Грудне вигодовування новонароджених плюси

Грудне вигодовування – форма годування груддю новонародженої людини. Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що грудне вигодовування є найкращим харчуванням дитини.

Грудне вигодовування новонароджених плюси

Грудне вигодовування новонароджених>

Зміст:

 • 1 Грудне вигодовування новонароджених
 • 2 Як збільшити обсяг молока
 • 3 Раціон годуючої мами
 • 4 Правильне грудне вигодовування
 • 5 Плюси грудного вигодовування для мами і дитини
 • 6 Основні переваги в грудному вигодовуванні?
 • 7 Грудне вигодовування Комаровський (Відео)
 • 8 Годування груддю. Як довго? — Школа доктора Комаровського
 • 9 Дієта при грудному вигодовуванні Комаровський

Молозиво або молоко?

Молочні залози починають змінюватися ще в період самої вагітності, всі хто вже народжував, пам’ятають ці відчуття. Груди набухають, стають щільнішими і періодично болять. Це формується молоко.

Але після народження малюка молоко з’являється не відразу, спочатку з’являється молозиво. Тому так важливі перші дні після народження. Краще якщо малюка відразу після пологів прикладуть до грудей.

Таким чином, в організмі мами — новонародженого відбувається запуск механізму лактації. Молока у той час ще не буде, але буде більш поживна речовина – це молозиво. Звичайно, молозиво менш жирне, ніж молоко, але воно містить більше вітамінів, ферментів, антитіл, білків і вуглеводів.

Молозиво допоможе новонародженому утворити мікрофлору і імунітет. Така мікрофлора допоможе маленькому організму сформувати антитіла і бути більш стійким до дитячих хвороб. Поки організм матері виробляє малу кількість молозива, але якщо часто прикладати малюка до грудей то вже на третій день з’являється калорійне, повне вітамінів і мінералів материнське молоко.

Грудне вигодовування новонароджених плюси

Як збільшити обсяг молока

Грудного молока допомагає вироблятися такий як гормон пролактин. Чисельність таких гормонів збільшується при годуванні грудьми, тим самим провокує вироблення молока для наступного годування. Мама може відчути поколювання в грудях під час годування це йде вироблення гормону.

Тому можна зробити висновок: чим частіше ви прикладайте малюка до грудей, тим більше буде вироблення молока. У деяких мам може скластися враження, що дитина не наїдається, в такому випадку не потрібно бігти за сумішшю і починати догодовувати дитину.

Новонароджені дуже швидко звикають до соски, і потім, наївшись, суміші, дитина більше не захоче прикладатися до грудей. Медики радять у такому разі прикладати дитину до порожньої грудей, таким чином, смоктання малюка буде стимулювати вироблення (освіта) материнського молока.

Під час годування не потрібно часто міняти груди, потрібно дати дитині висмоктати її повністю. При годуванні груддю жінка повинна уникати нервових потрясінь і стресів це може негативно позначитися на приплив молока. При сильному стресі лактація може повністю зупинитися. Якщо це все ж сталося, то необхідно звернутися в лікарню за допомогою.

Грудне вигодовування новонароджених плюси

Раціон годуючої мами

Раціон годуючої мами повинен бути повноцінним, нешкідливих і збалансованим для годування новонародженого. Існує думка, що меню годуючої одноманітно і в основному в нього входять каші, але це не так.

Збалансоване, правильне харчування молодої мами суттєво допоможе з виробленням молока. У меню повинно входити м’ясо, риба, сир, молоко, хоча медики не рекомендують вживати його в перший місяць після пологів.

В день потрібно з’їдати 50 або 100 грам сиру, не більше одного курячого яйця, якщо переборщити у дитини може бути алергія. Також потрібно вживати різні фрукти і овочі тільки не варто їсти їх відразу багато видів, якщо у дитини буде алергія, не зрозумієте.

Також не варто забувати і про каші особливо корисними є гречана, вівсяна. Доцільним буде відмовитися від гострих спецій (хрін, гірчиця, часник, цибуля), вони можуть змінити смак молока і дитина відмовиться брати груди.

Грудне вигодовування новонароджених плюси

Правильне грудне вигодовування

Молоді і недосвідчені мами іноді стикаються з проблемами при грудному вигодовуванні. В цьому немає нічого страшного – процес дійсно вимагає вправності. Щоб налагодити годування матусям необхідно дотримуватися ряду рекомендацій, які допоможуть уникнути незручностей.

Не сцеживайте молоко, якщо дитина добре ссе груди

В цьому просто немає необхідності. Якщо дитина часто просить груди і з задоволенням їсть, немає причин зціджувати молоко після кожного годування.

Не перестарайтеся з особистою гігієною

Деякі матусі просто одержимі ідеєю чистоти і перед кожним годуванням ретельно промивають соски. Насправді, користі від цієї процедури немає, скоріше навпаки. Занадто часто промиваючи соски, Ви змиваєте з них захисні масла, які спрощують процедури для годування дитини, а також запобігає потраплянню до дитини бактерій та інфекцій.

