Дитяче злодійство причини та корекція

Дитяче злодійство причини та корекція

В цій статті говориться про те, як батьки можуть розпізнати і надалі боротися з крадіжками дитини.

Інший раз багато батьки звертають увагу на те, що з гаманця зникають гроші, а серед іграшок дитини вони бачать чужі речі.

 

Дитяче злодійство є дуже поширеним явищем, з якими нерідко стикаються дорослі.

Якщо дитині ще немає 4 років, і він вже був помічений у крадіжці, то батькам поки не варто турбуватися. Тому що такі дітки поки не ділять речі на свої і чужі. Однак, якщо дитині вже від 4 до 6 років, і він був помічений у привласненні чужих речей, то це вже можна вважати крадіжкою. І батькам вже потрібно хвилюватися з цього приводу, пояснювати йому без крику і лайки, що красти не можна.

 

Основними причинами крадіжки є:

Зміст:

  • 1 Основними причинами крадіжки є:
  • 2 Корекція дитячого злодійства
  • 3 Діти і злодійство (Відео)

 

1. Дитина не знає, що річ, яку він взяв, належить іншій людині. Наприклад, вчитель, сусіда або однолітка. В даному випадку, батьки зобов’язані поговорити з ним, про те, що цього не варто робити, при цьому наводячи аргументи та яскраві приклади з життя.

2. Іноді дитина без дозволу бере чужу річ завдяки емоціям, з-за імпульсивного пориву. Тому, що він не може встояти перед річчю, про яку він завжди мріяв, але йому батьки не купували. А тут можна просто простягнути руку, і отримати довгоочікувану річ. В даному випадку, батьки зобов’язані виробляти в дитини силу волі, вчити жити, а також грати, при цьому дотримуватися правил. А ще пояснювати, що не завжди можна підкорятися емоціям.

3. Буває, що господар речі застосовував її як доказ своєї переваги. В цьому випадку дорослі зобов’язані пояснити своїй дитині, що крадіжка є дуже поганим методом, для відстоювання власної гідності.

4. Іноді малюк займається крадіжкою, якщо не відчуває батьківської ласки і любові. Навіть якщо сім’я має матеріальний достаток. Тим самим намагаючись привернути до себе увагу. І якщо батьки не зможуть змінити своє ставлення до дитини, то в підсумку вони і їхня дитина, просто віддалятися один від одного.

Що ж варто робити батькам, якщо дитина попався на крадіжці?

В першу чергу, після того, як злочин розкрилося, і дитина не заперечує провину, батьки зобов’язані його за це покарати, але не фізично. Просто потрібно роз’яснити дитині, навіщо він обов’язково повинен виправити власну помилку.

Потім слід переконатися, що він кається і йому дуже соромно. І постаратися знайти для нього покарання, яке буде відповідати вчиненому. Навіть коли малюк сам поверне крадену річ, вже можна вважати непоганим покаранням. Він зрозуміє, що красти не можна. Після того, як дитину пробачать, йому не варто постійно нагадувати про його провині. Так як він вважатиме, що втратив довіру батьків і сам перестане їм довіряти.

Дитяче злодійство причини та корекція

Корекція дитячого злодійства

 

1. Не варто дитини провокувати. Тобто батьки не повинні залишати на видному місці цінні речі, які можуть спокусити дитину. Він же не завжди може контролювати власні бажання.

2. Слід обов’язково з дитиною вести розмову з приводу грошей. Він не завжди розуміє ціну речам, не знає, скільки вони коштують. Тому потрібно попросити його придбати яку-небудь річ, а також роз’яснити, як заробляються гроші, узяти на свою роботу і провести невелику екскурсію. І завжди треба радитися з ним, при покупках, при цьому розповідаючи, куди і на що витрачайте гроші сім’ї.

3. Завжди розвивати почуття власної гідності. Малюк зобов’язаний мати свої особисті речі, з якими він може робити все, що захоче. Навіть якщо, що-небудь зламає, втратить або забруднить. Через час він привчитися дорожити власними речами і зрозуміє, чому інші люди завжди турбуються про своїх речах.

Красти можуть не тільки діти з бідних сімей, але також і з багатих. Просто дорослі, коли побачать у своєму будинку чужу річ, зобов’язані з’ясувати причини цього поганого вчинку з боку дитини, поговорити з ним і постаратися, щоб цей вчинок не був здійснений в інший раз. Слід просто навчити дитину усвідомлювати свої помилки і обов’язково показати йому, що його люблять і довіряють.

Діти і злодійство (Відео)