Догляд за новонародженими в перші місяці

Догляд за новонародженими в перші місяці

Догляд за новонародженим

Зміст:

  • 1 Догляд за новонародженим
  • 2 Догляд за новонародженим у перші місяці життя
  • 3 Початок життя. Ваша дитина від народження до року (Відео)

 

Для багатьох народжують перший раз мам тема догляду за новонародженим є дуже актуальною, оскільки досвіду ще недостатньо, а теоретичних знань може і не бути зовсім. Дана стаття створена для того, щоб допомогти в турботі про малюка в цей складний період.

 

1. Чистота.

 

Один з найважливіших аспектів догляду за новонародженими, про які варто пам’ятати батькам, – це чистота приміщення і предметів, що оточують дитину. У повітрі і побутових речах накопичується безліч мікробів, які можуть нашкодити здоров’ю ще зовсім маленької людини і викликати різного ступеня захворювання. Для того щоб як можна більше його убезпечити, необхідно не забувати про щоденне прибирання та частого прання білизни, з яким він контактує. До того ж не слід брати брудними руками дитячі іграшки.

 

2. Харчування.

 

Вважається, що годувати дитину бажано по годинах, але, як показує практика, діти, які харчуються за необхідності, набагато більш спокійні. До того ж, графік харчування формується без примусу через дуже нетривалий час.

 

3. Купання.

 

Всупереч усталеній думці, зовсім не обов’язково купати новонародженого кожен день. Батьки можуть самостійно вибрати зручний графік і час водних процедур. Перший раз потрібно проводити їх по закінченню доби з моменту загоєння пупка. Але залишається обов’язковим щоденне підмивання і вмивання.

Підмивати дитину потрібно після кожного спорожнення кишечника, а вмивати обличчя кілька разів протягом дня. Варто уникати синтетичних губок, краще придбати для цих цілей спеціальні рукавички, які надягають на руки і дозволяють проводити водні процедури без шкоди для здоров’я.

Вода не повинна перевищувати 37 °С. Для зручності в магазинах продаються спеціальні термометри, які не дадуть можливості випустити з уваги температурний режим. По закінченню купання одягнути дитину в чисті, випрасувані речі, а потім погодувати.

 

4. Одяг.

 

Одяг новонародженого також не повинна бути з синтетичних матеріалів. Переодягати малюка слід двічі в день, вранці і ввечері. Не потрібно загортати його занадто сильно, потрібно враховувати кліматичні умови. При занадто товстому шарі одягу він почне потіти, і будь-самий легкий протяг може призвести до застуди.

 

5. Прогулянка.

 

По закінченню двох тижнів варто включати в щоденний режим прогулянки. Свіже повітря необхідний для розвитку, він допомагає збагатити клітини організму киснем. Тому гуляти слід кожен день в будь-яку пору року та погоду. Погодувати дитину краще перед виходом на вулицю.

 

6. Сон.

 

Сон, звичайно ж, також є важливою частиною розвитку дитячого організму. Новонароджені сплять багато, близько 20 годин на добу. З часом більшу частину дня буде займати неспання, але денний відпочинок залишається важливим.

Не варто привчати новонародженого спати в повній тиші, оскільки з часом йому буде складно засипати при найменшому шумі. Але і включати голосно телевізор або яскраве світло також не варто, адже це не дасть нервовій системі відпочити і викличе занепокоєння. Також необхідно контролювати, щоб дитина не спав весь час на одному боці, а періодично повертати його голову.
Догляд за новонародженими в перші місяці

Догляд за новонародженим у перші місяці життя

 

Поява на світ нової людини це завжди велика подія, і коли малюк народився, то він потребує тепла, захисту і правильному догляді.

При появі на світ малюк покритий особливої мастилом, яка служить його захисним шаром в животі у мами, вона оберігає його від різних бактерій і інших зовнішніх чинників.Цю мастило акуратно видаляють лікарі і передають дитину в турботливі руки мами.

Читайте також: Температура у дитини

Шкіра така ніжна, що її легко подряпати або пошкодити, тому в перший місяць новонародженому треба надягати на ручки м’які рукавиці зі швами назовні, які вбережуть дитину від своїх, ще не скоординованих рухів. І будь-який контакт з ніжною шкірою повинен бути дуже обережний.

 

7. Обробка пупкової рани

 

У догляді потребує пупкова рана, яку лікарі, ще в пологовому будинку, щодня змазують розчином діамантової зелені, інакше кажучи, зеленкою. У перші дні обов’язково обробка повинна бути тільки стерильними інструментами — ватна паличка або без торкання крапелькою з піпетки.

Цю процедуру необхідно повторювати кожен день до повного загоєння ранки. У перелік щоденного догляду увійдуть ще такі пункти, як купання, умивання вічко і періодичне укорочення нагідок, на руках приблизно раз в три дні, на ногах — раз в тиждень.

 

8. Масаж малюка

 

Обов’язковим є й щоденний масаж новонародженого, краще його робити теплими руками в спокійній обстановці і з самого початку проводити цю процедуру виключно в гарному настрої малюка, щоб надалі масаж у нього був пов’язаний з позитивними емоціями, приємним дозвіллям з мамою.

Але якщо дитина показує невдоволення або зовсім плаче, то варто негайно припинити, інакше малюк буде асоціювати масаж з негативними емоціями.Педіатри рекомендують робити розслабляючий масаж після вечірнього купання перед сном, добре, якщо це перейде в традицію, що полегшить подальше присипляння дитини.

 

9. Годування дитини

 

Величезну увагу потрібно приділити годування малюка і режиму сну і неспання. Що стосується вигодовування, так це широке питання, що потребує окремої уваги, але в цілому потрібно визначитися зі способом насичення і режимом – з тимчасової періодичністю або на прохання дитини.

Дітей першого місяця життя рекомендують годувати на вимогу, а далі залежить від спільного вибору мами і малюка, щоб було комфортно обом.Також вигодовування може бути грудним, штучним і комбінованим, мама сама вирішує по тим чи іншим причинам яке вигодовування їй більше підходить.

Ну і сон, в перший місяць життя немовля дуже багато спить, якщо він ситий, нічого не турбує, і досить пильнував, то дитина добре і міцно спить.

 

10. Прогулянка

 

Важливо пам’ятати, що дитині необхідний свіже повітря, чи то тривалі прогулянки або достатнє провітрювання квартири, якщо вихід на вулицю, приміром, неможливий. Але свіже повітря обов’язковий для хорошого імунітету і здорового розвитку малюка.

 

 

11. Предмети для догляду.

 

Наприкінці варто згадати про необхідні інструменти, які допоможуть батькам в повсякденному догляді за новонародженим. Для цього варто завжди тримати під рукою: вату, стерильний бинт, марганцівку, дитяче мило, присипку або спеціальне масло, чистий гребінець, термометр для вимірювання температури тіла.

Всі ці речі повинні бути накриті ретельно випраного пелюшкою і зберігатися окремо. Вату для зручності можна розірвати на середні за розміром кульки.

 

Початок життя. Ваша дитина від народження до року (Відео)