Для підтримки тіла в чистоті Вам цілком вистачить двох водних процедур в день, вранці і ввечері.

Читайте також: Харчування годуючої мами, що можна і не можна

Дотримуйтеся прописаної Вам дієти

Навряд чи для Вас буде новиною те, що деякі продукти, особливо екзотичні, здатні внести зміну до складу грудного молока. В результаті чого у дитини можуть виникнути коліки, проблеми з травленням і багато іншого.

Тому, як би сильно Вам не хотілося якихось смаколиків, не рекомендується їсти нічого зайвого, поки Ви годуєте грудьми. Крім ризику отруїти малюка, Ви також можете спровокувати його відмова від грудей. Відчуваючи, що молоко на смак змінилося, дітки іноді перестають хотіти груди, у зв’язку з чим доводиться занадто рано переходити на прикорм.

Не давайте дитині соски і пустушки

Смоктальний рефлекс дитини цілком може бути задоволений за рахунок цих предметів. Насосавшись їх, малюк вже не захоче смоктати груди, а голод-то залишиться. Також це заподіє шкоди і Вашої лактації, адже якщо малюк рідше і менше буде смоктати груди, молоко почне пропадати.

Крім того, часто соски грудей менш зручні для дитини, ніж соска, за яку легко вхопитися. Тому що повія може бути важко перебудуватися з зручного предмета на незручний. Це також може призвести до того, що Ваше чадо занадто рано відмовиться від грудей.

Звичайно, деякі діти хочуть відчувати в роті щось, що можна смоктати, постійно. Але рекомендуємо все ж не захоплюватися сосками і пляшечками, так як наслідки неминучі.

Як бачите, правил успішного годування грудьми чимало, але дотримуватися їх не так вже й складно. Не лінуйтеся доглядати за своїм малюком, не лінуйтеся здобувати нові навички і у Вас все вийде.

Грудне вигодовування новонароджених плюси

Плюси грудного вигодовування для мами і дитини

Раніше практично всі жінки однозначно вирішували годувати грудьми своєї новонародженої дитини, по суті ніяких альтернатив не було, сумішей було досить мало, і коштували вони дуже дорого, були недоступні багатьом людям, тому годувати груддю було дійсно простіше і дешевше.

Зараз же все більша кількість новоспечених мам відмовляються від природного вигодовування, комусь шкода псувати груди, хтось не хоче бути сильно прив’язаними до дитини, їм необхідно мати можливість відлучатися від нього у своїх справах, хтось не може налагодити режим годування і т. д.

Однак незважаючи на те, що дитячі суміші з кожним роком стають все більш досконалими за своїм складом, педіатри в один голос твердять про те, що немає нічого краще материнського молока і лише там є абсолютно всі вітаміни, необхідні дитині. Там є всі речовини, які забезпечують новонародженого нормальний розвиток і зростання.

Основні переваги в грудному вигодовуванні?

 • Як зазначалося вище, у материнському молоці дотриманий баланс всіх потрібних дитині поживних речовин, це повноцінне харчування і ні в чому іншому дитина приблизно до півроку не потребує. Там досить і жирів, вуглеводів і білків.
 • Спочатку в організм дитини потрапляє молозиво, яке необхідно для того, щоб кишечник дитини засеялся корисною мікрофлорою і був готовий надалі до перетравлювання як грудного молока, так і сумішей.
 • Грудне молоко — це та їжа, засвоюється організмом дитини найкраще і не викликає алергію в тому разі, якщо, звичайно, матуся харчується правильно.
 • Материнське молоко абсолютно завжди володіє необхідною температурою для годування, тобто його не потрібно підігрівати або охолоджувати, на відміну від сумішей.
 • У грудному молоці містяться захисні речовини під назвою імуноглобуліни, які допомагають формувати імунну систему.
 • Грудним молоком неможливо перегодувати дитину, дослідження показують, що схильність до ожиріння з’являється у тих дітей, чиє харчування неправильне. Коли дитина є грудне молоко, то він може хоч цілий день «висіти» на грудях, але при цьому не отримає надмірної кількості їжі.
 • Грудне вигодовування забезпечує дуже близьку духовно-емоційний зв’язок між мамою і дитиною, дійсно це дуже інтимний процес, який зближує.
 • Поряд з материнською груддю малюк відчуває себе абсолютно спокійно, не дарма саме груддю можна в будь-який момент заспокоїти дитину, навіть якщо він сильно плаче. Малюк відчуває повну безпеку.
 • Відмічено, що діти, яких мами годували грудьми, рідше страждають від аномалії прикусу.
 • Так-же діти, які були на грудному вигодовуванні, менш схильні до алергічних реакцій і хвороб травного тракту.
 • Коли жінка годує грудьми, відбувається вироблення окситоцину, завдяки чому матка починає скорочуватися і після пологів швидше прийде в колишню форму.
 • Грудне вигодовування Комаровський (Відео)

  Годування груддю. Як довго? — Школа доктора Комаровського

  Дієта при грудному вигодовуванні Комаровський