Ігри для дітей вчимо літери

Вчимо літери

Зміст:

  • 1 Вчимо літери
  • 2 Гри вчимо літери для дітей
  • 3 Вчимо алфавіт з допомогою ігор
  • 4 10 способів вивчення літер з дітьми (Відео)
  • 5 Розвиваючі мультфільми — Абетка для малюків (Відео)

Ігри для дітей вчимо літери

Сьогодні вітається раннє навчання дитини алфавітом. Вважається, що чим раніше малюк подружиться з основами фундаментальних наук, тим легше вони будуть даватися йому в майбутньому. На перший погляд, це здається неможливим! Адже на відміну від педагогів-чарівників батькам незнайомі тонкощі викладання… та й саме слово «фундаментальність» змушує трохи зніяковіти. Проте очі бояться, а руки роблять – ще одна мудрість, яка не раз доводила своє право на існування.

Так що ж педіатри радять осягнути «з пелюшок»? Безумовно, це знання рідної мови, яке починається з алфавіту. Але кожен батько, перш ніж почати навчання, повинен переконатися у психологічній готовності дитини. А безпосередньо перед заняттям упевнитися, що дитина перебуває в доброму гуморі, оскільки інформація буде легше засвоюватися, а уроки не стануть тягарем.

Ігри вчимо літери для дітей

Ігри для дітей вчимо літери

Осягнути нове набагато легше, якщо заняття будуть веселими. Граючи, дитина швидше засвоїть необхідний базис, тому на допомогу новоспеченому вчителю прийдуть:

  • «Смачні буковки».

Початкові букви алфавіту, які стали частиною десерту або ж вирізані з фруктів, будуть асоціюватися в дитини з певним смаком або запахом. Пам’ять на запахи дуже сильна, і якщо літера «А» буде виділяти аромат кавуна (або інший приємний і смачний запах), малюк дуже швидко запам’ятає першу «мешканку» алфавіту. Те ж стосується і решти «грамотної артилерії».

На перших етапах достатньо буде вивчити 3-4 літери. Коли мама переконається, що дитина їх знає назубок, можна йти далі.

Наступним може стати урок:

  • «Незвичайні букви».

Немає, тобто букви зовсім собі звичайні, але перед учнем вони постануть у вигляді магнітів, або будуть виліплені з пластиліну… а на прогулянці з дитиною можна викладати алфавіт з гілок і дрібних камінчиків.

Кожна цікавить малюка літера, виліплена, або «магнітна» на спеціальній дошці або холодильнику, повинна чітко проговорюватися батьком, слідом назва літери повинен повторити дитина.

  • «Гра в асоціації».

Читайте також: Розвиток дитини по місяців до року

Чудово допомагають розвиваючі кубики з зображенням якого-небудь тварини, чия назва відповідає букві елемента іграшки. Такі заняття принесуть свої плоди.

Можна також зробити спеціальну книгу з буквами, де будуть розміщені яскраві картинки і фотографії улюблених речей, або місць, де дитині дуже подобається. Кожен фрагмент ілюстрацій має відповідати певній частині алфавіту. У книжці можна навіть скласти коротенькі слова на додаток до картинок. Наприклад, вклеїти фотографію мами і яскраво підписати, зробивши між складами пробіл або поставивши тире (ма-ма або ма_ма).

Вчимо алфавіт з допомогою ігор

Ігри для дітей вчимо літери

Якщо є час присвятити дитині трохи більше часу, то варто зайнятися справжньою творчістю. Батьки можуть разом з малюком малювати різні предмети, назва яких починається саме з зацікавленою літери. Це заняття добре і тим, що дитина сам може малювати різні речі або істот.

Наприклад, «Б», тут можна зобразити кермо, баранчика, на «В» малюємо валянок чи вовка. Щоб результат зміцнів, всі досліджувані букви чітко проговорюються. Напевно, це самий кращий метод вивчення алфавіту! Він не дасть дитині занудьгувати, йому буде цікаво до «Я». Плюс, малюк отримає всебічний розвиток.

Запропоновані варіанти далеко не все, на що здатний люблячий батько. Щоб уроки грамотності пройшли успішно, потрібна неабияка фантазія мами і тата. Чим більше цікавих ідей будуть задіяні в дошкільних заняттях, тим легше малюк освоїть новий етап, який дозволить старанно вчитися у майбутньому.

10 способів вивчення літер з дітьми (Відео)

Розвиваючі мультфільми — Абетка для малюків (Відео)