Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Сьогодні кожна третя дитина дошкільного та шкільного віку страждає порушенням зору. Величезні плазмові телевізори, від яких діти не можуть відірвати свій погляд, комп’ютери, телефони – все це призводить до порушення зору. Із-за слабких очних м’язів розвивається короткозорість. Очі, як і будь-який орган потребує відпочинку. Гімнастика – кращий метод розслаблення очей і поліпшення зору. Гімнастика для очей для дітей для поліпшення зору — вправи з описом.

Короткозорість

Розрізняють 3 стадії захворювання:

 • Легка;
 • Середня;
 • Важка.

Короткозорість може носити вроджений характер, а може з’явитися у дитини з часом, тобто придбана. Короткозорість – патологія очей, при якому людина погано бачить предмети, розташовані на відстані. Якщо ви хочете, щоб у вашого малюка був гарний зір, налаштуйте себе і дитини на тривале лікування. Виконуйте всі рекомендації лікаря. Окулісти рекомендують кілька разів на день робити гімнастику для очей для дітей для поліпшення зору.

Виконувати вправи можна вдома, на прогулянці, на перерві в школі. Головне, щоб вправи виконувалися правильно.

Які вправи виконувати при короткозорості

Вправа №1

Зажмурівання – швидкий спосіб розслабити очі. Природний процес моргання поліпшує кровопостачання ока, очищає слизову від пилу і забезпечує зволоження сітківки ока. При зажмуривании ці процеси посилюються в рази. Повторюйте таку вправу з дитиною 5 – 7 разів на день.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Вправа № 2

З дітьми таку вправу проводять у ігровий формі. За грайте з малюком у льотчика. Покажіть, як правильно виконувати вправу. Такого роду гімнастика сприяє зміцненню очних м’язів і активізації кровообігу.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Вправа № 3

Не менш ефективний спосіб розслабити і зміцнити м’язи ока. Рух очей вгору – вниз, вправо – вліво. Повторюйте вправу 3 – 4 рази на день для досягнення результату.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Вправа № 4

Вправу виконують 3 – 4 рази в день по 6 разів в кожну сторону. Зверху – вниз дитина очима описує півмісяць. Спочатку в одну сторону, потім в іншу.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Вправа № 5
Комплексна гімнастика, призначена для лікування і профілактики короткозорості у дитини. Виконувати рухи очима в різних напрямках. Повторювати 2 – 3 рази кожну вправу, 1 – 2 рази на день, щодня.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Вправа № 6

Такий вид гімнастики допомагає розслабити очі після тривалих навантажень. Виконується з метою лікування і профілактики короткозорості у дітей. Дана гімнастика відрізняється від попередніх тим, що здійснюється вплив на точки, що відповідають за кровопостачання органів зору і відтоку очної рідини. Даний вид гімнастики мама може самостійно проводити дитині.

Гімнастика для очей для дітей вправи при короткозорості

Можна проводити легку, але ефективну гімнастику на прогулянці. Попросіть дитину зосередити і зафіксувати погляд на предметі, розташованому на відстані 1 метра. Через 5 – 10 секунд дитина повинен перевести погляд на деякий час на інший предмет, розташований на відстані 10 метрів. Виконувати 1 – 2 рази на день, щодня. Такий вид гімнастики допомагає зміцнити м’язи очей і попередити розвиток короткозорості.

Профілактика короткозорості

Щоб зберегти хороший зір до глибокої старості, дотримуйтеся простих правил і привчайте до них дітей:

 • Регулярно проходьте обстеження в окуліста;
 • Правильно підбирайте освітлення;
 • Дотримуйтесь особисту гігієну, навчіть дитину правильно вмиватися;
 • Не читайте при приглушеному світлі;
 • Не читайте в положенні лежачи;
 • Не зловживайте переглядом телевізора і комп’ютерними іграми;
 • Влітку використовуйте сонячні окуляри;
 • Регулярно робіть гімнастику для очей.

Не забувайте про харчування. Існують продукти, які надають сприятливу дію на органи зору.

Серед них:

 • Морква;
 • Яблука;
 • Чорниця;
 • Болгарський перець.

Гімнастика для очей для дітей допоможе скорегувати зір. Більшість дітей, з порушенням функції зору потребують носінні окулярів. Але, як правило, окуляри для дитини – це щось жахливе і непристойне. Мама повинна направити всі сили на переконання малюка в зворотному. Щоб зір не падав, необхідно носити окуляри. Розкажіть, що окуляри – це ознака інтелігентності і грамотності людини. Скільки вчених носять окуляри! А чим ваша дитина гірше? Головне, позбавити від комплексу ваше чадо.