’язано з якою-небудь втратою в його житті.

Що потрібно робити батькам, щоб не допустити депресію у улюбленого чада?:

 

1. Виявляти чуйність і постійно спостерігати за дитиною, особливо коли він втрачає інтерес до друзів і улюбленій справі. Почуття дитини подібні до почуттів дорослих. Тому, не варто йому радити взяти себе в руки – він би давно все це зробив, якщо б зміг.

2. Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. Батьки зобов’язані прикласти всі зусилля, і завантажить його яким-небудь заняттям так, щоб на вихідних йому сильно захотілося вийти на прогулянку. Можна навіть попросити його, щоб розказав, що написав чи намалював свої почуття.

3. Не варто плутати цей крик про допомогу з звичайним заявою: «я негарна». Один справжній кризовий випадок дорівнює тисячам схожих заяв. Але саме кризовий випадок, потрібно не упустити. Не варто звертати увагу тільки на одні сказані слова. Зате, якщо слова підкріплюються несподіваною ізоляцією, а також зміною в поведінці – тоді обов’язково потрібно почати турбуватися.

Читайте також: Психологія спілкування в школі

4. Часто депресії супроводжує озлобленість і дух протиріччя. В такому разі, з дитиною важко впоратися, і багатьом батькам хочеться на нього накричати або вдарити. Не варто цього робити, так як дитяча депресія тільки посилитися.

5. Депресія дуже часто з’являється, якщо у дитини починаються труднощі з навчанням. Таким чином, школа стає причиною дитячого стресу, і більшість доріг до успіху стають для нього закритими. В такий момент дитина більше піддається депресії, і його дуже важко переконати в тому, що він може чогось досягти.

6. Завжди необхідно заохочувати захоплення дитини, особливо ті, які не дають йому сидіти вдома. Бажано записати його в той гурток або секцію, в який він сам хоче ходити, а не в той, куди його змушують ходити батьки. Крім того потрібно все робити так, щоб дитина часто перебував в очікуванні тільки самих приємних моментів.

7. Якщо почалася депресія, то дитину, варто відвести на прийом до психолога або психіатра. Особливо це бажано, якщо видно, що він може собі завдати шкоди.

8. І якщо вже нічого не допомагає, то дитині можна давати антидепресанти, які зможуть принести йому невеликий, але полегшення.

Як вчасно виявити депресію у дитини і допомогти йому позбутися від неї? (Відео)